Dovolená pod karibskou vlajkou Kh2

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Varadero
Název ubytování Dovolená pod karibskou vlajkou Kh2
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 28 155 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotel Memories Varadero Beach Resort byl otevřen v roce 2012. Nachází se přímo u jedné z nejkrásnějších písčitých pláží ve Varaderu. Na letiště Varadero je to cca 35 km. Nedaleko Memories Varadero Beach Resort je zastávka turistického autobusu, který vás doveze do centra letoviska (za poplatek).

Pokoje:
V hotelu Memories Varadero Beach Resort se nachází 1035 pokojů v koloniálně-karibském stylu. Pokoje jsou rozmístěny do několika dvoupatrových budov. Standardní pokoje (rozloha cca 35 m2) - s možností ubytování 3 osob (ale v pokoji budou pouze 2 postele typu queen size). Vybavení pokoje: klimatizace, koupelna (wc, vana, fén, kosmetika), TV-sat, přehrávač CD, telefon, žehlička a žehlící prkno, minibar (za poplatek), trezor, balkón nebo terasa. Pokoje v přízemí mají přímý vstup do zahrady. Memories Varadero Beach Resort má také pokoje pro handicapované hosty - na vyžádání. Postýlka pro dítě do 2 let - zdarma.

Vybavení
Recepce s lobby, 8 restaurací (1 bufetová a 7 a’ la carte), 8 barů (z toho 2 swim up bary), upravená tropická zahrada a sluneční terasy, lehátka a slunečníky, 4 bazény (z toho 1 se skluzavkou a 2 brouzdaliště), hřiště, mini klub (0-12 let), dětská chůva (za poplatek), prádelna (za poplatek), jacuzzi, diskotéka, mini market, parking, směnárna, půjčovna aut. Internetová stanoviště (za poplatek cca 10 CUC/hod.). Memories Varadero Beach Resort zajišťuje plážové osušky. Na pláži lehátka a slunečníky zdarma. 

Strava
All Inclusive: snídaně (07:30-10.30), oběd (13:00-15:00), večeře (18:30-22:00) ve formě bufetu. Klienti mají možnost využít 7 restaurací a’la carte: italská, japonská, francouzská, mexická, středozemní, kreolská a pokrmy z darů moře (nutná včasná rezervace). Lehké občerstvení po celý den. Neomezená konzumace místních (i některých mezinárodních) alkoholických nápojů a nealkoholických nápojů v restauracích a barech určených hotelem. Alkoholické nápoje Premium za poplatek. 

Sportovní a animační program, SPA
Denní a večerní animační programy pro děti a dospělé. Zdarma: multisportovní hřiště, 3 tenisové kurty (osvětlení za poplatek), plážový volejbal, posilovna. Na pláži: katamarány, windsurfing, šlapadla, šnorchlování, lekce potápění. Masáže jsou za poplatek.

Místní kategorie
****

Náš názor
Kvalitní hotelový resort v koloniálním stylu a obklopený tropickou zelení. Memories Varadero Beach Resort doporučujeme především rodinám s dětmi. Nicméně i páry a skupiny přátel zde stráví velmi příjemný čas. Velkou výhodou je široká pláž, bohatá infrastruktura a velmi atraktivní cena!

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let) na Kubu, letištní a přístavní taxy, 2x Turistickou kartu, ubytování a stravování dle programu, transfery na Kubě dle programu, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby místního polského delegáta na Kubě a během plavby, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě.

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů v Havaně, Cienfuegosu, Trinidadu a spropitné (cca 100 EUR - povinný poplatek), poplatky za služby na palubě lodi - spropitné (cca 10-11 EUR/os./den), fakultativní výlety během plavby a ostatní osobní výdaje.VízaCestovní pas a vízum
Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 6 měsíců, počínaje datem plánovaného příjezdu na Kubu.

Turistická karta
V případě odletů na Kubu je nutné mít tzv. Turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou klienti obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě, u stanoviště Rainbow (Turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).JinéLet
Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).ProgramKubánská historie: památky staré Havany a koloniální Cienfuegos a Trinidad - korálový útes Belize a Costa Maya (Mexiko) - Honduras - piráti na ostrově Roatan - skrytý poklad Kuby - Ostrov Mládeže - komfortní loď MSC Armonia - pobyt ve Varaderu (All Inclusive)

Den 1 
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Varadero charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a transfer do vybraného hotelu ve Varaderu.

Den 2 - 5
Pobyt ve vybraném hotelu ve Varaderu. Možnost využití nabídky fakultativních výletů.

