Dovolená pod karibskou vlajkou Kh2

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Varadero
Název ubytování Dovolená pod karibskou vlajkou Kh2
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 50 120 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotel Iberostar Varadero leží u krásné karibské pláže. Do centra Varadero je to cca 14 km - po Varadero jezdí turistický autobus (za poplatek), kterým se můžete svobodně pohybovat po letovisku. Na letiště Varadero je to cca 50 km.

Pokoje
Hotel Iberostar Varadero má 386 klimatizovaných prostorných a komfortně zařízených pokojů v 11 budovách. Ve všech pokojích je koupelna (vana nebo sprcha, vysoušeč vlasů, kosmetika), TV-sat, trezor (zdarma), žehlička a žehlící prkno, kávovar, rychlovarná konvice, přehrávač CD, balkón nebo terasa.
- Pokoje standard (rozloha cca 40m2) - pro max. 2 dospělé osoby a 2 děti (ale je zapotřebí počítat s tím, že v pokoji jsou pouze 2 lůžka queen size a nemusí být možnost přistýlky.
- Pokoje typu Junior suite (rozloha cca 49 m2) - pro max. 2 dospělé osoby a 2 děti, s opticky rozdělenou odpočinkovou částí. V pokoji jsou pouze 2 lůžka queen size a nemusí být možnost přistýlky.
Za poplatek možnost využití Wi-Fi (cca 8 CUC/godz). K dispozici jsou v hotelu Iberostar Varadero také pokoje pro handikapované hosty - na zpětné potvrzení. Postýlka pro děti do 2 let zdarma.

Vybavení 
Recepce s lobby, hlavní restaurace, 3 tématické restaurace a’la carte (japonská, kubanská a mezinárodní), 6 barů (např. snack bar u bazénu, bar při pláži, lobby bar) velká tropická zahrada se 2 bazény, brouzdaliště pro děti, jacuzzi, lehátka a slunečníky, dětské hřiště, miniklub, obchod, lékárna, diskotéka, prádelna (za poplatek), půjčovna aut, směnárna. Wi-Fi v lobby (cca 8 CUC/godz.), intrnetový koutek (cca 10 CUC/hod). Hotel zajišťuje plážové osušky (zdarma). Na pláži jsou lehátka a slunečníky zdarma.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), oběd (13:00-15:00) a večeře (18:30-22:00) podávaná v bufetové restauraci, v tématických a’la carte restauracích je nutná rezervace předem, lehké občerstvení (10:00-18:00), místní i mezinárodní nápoje alkoholické a nealkoholické ve vybraných barech v areálu hotelu a v baru na pláži.

Sportovní a animační program
Hotel Iberostar Varadero zajišťuje bohatý animační program pro děti i dospělé v průběhu dne i večer: hry, zábava, lekce salsy, večerní show - živá hudba. Zdarma: sauna, jacuzzi, posilovna a fitness, aerobik, plážový volejbal, šipky, kajaky, katamarán, tenis, basketball, fotbal, stolní tenis, šlapadla, tenisové kurty, billiard. V hotelovém SPA jsou procedury za poplatek.

Místní kategorie
*****

Náš názor
Iberostar Varadero je velmi kvalitní hotel se zajímavým interiérem, bohatým výběrem výborného jídla a s perfektním servisem. Aquapark, bazény a animační programy zajisté ocení malí hosté. Dospělí pak ocení především procedury v hotelovém SPA, bohaté hotelové zázemí, sportovní vyžití a relax na karibské pláži.

Jiné
www.iberostar.com

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let) na Kubu, letištní a přístavní taxy, 2x Turistickou kartu, ubytování a stravování dle programu, transfery na Kubě dle programu, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby místního polského delegáta na Kubě a během plavby, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě.

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů v Havaně, Cienfuegosu, Trinidadu a spropitné (cca 100 EUR - povinný poplatek), poplatky za služby na palubě lodi - spropitné (cca 10-11 EUR/os./den), fakultativní výlety během plavby a ostatní osobní výdaje.VízaCestovní pas a vízum
Při překročení hranice je vyžadována platnost cestovního pasu po dobu nejméně 6 měsíců, počínaje datem plánovaného příjezdu na Kubu.

Turistická karta
V případě odletů na Kubu je nutné mít tzv. Turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou klienti obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě, u stanoviště Rainbow (Turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).JinéLet
Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).ProgramKubánská historie: památky staré Havany a koloniální Cienfuegos a Trinidad - korálový útes Belize a Costa Maya (Mexiko) - Honduras - piráti na ostrově Roatan - skrytý poklad Kuby - Ostrov Mládeže - komfortní loď MSC Armonia - pobyt ve Varaderu (All Inclusive)

Den 1 
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Varadero charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a transfer do vybraného hotelu ve Varaderu.

Den 2 - 5
Pobyt ve vybraném hotelu ve Varaderu. Možnost využití nabídky fakultativních výletů.

