Barcelo Solymar Arenas Blancas

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba
Název ubytování Barcelo Solymar Arenas Blancas
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 32 444 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotelový komplex Barcelo Solymar Arenas Blancas, patřící hotelovému řetězci Barcelo, se nachází kousíček od téměř 20 km pláže Playa Azul. Vzdálenost do centra letoviska je cca 200 m, na letiště ve Varaderu cca 28 km.

Pokoje
V hotelovém komplexu Barcelo Solymar Arenas Blancas je celkem 883 pokojů rozdělených do 2 budov: Solymar -  ubytování vhodné pro páry a skupiny přátel a Arenas Blancas - kde jsou ubytovány především rodiny s dětmi.  
V budově Solymar jsou pokoje typu superior (rozloha cca 40m2) s možností 1 přistýlky a pokoje typu bungalov  (rozloha cca 40 m2) s možností 1 přistýlky - pokoje jsou trochu starší než superior.
V budově Arena Blancas - pokoje typu superior - starší než v budově Solymar (rozloha cca 36 m2), s možností ubytování 2+2 nebo 3+1. 
V obou částech jsou pokoje prostorné, klimatizované a zařízené v karibském stylu. Jsou vybaveny koupelnou (fén), telefonem, TV-sat, minibarem (za poplatek), trezor, žehlička a žehlící prkno, balkón nebo terasa.

Vybavení
2 recepce (samostaně v každé budově), 4 restaurace (formou bufetu), 6 restaurací a’la carte, 8 barů, velká palmová zahrada se slunečními terasami, lehátkami a slunečníky, 3 velké bazény, brouzdaliště pro děti (v bazénech je sladká voda), 2 jacuzzi, dětské hřiště, mini klub, konferenční sál, možnost hlídání dětí (za poplatek), směnárna, parkoviště, obchody, prádelna (za poplatek), půjčovna aut a kol. Internetová stanoviště a Wi-Fi v lobby v budově Solymar za poplatek (cca 4 CUC/hod.). Hotel nabízí plážové osušky. Na pláži lehátka a slunečníky zdarma.

Strava
All Inclusive (07:00-02:00): snídně, obědy a večeře ve formě bufetu, 4x za pobyt můžete využít restauraci a’la carte (po předchozí rezervaci) - italská, kubánská, z plodů moře, španělská, mexická a asijská. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje, lehké občerstvení po celý den. Hotel si vyhrazuje právo na případné uzavření některých restaurací nebo barů v případě malého počtu hostů.

Sportovní a animační program, SPA
Zdarma (může být vyžadována vratná záloha na vybavení) a dle aktuální dostupnosti: tenisové kurty, multisportovní hřiště, herna, posilovna, sauna, šipky. Na pláži: kajak, katamarán, šlapadla, šnorchlování, windsurfing, kurzy potápění pro začátečníky. Za poplatek: masáže a kosmetický salón. 
Hotel organizuje denní i večerní animační programy pro děti i dospělé.

Místní kategorie
****

Náš názor
Obrovský turistický resort s bohatou infrastrukturou, která potěší malé i velké. K tomu kvalitní servis a prostorné pokoje. Doporučujeme všem, kteří mají rádi dovolenou v živém letovisku. 

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: dopravu charterovým letadlem PLL LOT na Kubu (přímý let), letištní poplatky, povinnou odletovou taxu, turistickou kartu, ubytování ve vybraném hotelu (7 nebo 14 nocí v hotelu), stravu dle popisu vybraného hotelu, transfer letiště-hotel-letiště, cestovní pojištění TU Europa Standard (ve verzi standard: úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby polského delegáta na Kubě, služby zástupce Rainbow Tours při odbavení na letišti ve Varšavě. 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety a ostatní osobní výdaje.VízaCestovní pas a víza
Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data výjezdu z Kuby.

