Celá Kuba s průvodcem - Lívia Kocnárová

**** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Baracoa, Camaguey, Cienfuegos, Havana, Ostrov Cayo Guillermo, Santiago de Cuba, Trinidad, Viňales
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 67 880 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu


Temperamentní metropole HAVANA – koloniální městečko TRINIDAD a karibská PLÁŽ ANCÓN – město pirátů CAMAGÜEY – pohoří SIERRA MAESTRA - město s karibskou atmosférou SANTIAGO DE CUBA - město parků HOLGUÍN - exotický ostrov CAYO GUILLERMO – známá ZÁTOKA SVINÍ - opět HAVANA

Během 14 dnů navštívíte nejzajímavější místa z celé Kuby. Budete si užívat skvělou atmosféru Unescem chráněných měst Havana, Trinidad, Camagüey, poznáte nejvyšší pohoří Kuby Sierra Maestra a také si odpočinete na krásných bělostných plážích exotického ostrova Cayo Guillermo. Ubytováni budete v hotelech i v kubánských rodinách, abyste mohli poznat opravdový život Kubánců.
O průvodci - Lívia Kocnárová

Celým zájezdem Vás provede cestovatelka Lívia Kocnárová, která na největší ostrovní stát v Karibiku jezdí už 15 let. Tento největší ostrovní stát v Karibiku si zamilovala pro jeho bezpečnost, zábavnost a autenticitu. Ostrov má projetý skrz na skrz a ví, kde co doporučit a jaká jsou možná úskalí cestování na Kubě. Jak ona sama s oblibou říká: „Kuba je pro lidi, kteří mají rádi život“.
Cena


67 880 Kč /os./ve dvojlůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- Ubytování dle programu ve dvojlůžkových pokojích
- Stravování dle programu
- Letenku Praha - Havana - Praha v optimální knihovací třídě 22 000 Kč
- Česky hovořící průvodce po celou dobu programu
- Doprovod Tour leadera již Prahy
- Dopravu po celou dobu programu
- Vízum

Cena nezahrnuje


- Spropitné
- Cestovní pojištění, naše CK nabízí kompletní pojištění Allianz
- Fakultativní exkurze, vstupy, a doporučení
Poznámky k ceně- Minimální počet účastníku je deset
- Naše CK je pojištěná proti úpadku cestovní kanceláře dle zákona
- Přibližný kurz je 1EUR : 1,10CUC
- Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji je 5 250 Kč/os.

*fotogalerie*

Program zájezdu

1. den 17/05 Přílet do Havany

Přílet na letiště José Martí v Havaně, transfer do místa ubytování v centru města. Ubytování je zajištěno v soukromí (bez stravy).

2. den 18/05 Prohlídka temperamentní Havany

Tento den prohlídka historického centra Havany. Průvodce Vás provede po nejkrásnějších a nejznámějších místech tohoto města a doporučí oběd ve výborné restauraci ve staré části Havany. Můžete absolvovat i návštěvu musea lihovaru Havana Club. Oběd ani návštěva lihovaru, nejsou zahrnuty v ceně. Ubytování v centru Havany (bez stravy).

3. den 19/05 Koloniální města Cienfuegos a Trinidad

Ráno přejezd na jižní, karibskou stranu kubánského ostrova do městečka Cienfuegos, které je také nazýváno „Perlou jihu“. Váš průvodce Vás provede historickým centrem města (oběd není v ceně). Pokračování v cestě do nedalekého Trinidadu, koloniálního města s krásnými domy, kamennou dlažbou a červenými střechami. Město je chráněné UNESCEM. Ubytování v Trinidadu v soukromí (bez stravy).

4. den 20/05 Prohlídka Trinidadu

Dopoledne prohlídka města Trinidad s vaším průvodcem (oběd není v ceně), poté volno ve městě. Fakultativně nabízíme exkurzi do oblasti národního parku Topes de Collantes, kde se dochovala tradice pěstování kávy, o jejíž historii se dozvíte v Domě muzea kávy. Ubytování v Trinidadu v soukromí (bez stravy).

5. den 21/05 Přejezd do městečka Camagüey, prohlídka města v bici taxi

Tento den odjezd do městečka Camagüey, které je také nazýváno pirátským městem. Původní město Santa María del Puerto del Príncipe založené na severním pobřeží bylo po nepřetržitých útocích pirátů přemístěno do vnitrozemí. Jedná se o turisticky atraktivní koloniální město se specifickou architekturou. Prohlídka města zcela netradičním způsobem – v bici taxi. Ubytování v Camagüey v soukromí (bez stravy).