Den 6
Po snídani vystěhování. Přejezd na prohlídku nejtypičtějšího a nejzachovalejšího koloniálního města Kuby - Trinidadu (město je zapsáno na seznamu UNESCO). Uvidíme mimo jiné: dlážděné ulice města, Plaza Mayor, františkánský klášter, paláce "cukrových baronů" - nyní veřejné budovy, Canchancharu - tavernu proslulou díky místnímu drinku (obsahujícímu rum, citrónovou nebo pomerančovou šťávu a med). Přejezd na večeři a přenocování v okolí Cienfuegos. (Trasa cca 280 km)

Den 7
Po snídani prohlídka Cienfuegos - města často nazývaného kubánskou "Perlou jihu", které je díky zachovalé koloniální architektuře jednou z nejkrásnějších turistických atrakcí ostrova. Uvidíme historické centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrálu, Palacio de Valle a Paseo del Prado - nejdelší promenádu na Kubě. Následně odjezd do Playa Girón a Guam. Návštěva krokodýlí farmy a krátká plavba po kanálech poloostrova Zapata (může být nahrazena plavbou po zátoce Cienfuegos), fakultativně oběd (za poplatek cca 20 EUR). Přejezd do Havany - nalodění na loď MSC Armonia. Večeře a přenocování na lodi. (Trasa cca 300 km)

Den 8
Po snídani prohlídka hlavního města Kuby - Havany. Program zahrnuje mimo jiné: pevnost Morro střežící přístav, Katedrální náměstí (Plaza de la Catedral), projdeme se starým městem - zde najdeme místa spojená s Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos a bar Bodequita del Medio), tržiště a barokní katedrálu, náměstí Revoluce, Muzeum revoluce, Kapitol a operu. Návrat na večeři a přenocování na loď. Kolem půlnoci loď vyplouvá z Havany.

Den 9
Snídaně. Den na moři. Doporučujeme využít bohatou infrastrukturu na palubě lodi. Večeře na lodi.

Den 10
Snídaně. Kolem 8:00 hodiny ráno loď dopluje do přístavu v Belize City (Belize). Tento malý stát byl kdysi domovem starověké mayské civilizace. Dnes je místem, kde žije společně mnoho různých kultur - Belizejci, kreolové, mesticové, karibští černoši zde tvoří nádhernou a barevnou národností směsici. Je to země plná kontrastů. Během jednoho dne se lze potápět v krásné azurové vodě a zároveň obdivovat úchvatný korálový útes, následně proniknout do bujné zeleně skutečné džungle s neobvykle bohatou faunou i flórou, nakonec si sednout na šálek kávy v rušném centru města Belize. Město je obklopeno koloniálními budovami. Loď vyplouvá z Belize kolem 17:00 hodiny. Večeře a přenocování na lodi.

Den 11
Snídaně. Kolem 8:00 hodiny ráno loď dorazí do přístavu Isla de Roatan (Honduras). Jedná se o největší a nejrozvinutější ostrov souostroví Bahia. Nachází se v blízkosti jednoho z největších korálových útesů na světě, což z něj dělá velmi důležité a frekventované turistické letovisko Hondurasu. Je mekkou pro všechny milovníky šnorchlování a potápění. Loď vyplouvá z přístavu kolem 17:00 hodiny. Večeře a přenocování na lodi.

Den 12
Snídaně. Kolem 7:00 hodiny ráno loď dopluje do přístavu v Costa Maya (Mexiko). Východní pobřeží Yucatánu zažívá v poslední době skutečný rozvoj cestovního ruchu. Jižní část je stále poměrně klidným a tichým místem, kde lze odpočívat na krásných plážích, plavat v tyrkysové vodě a využívat celou řadu atrakcí připravených místními obyvateli. V přístavu Costa Maya byla založena turistická vesnice, která navazuje na mayské zvyky a tradice. Loď vyplouvá z přístavu kolem 14:00 hodiny. Plavba ve směru Kuby. Večeře a přenocování na lodi.

Den 13
Snídaně. Kolem 9:00 hodiny připlutí do přístavu Isla de la Juventud (Kuba). Ostrov Mládeže - v překladu ze španělštiny - nikdy nebyl centrem výroby cukru a tabáku, ale lze zde vidět výrazný vliv americké kultury. Nachází se zde město Nueva Gerona, které nabízí k vidění několik muzeí a staré opuštěné vězení, jehož nejznámějším vězněm byl sám Fidel Castro. Druhý největší (mezi více než 300 jinými) ostrov souostroví Canarreos je oázou klidu a ticha, kde se zastavil čas před mnoha lety. Přitahuje všechny milovníky potápění díky jedněm z nejvíce nedotčených a neprozkoumaných korálových útesů v Karibském moři. Říká se, že je to jeden z největších pokladů Kuby, uchovaných v tajnosti před masovou turistikou. Loď vyplouvá z ostrova kolem 15:00 hodiny. Večeře a přenocování na lodi.

Den 14
Kolem 9:00 hodiny loď dorazí do přístavu v Havaně. Přejezd do Varadera, ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště ve Varaderu. Odlet do Polska (přímý let).

Den 16
Přílet do Polska.

Upozornění k programu!
- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo na ostrovech se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo nevplouvat, do některého z přístavů uvedených v programu.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek). Úplný seznam fakultativních výletů předloží delegát po příletu na Kubu.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 21 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď.
- Při ubytování je třeba složit zálohu minimálně 200 EUR/os. nebo číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty.
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje a žádné hořlavé materiály.Tip z okolí
Nejlepší místa pro rozlučku se svobodou: Kam si jezdí pánové vyhodit z kopýtka Manželka v teplácích a v natáčkách – noční můra vkrádající se do myslí některých mužů před svatbou. Krátce před sňatkem si tedy ještě chtějí užít volnost, obvykle v nejbližším baru nebo striptýzovém klubu. Mohou ovšem vyjet i za hranice, třeba na lyžování s jaky. Podívejte se, které destinace jsou ve světě oblíbené pro pánskou rozlučku se svobodou.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.