Fotoexpedice květen 2017

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Baracoa, Havana, Santiago de Cuba, Trinidad, Viňales
Ubytování Hotel a apartmány
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 68 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis expedice


Jedinečná příležitost pro milovníky cestování a nadšence fotografování. Expedice se mohou účastnit profesionální fotografové i začátečníci. Expedice je určena dobrodružným povahám a cestovatelům, kteří nemají rádi příliš organizované skupiny. Velký důraz je kladen na soběstačnost, zalíbení v cestování a malá zavazadla. Skupinu povede zkušený umělecký fotograf MgA. Jiří Macht, který zná Kubu velmi dobře přes hledáček fotoaparátu a navíc má velký cit pro světlo, kompozici a estetiku. Budete mít jedinečnou možnost navštívit nejkrásnější místa Kuby s profesionálním fotografem a pořídit si překrásné fotografie domorodých obyvatel, koloniálních měst, bělostných pláží nebo tropické přírody. Připravte se na spontánní akce a mějte prst pořád na spoušti, o zábavu bude totiž postaráno. Jedinečná příležitost!
Co budete fotit a co se můžete naučit


Na Vaší cestě budete mít možnost fotit tropickou přírodu s okouzlující faunou a flórou, koloniální městečka, krásná pohoří, ohromující scenérie, bělostné pláže, křišťálově modré moře nebo kubánské obyvatele při běžném životě. Ti, kteří se stále zdokonalují, budou mít příležitost vyzkoušet si focení na slunci, při západu slunce, focení hladiny v pohybu, jak zachytit emoce při tanci na ulici apod. Budete si muset hrát s clonou a expozicí, porozumět více režimům Vašich fotoaparátů, tak aby vám fotografování přinášelo jistotu dobrého záběru, překrásné fotografie a radost z focení. Jsme si jisti, že si z našeho zájezdu odvezete ty nejkrásnější možné fotografie a nově nabyté zkušenosti využijete na Vašich dalších cestách.
MgA. Jiří Macht


Po úspěšném absolvování Střední výtvarné školy Václava Holara byl přijat na FAMU, kterou absolvoval pod vedením profesora Vojtěchovského a docenta Rajsíka. Již za studií vydával fotografické publikace, především z cest (USA, Nepál, Tibet, Maroko, Austrálie, Tasmánie a Nový Zéland, Thajsko, Evropa), pracoval pro přední české reklamní agentury a zúčastnil se mnoha uměleckých přehlídek v České Republice i mimo ni. Dosud má za sebou 25 autorských výstav a jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách v Evropě, USA a Asii.
Popis
Více informací o fotografovi, který vás provede po Kubě naleznete na macht2.com.

Reference z minulé fotoexpedice naleznete zde.

Prohlédněte si fotografie účastníků minulých fotoexpedic.

*fotogalerie*

Cena


Cena zájezdu: 68 100 Kč/ os. v dvojlůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- 11 x ubytování v soukromí bez stravy

- 2x ubytování v 5* hotelu na Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive

- Pronájem minivanu na 11 dní včetně pojištění a pohonných hmot

- Zpáteční letenku Praha – Havana v optimální knihovací třídě 21 500 Kč

- Transfer z letiště v Havaně do Casa Particular a zpět

- Asistence profesionálního fotografa po celou dobu zájezdu

- Informační schůzku s fotografem před odjezdem

- Vízum
Cena nezahrnuje


- Cestovní pojištění

- Fakultativní služby a doporučení

- Spropitné a kapesné
Poznámky


CK Exotica Travel je pojištěná proti úpadku dle zákona.

Program zájezdu

1. den 17/05 Havana

Přílet do Havany, transfer k ubytování v soukromí v centru města Havana Vieja, kde budete mít vše v pěší dostupnosti a zbytek času si můžete užít v krásné Havaně a pořídit první skvělé fotky Vašeho pobytu na Kubě.

2. den 18/05 Fotografování v temperamentním městě Havana

Focení ve městě, které Vás uchvátí nejen svou temperamentní atmosférou, vstřícností Kubánců, ale i exotickým nábojem. Havana byla zvolena sedmým nejkrásnějším městem světa. Nabízí fotografování opravených koloniálních domů, ale i čtvrtí, které poznamenal čas. Život Kubánců se odehrává doslova na ulicích. Budete tedy mít možnost fotografování v historickém centru Havany architektury, portrétů a jedinečných momentek. Pokud okolnosti dovolí, Jirka Macht Vám domluví focení tréninku boxu. Ubytování v soukromí v centru Havany.

3. den 19/05 Vypůjčení minivanu, přejezd přes Cienfuegos do Trinidadu

Ráno v 09:00 hodin vypůjčení minivanu v autopůjčovně v centru Havany. Přejezd do Trinidadu. Cestou zastávka v Cienfuegos, ve městě nazývaném také „Perlou jihu“. Krátká procházka ve městě, kde se naskýtá možnost k nakoupení malých dárků a občerstvení v typických kubánských barech. Fotografování překrásné koloniální architektury města. Pokračování v cestě do nedalekého Trinidadu, koloniálního města s krásnými domy, kamennou dlažbou a červenými střechami. Ubytování v Trinidadu v soukromí v centru města.

