Celá Kuba s průvodcem - Lívia Kocnárová

**** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Baracoa, Camaguey, Cienfuegos, Havana, Ostrov Cayo Guillermo, Santiago de Cuba, Trinidad, Viňales
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 67 880 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu


Během 14 dnů navštívíte nezajímavější místa z celé Kuby. Budete si užívat skvělou atmosféru měst Havana a Santiago de Cuba, ale také odpočívat na krásných bělostných plážích exotického ostrova Cayo Guillermo. Ubytováni budete v hotelech i v kubánských rodinách, abyste mohli lépe poznat opravdový život Kubánců. Milovníci kávy budou mít navíc možnost se během zájezdu vypravit za poznáním kávových plantáží a ochutnat výbornou kubánskou kávu. Během celého zájezdu Vás bude doprovázet česky hovořící průvodce, který Vám předá mnoho zajímavých informací.
Cena


67 880 Kč /os./ve dvojlůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- Ubytování dle programu ve dvojlůžkových pokojích
- Stravování dle programu
- Letenku Praha - Havana - Praha v optimální knihovací třídě 22 000 Kč
- Vnitrostátní letenka Havana – Holguín
- Česky hovořící průvodce po celou dobu programu
- Doprovod Tour leadera již Prahy
- Dopravu po celou dobu programu
- Vízum

Cena nezahrnuje


- Spropitné
- Cestovní pojištění, naše CK nabízí kompletní pojištění Allianz
- Fakultativní exkurze a doporučení
Poznámky k ceně- Minimální počet účastníku je deset
- Naše CK je pojištěná proti úpadku cestovní kanceláře dle zákona
- Přibližný kurz je 1EUR : 1,10CUC
- Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji je 5 250 Kč/os.

*fotogalerie*

Program zájezdu

1. den Přílet do Havany

Přílet na letiště José Martí v Havaně, přivítání s naším průvodcem na letišti, společně odjedete autobusem do místa ubytování v centru města. Ubytování je zajištěno v soukromí (bez stravy).

2. den Přelet do města Holguín

Tento den odjezd na letiště v Havaně a odlet vnitrostátní linkou do města Holguín, abyste se více přiblížili východní část ostrova. Krátká prohlídka města parků Holguínu. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

3. den Přejezd z Holguínu do Baracoy

Snídaně, přejezd do městečka Baracoa, které je obklopeno nádhernou přírodou. Cesta je krásná a dobrodružná, uvidíte krásné vyhlídky. Ubytování v Baracoe v soukromí (bez stravy).

4. den Krásná a zelená Baracoa

Tento den je ve znamení za poznáním kávy a čokolády. V době, kdy ještě nebyla na Kubě hlavní surovinou cukrová třtina, se na tomto ostrově a obzvlášť v této oblasti pěstovala káva. I vy máte možnost prohlédnout si dochované kávové plantáže, odkud se vyváží skvělá káva. Exkurze do usedlosti Duaba, pouhých 6 km od města Baracoa. Je to přírodní farma, která poskytuje pohled do venkovského způsobu života a fascinujícího světa výroby kakaa. Ubytování v Baracoe v soukromí (bez stravy).

5. den Karibské město Santiago de Cuba

Odjezd do dalšího města východní části Kuby, do Santiaga de Cuba. Pojedete podél malebného pobřeží s blankytně modrou vodou a vysokými útesy porostlými kaktusy. Přejezd přes nádherné pohoří Sierra Maestra. Už na první pohled zřejmé, že místní kultura a zvyky nejsou podobné životnímu stylu v Havaně, město je více karibské. Během odpolední prohlídky druhého největšího města Kuby si dáte oběd a navštívíte pevnost Moro. Ubytování v soukromí (bez stravy).

6. den Přejezd do městečka Camagüey

Tento den odjezd do městečka Camagüey, které je také nazýváno pirátským městem. Původní město Santa María del Puerto del Príncipe založené na severním pobřeží bylo po nepřetržitých útocích pirátů přemístěno do vnitrozemí. Prohlídka města Camagüey netradičním způsobem (bici taxi). Ubytování v Camagüey ve 3*** hotelu Grand Hotel se snídaní.

7. den Přejezd na exotický ostrov Cayo Guillermo

Snídaně, odjezd na severní souostroví Jardínes del Rey, na exotický ostrov Cayo Guillermo. Zde si užijete odpočinek na krásných plážích s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Ubytování ve 4**** hotelu Sercotel Club Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

8. den - 9. den Odpočinek na Cayo Guillermo

Snídaně, odpočinek na bělostných plážích exotického ostrova Cayo Guillermo. Ubytování ve 4**** hotelu Sercotel Club Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

10. den Přejezd doTrinidadu

Snídaně, přejezd na jižní, karibskou stranu kubánského ostrova do města Trinidad, koloniálního města s krásnými domy, kamennou dlažbou a červenými střechami. Město je chráněné UNESCEM. Ubytování v Trinidadu v soukromí (bez stravy).

11. den Pobyt v Trinidadu a okolí

Dopoledne prohlídka města Trinidad (oběd není v ceně), poté volno ve městě. Fakultativně nabízíme exkurzi do oblasti národního parku Topes de Collantes, kde se dochovala tradice pěstování kávy, o jejíž historii se dozvíte v Domě muzea kávy. Ubytování v Trinidadu v soukromí (bez stravy).

12. den Město Cienfuegos a návrat do Havany

Ráno odjezd do nedalekého městečka Cienfuegos, které je také nazýváno „Perlou jihu“. Městečko si prohlédnete s průvodcem (oběd není v ceně). V odpoledních hodinách návrat do exotické Havany. Ubytování v Havaně v soukromí (bez stravy). Večerní program dle našeho doporučení.

13. den Výlet do tabákového údolí Viňales

Ráno odjezd na výlet do známého tabákového údolí Viňales, které je nejlepší oblastí na světě k pěstování tabáku, navíc nádherná přírodní scenérie navozuje jedinečnou atmosféru. Návštěva manufaktury na výrobu doutníků. Návrat zpět do Havany. Ubytování v soukromí (bez stravy). Večerní program dle doporučení naší CK.

14. den Poslední den v Havaně, odlet do Evropy

Volno v Havaně, možnost nákupů suvenýrů a dárků. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Evropy.

15. den Přílet do Prahy

Konec programu.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Revoluční ostrov ukrývá malou Barcelonu plnou barev a bizarních tvarů Srdíčka, obří ostnatá televize, velké oko několik metrů nad zemí… barvami hrající oblast, kde se vyřádil kubánský umělec José Fuster, připomíná některá místa Barcelony, na nichž skrze svá umělecká díla zanechal stopy Antonio Gaudí. Tak jako Gaudího vidění světa vtisklo Barceloně nezaměnitelný ráz, tak i Fuster významně přispěl k úžasné atmosféře Havany.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.