6. den 22/05 Přejezd k pohoří Sierra Maestra, prohlídka města Bayamo

Ráno přejezd směrem k pohoří Sierra Maestra. Cestou zastávka ve městě Bayamo, které se nachází v horách. Atmosféra tohoto města je více karibská, tedy je zde více znát africký kult. Město bylo založeno Diegem Velazquezem v roce 1513 a historické centrum města zůstalo téměř nedotčené. Prohlídka historického centra města v doprovodu Vašeho průvodce (oběd není zahrnut v ceně). Pokračování v cestě do Sierra Maestra. Ubytování v nově zrekonstruovaných komfortních bungalovech Villa Santo Domingo 3*** se snídaní. Hotel je ideálním výchozím bodem pro výlety do Národního parku Sierra Maestra a Pico Turquino.

7. den 23/05 Exkurze k úkrytu Fidela Castra v Sierra Maestra

Snídaně. Tento den exkurze do významného historického místa nazývaného Comandancia de la Plata, které v minulosti tvořilo přechodný úkryt Fidela Castra, když se v roce 1950 vylodil na Kubě. V Národním parku Sierra Maestra můžete také spatřit nádhernou přírodu a řadu endemických rostlin, jako je například Sabica (západoindický strom, který se mimo jiné používá pro stavbu lodí), a živočichů, jako jsou například ptáci Carta Cuba (papoušek), Tocororo a kolibřík. V národním parku leží také nejvyšší hora Kuby, Pico Turquino, která dosahuje výšky 1974 metrů. Ubytování v nově zrekonstruovaných komfortních bungalovech Villa Santo Domingo 3*** se snídaní.

8. den 24/05 Karibské město Santiago de Cuba

Snídaně. Odjezd do dalšího města východní části Kuby, do Santiaga de Cuba. Už na první pohled je zřejmé, že místní kultura a zvyky nejsou podobné životnímu stylu v Havaně, město je více karibské. Prohlídka města v doprovodu Vašeho průvodce (oběd není zahrnut v ceně). Ubytování v soukromí (bez stravy).

9. den 25/05 Přejezd do Holguínu

Ráno přejezd do městečka Holguín, procházka po městě s Vaším průvodcem (oběd není zahrnut v ceně). Město Holguín je typickým provinčním městem, někdy nazývaném jako město parků. Ubytování v soukromí (bez stravy).

10. den 26/05 Přejezd na exotický ostrov Cayo Guillermo

Odjezd na severní souostroví Jardínes del Rey, na exotický ostrov Cayo Guillermo. Ostrovy jsou spojeny s pevninou náspy. Zde si užijete koupání na krásných plážích s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Ubytování ve 4**** hotelu Sercotel Club Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

11. den 27/05 - 12. den 28/05 Volné dny a odpočinek na Cayo Guillermo

Tyto dny odpočinek na bělostných plážích exotického ostrova Cayo Guillermo. Ubytování ve 4**** hotelu Sercotel Club Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

13. den 29/05 Přejezd do Zátoky Sviní, návštěva indiánské vesnice

Snídaně. Tento den přejezd do známé Zátoky sviní. Po cestě zastávka na prohlídku Aldea Taína, indiánského skanzenu (oběd není zahrnut v ceně). Pokračování na Playa Larga, ubytování v soukromí (bez stravy).

14. den 30/05 Návrat zpět do Havany, odlet do Evropy

Program v závislosti na čase Vašeho odletu do Evropy. Transfer na letiště v Havaně, odlet do Evropy.

15. den 31/05 Přílet do Prahy

Konec programu.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Revoluční ostrov ukrývá malou Barcelonu plnou barev a bizarních tvarů Srdíčka, obří ostnatá televize, velké oko několik metrů nad zemí… barvami hrající oblast, kde se vyřádil kubánský umělec José Fuster, připomíná některá místa Barcelony, na nichž skrze svá umělecká díla zanechal stopy Antonio Gaudí. Tak jako Gaudího vidění světa vtisklo Barceloně nezaměnitelný ráz, tak i Fuster významně přispěl k úžasné atmosféře Havany.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.