4. den 20/05 – 5. den 21/05 Koloniální městečko Trinidad – pláž Ancón

Volný den v Trinidadu, který můžete strávit focením v ulicích UNESCEM chráněného města. Nabízí se také exkurze do národního parku Topes de Collantes, za poznáním kubánské přírody. V případě, že byste si chtěli odpočinout, můžete relaxovat na blízké pláži Ancón. Náplň dne tedy bude záležet pouze na vás a domluvě s fotografem. Ubytování v soukromí bez stravy. Večer ulice Trinidadu ožívají, hudba zní z každého koutu a u centrálního náměstí Plaza Mayor se tančí přímo na schodech. V nočních hodinách je tedy o zábavu postaráno.

6. den 22/05 Přejezd do Santiaga de Cuba

Celodenní přejezd do druhého největšího města Kuby, Santiago de Cuba. Město je úplně jiné než Havana, můžete se zde věnovat kultuře, památkám nebo si jen zkrátka užívat karibského rytmu života. Město Santiago de Cuba je doposud ovlivněno haiťanskou krizí, kdy spousty Haiťanů imigrovalo na Kubu. V Santiagu určitě pocítíte karibskou atmosféru - veškeré tempo udává čas a nálada „mañana“. Ubytování v soukromí bez stravy. Možnost fotografování pouze pozdě večer nebo brzy ráno.

7. den 23/05 Ze Santiaga do zelené Baracoy

Dopoledne rychlá prohlídka města Santiaga a pokračování směrem dále na východ. Při přejezdu možnost fotografování pobřeží s útesy, překrásné okolní scenérie. Pojedete podél malebného pobřeží s blankytně modrou vodou a vysokými útesy porostlými kaktusy. Přejezd přes nádherné pohoří Sierra Maestra. Ubytování v soukromí v centru Baracoy, rybářského městečka obklopeného tropickou přírodou.

8. den 24/05 – 9. den 25/05 Pobyt v Baracoe a okolí

Volný den v Baracoe a jejím okolí. Fotografie okolní přírody, městečka na pobřeží s tmavými plážemi a jedinečnou přírodní scenérií. Lze doporučit výlet na stolovou horu nedaleko města, exkurzi do Národního parku El Humboldt, nebo výlet autem do zátoky Boca de Yumurí. Záleží na dohodě s fotografem. Ubytování v soukromí.

10. den 26/05 přejezd do města Camagüey

Ráno odjezd do města Camagüey, po cestě fotografie krajiny. Přejezd bude náročný, ale musíte se dostat blíže k ostrovům. Večer příjezd do Camagüey. Původní město Santa María del Puerto del Príncipe založené na severním pobřeží bylo po nepřetržitých útocích pirátů přemístěno do vnitrozemí. Jedná se o turisticky atraktivní koloniální město se specifickou architekturou. Fotografování města. Ubytování v soukromí.

11. den 27/05 Přejezd na exotický ostrov Cayo Guillermo

Ráno odjezd na souostroví Jardines del Rey. Ostrovy jsou spojeny s pevninou náspy, jedná se o velmi romantické místo. Vaše fotografie vlnami omývaných mol písečných dun navodí prázdninovou dovolenou. Ubytování v 5***** hotelu Meliá Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

12. den 28/05 Odpočinek na bílých plážích ostrova Cayo Guillermo

Snídaně, odpočinek na bělostných plážích Cayo Guillermo. Možnost výletů na přilehlé ostrůvky dle doporučení naší CK. Ubytování v 5**** hotelu Meliá Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

13. den 29/05 Návrat do Havany

Snídaně, dopoledne poslední koupání a po obědě odjezd do hlavního města Havany. V podvečerních hodinách příjezd do Havany. Ubytování v soukromí v centru Havany. popř. návštěva dalších čtvrtí Havany, abyste měli představu, jak vypadají rezidenční čtvrti, moderní náměstí Revoluce apod.

14. den 30/05 Vrácení minivanu, odlet do Evropy

Ráno v 09:00 hodin vrácení minivanu v autopůjčovně v centru Havany. Rozloučení s Havanou, poslední fotografie, nákup suvenýrů, popř. jiný program dle našeho doporučení. Transfer na letiště, odlet do Evropy.

15. den 31/05 Přílet do Prahy

Konec programu.Tip z okolí
Revoluční ostrov ukrývá malou Barcelonu plnou barev a bizarních tvarů Srdíčka, obří ostnatá televize, velké oko několik metrů nad zemí… barvami hrající oblast, kde se vyřádil kubánský umělec José Fuster, připomíná některá místa Barcelony, na nichž skrze svá umělecká díla zanechal stopy Antonio Gaudí. Tak jako Gaudího vidění světa vtisklo Barceloně nezaměnitelný ráz, tak i Fuster významně přispěl k úžasné atmosféře Havany.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.