Den 6
Po snídani vystěhování. Přejezd na prohlídku nejtypičtějšího a nejzachovalejšího koloniálního města Kuby - Trinidadu (město je zapsáno na seznamu UNESCO). Uvidíme mimo jiné: dlážděné ulice města, Plaza Mayor, františkánský klášter, paláce "cukrových baronů" - nyní veřejné budovy, Canchancharu - tavernu proslulou díky místnímu drinku (obsahujícímu rum, citrónovou nebo pomerančovou šťávu a med). Přejezd na večeři a přenocování v okolí Cienfuegos. (Trasa cca 280 km)

Den 7
Po snídani prohlídka Cienfuegos - města často nazývaného kubánskou "Perlou jihu", které je díky zachovalé koloniální architektuře jednou z nejkrásnějších turistických atrakcí ostrova. Uvidíme historické centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrálu, Palacio de Valle a Paseo del Prado - nejdelší promenádu na Kubě. Následně odjezd do Playa Girón a Guam. Návštěva krokodýlí farmy a krátká plavba po kanálech poloostrova Zapata (může být nahrazena plavbou po zátoce Cienfuegos), fakultativně oběd (za poplatek cca 20 EUR). Přejezd do Havany - nalodění na loď MSC Armonia. Večeře a přenocování na lodi. (Trasa cca 300 km)

Den 8
Po snídani prohlídka hlavního města Kuby - Havany. Program zahrnuje mimo jiné: pevnost Morro střežící přístav, Katedrální náměstí (Plaza de la Catedral), projdeme se starým městem - zde najdeme místa spojená s Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos a bar Bodequita del Medio), tržiště a barokní katedrálu, náměstí Revoluce, Muzeum revoluce, Kapitol a operu. Návrat na večeři a přenocování na loď. Kolem půlnoci loď vyplouvá z Havany.

Den 9
Snídaně. Den na moři. Doporučujeme využít bohatou infrastrukturu na palubě lodi. Večeře na lodi.

Den 10
Snídaně. Kolem 8:00 hodiny ráno loď dopluje do přístavu v Belize City (Belize). Tento malý stát byl kdysi domovem starověké mayské civilizace. Dnes je místem, kde žije společně mnoho různých kultur - Belizejci, kreolové, mesticové, karibští černoši zde tvoří nádhernou a barevnou národností směsici. Je to země plná kontrastů. Během jednoho dne se lze potápět v krásné azurové vodě a zároveň obdivovat úchvatný korálový útes, následně proniknout do bujné zeleně skutečné džungle s neobvykle bohatou faunou i flórou, nakonec si sednout na šálek kávy v rušném centru města Belize. Město je obklopeno koloniálními budovami. Loď vyplouvá z Belize kolem 17:00 hodiny. Večeře a přenocování na lodi.

Den 11
Snídaně. Kolem 8:00 hodiny ráno loď dorazí do přístavu Isla de Roatan (Honduras). Jedná se o největší a nejrozvinutější ostrov souostroví Bahia. Nachází se v blízkosti jednoho z největších korálových útesů na světě, což z něj dělá velmi důležité a frekventované turistické letovisko Hondurasu. Je mekkou pro všechny milovníky šnorchlování a potápění. Loď vyplouvá z přístavu kolem 17:00 hodiny. Večeře a přenocování na lodi.

Den 12
Snídaně. Kolem 7:00 hodiny ráno loď dopluje do přístavu v Costa Maya (Mexiko). Východní pobřeží Yucatánu zažívá v poslední době skutečný rozvoj cestovního ruchu. Jižní část je stále poměrně klidným a tichým místem, kde lze odpočívat na krásných plážích, plavat v tyrkysové vodě a využívat celou řadu atrakcí připravených místními obyvateli. V přístavu Costa Maya byla založena turistická vesnice, která navazuje na mayské zvyky a tradice. Loď vyplouvá z přístavu kolem 14:00 hodiny. Plavba ve směru Kuby. Večeře a přenocování na lodi.

Den 13
Snídaně. Kolem 9:00 hodiny připlutí do přístavu Isla de la Juventud (Kuba). Ostrov Mládeže - v překladu ze španělštiny - nikdy nebyl centrem výroby cukru a tabáku, ale lze zde vidět výrazný vliv americké kultury. Nachází se zde město Nueva Gerona, které nabízí k vidění několik muzeí a staré opuštěné vězení, jehož nejznámějším vězněm byl sám Fidel Castro. Druhý největší (mezi více než 300 jinými) ostrov souostroví Canarreos je oázou klidu a ticha, kde se zastavil čas před mnoha lety. Přitahuje všechny milovníky potápění díky jedněm z nejvíce nedotčených a neprozkoumaných korálových útesů v Karibském moři. Říká se, že je to jeden z největších pokladů Kuby, uchovaných v tajnosti před masovou turistikou. Loď vyplouvá z ostrova kolem 15:00 hodiny. Večeře a přenocování na lodi.

Den 14
Kolem 9:00 hodiny loď dorazí do přístavu v Havaně. Přejezd do Varadera, ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště ve Varaderu. Odlet do Polska (přímý let).

Den 16
Přílet do Polska.

Upozornění k programu!
- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo na ostrovech se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo nevplouvat, do některého z přístavů uvedených v programu.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek). Úplný seznam fakultativních výletů předloží delegát po příletu na Kubu.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 21 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď.
- Při ubytování je třeba složit zálohu minimálně 200 EUR/os. nebo číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty.
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje a žádné hořlavé materiály.Tip z okolí
Nejlepší místa pro rozlučku se svobodou: Kam si jezdí pánové vyhodit z kopýtka Manželka v teplácích a v natáčkách – noční můra vkrádající se do myslí některých mužů před svatbou. Krátce před sňatkem si tedy ještě chtějí užít volnost, obvykle v nejbližším baru nebo striptýzovém klubu. Mohou ovšem vyjet i za hranice, třeba na lyžování s jaky. Podívejte se, které destinace jsou ve světě oblíbené pro pánskou rozlučku se svobodou.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.