Turistická karta
Obyvatelé ČR cestující na Kubu jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista). Naši klienti tuto kartu obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě (turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).ProgramDen 1
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow Tours 3 hodiny před odletem letadla. Charterový let do Varadera letadlem LOT-U typu Dreamliner nebo podobným (přímý let). Aktuální letový řád zkontrolujte na r.pl/rozklady. Po příletu následuje pasová kontrola, setkání s delegátem a transfer do vybraného hotelu ve Varadero.

Den 2 - 7 nebo 14
Odpočinek ve Varadero. Možnost využití fakultativních výletů - celkovou nabídku výletů Vám poskytne delegát v místě pobytu.

Den 8 nebo 15
Po snídani check-out z hotelu. Transfer na letiště ve Varaderu. Odlet do Polska - přímý let charterovým letounem LOT-U.

Den 9 nebo 16
Přílet do Varšavy.JinéObecné informace

Měna
Oficiální měnou je na Kubě kubánské peso = 100 centavos. Všechny platby v obchodech a restauracích se provádí v peso konvertibilním (CUC). EUR lze na CUC (kurz cca 1:1) vyměnit ve směnárnách nebo na některých hotelových recepcích (při výměně USD na CUC je účtován poplatek cca 10%). Na Kubě jsou akceptovány platební karty typu Visa i Mastercard, za předpokladu, že fungují terminály. Je velmi důležité, aby to nebyla platební karta vydaná americkou bankou (nebo bankou s americkým kapitálem). Transakce v podobě výměny na USD jsou zpoplatněny cca 10%.

Orientační ceny
Káva cca 1-2 EUR, cigarety cca 2 EUR, nápoje perlivé do 2 EUR, pivo cca 2 EUR, oběd v restauraci od 10 EUR.

Očkování
Očkování není povinné. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A a B, tyfu, záškrtu, choleře a tetanu.

Spropitné
Není povinné, ale očekává se (prosíme, pamatujte na to, že Kubánci vydělávají kolem 15-20 CUC měsíčně). Je vhodné mít s sebou také malé dárky (průpisky, zapalovače, atd.).

Čas
Na Kubě je časový posun - 6 hod. oproti ČR

Elektřina
Americký systém 110 V, ale v hotelech je často používaný systém 220 V. V některých hotelech je zapotřebí tzv. adaptér, není možné jej zakoupit na místě.

Internet
Pamatujte, že internet není všude dostupný (zvláště během poznávacích zájezdů). Ve většině hotelů na Cayo Coco nebo Cayo Guillermo je internet dostupný, nicméně kvalita připojení se značně liší od evropských standardů. Poplatek za připojení ke bezdrátové síti je cca 1,5 - 3 CUC/hod. (kartu je třeba zakoupit na recepci).

Otevírací doba
Na Kubě jsou všechny obchody státní. Otevírací doba je obvykle do 21.00, ale doporučujeme nakupovat do 19:30-20:00. Tržiště se suvenýry fungují obvykle do 19:00. V turistických letoviscích jsou obchody a bazary otevřeny 7 dní v týdnu. Na Kubě není siesta, ale pouze polední pauza (cca 12:30-14:00).

Úroveň hotelů na Kubě
Informujeme, že úroveň hotelů na Kubě se může lišit od evropských standardů (může být tedy o něco nižší).

Odlety
Odlety z Varšavy. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow Tours 3 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád zkontrolujte na http://r.pl/rozklady. 

Let
Komfortní letoun společnosti  PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických  a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

VARADERO
Varadero je nejrozvinutější turistické letovisko na Kubě. Nachází se na poloostrově Hicacos, cca 140 km od Hawany. Ve Varaderu se nachází jedna z nejkrásnějších pláží ostrova - jemný bílý písek a tyrkysová voda - to je opravdový ráj nejen pro milovníky lenošení na pláži, ale také pro osoby milující aktivní odpočinek. Podél celého letoviska jezdí turistický autobus (poplatek cca 5 CUC za celodenní jízdenku). Kromě koupání a opalování můžete také navštívit obchůdky a stánky se suvenýry a večer se nechat unést rytmem salsy v některém z místních klubů, např. v ulici 62 nebo v baru The Beatles.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.