Iberostar Daiquiri

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba
Název ubytování Iberostar Daiquiri
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 35 278 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotel Iberostar Daiquiri se nachází v severní části Kuby na malém ostrově Cayo Guillermo. Komplex se skládá z hlavní budovy a 13-ti bungalovů. Letiště v Cayo Coco je vzdáleno cca 40 km od hotelu. V Cayo Coco i Cayo Guillermo jezdí turistický autobus, kterým můžete volně procestovat ostrovy (jednodenní jízdenka stojí cca 6 CUC).

Pláž
Hotel Iberostar Daiquiri leží přímo na písčité pláži El Paso s pozvolným vstupem do vody, šířka pláže je závislá na přílivu a odlivu. Na pláži lehátka zdarma. Hotel nabízí plážové osušky.

Vybavení
Recepce, lobby, 4 restaurace (bufet a 3 restaurace a'la carte), 3 bary, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, 1 velký bazén rozdělen do 3 sekcí (pro děti a bazény se sladkou vodou), miniklub, dětské hřiště, butik, prádelna (za poplatek), lékařská služba, směnárna, parkoviště. Hotel Iberostar Daiquiri disponuje ubytováním pro handicapované hosty.

Pokoje
Hotel Iberostar Daiquiri nabízí 301 pokojů různých typů. Všechny jsou komfortní, klimatizované, s vlastním sociálním zařízením (vysoušečem vlasů), trezorem, satelitní TV, telefonem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy (doplňován za příplatek), minibar (voda a nealkoholické nápoje, doplňován denně), balkónem či terasou (vč. posezení).
Některé pokoje mají malou pohovku jako přístýlku. Dětská postýlka do 2 let zdarma. Hotel disponuje třemi pokoji pro handicapované hosty.
Typy pokojů:
- Pokoje basic (cca 27 m²) - až pro 4 osoby (2+2). Pokoje jsou stejné jako standardní pokoje, můžou mít méně výhodné umístění či výhled.
- Standardní pokoje (cca 27 m²) - až pro 4 osoby (2+2), trezor za poplatek.
- Superior pokoje (cca 27 m²) - až pro 4 osoby (2+2), trezor zdarma, pokoje po rekonstrukci (která proběhla v roce 2014 - 2015). Možný příplatek za výhled směrem na oceán.

Strava
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Občerstvení a místní nealkoholické a alkoholické nápoje se podávají po celý den. Možnost stravování v restauraci a'la carte (za příplatek).

Sport a zábava
Denní a večerní zábava pro děti i dospělé. Zdarma tenisové kurty, stolní tenis, fitness, multisportovní hřiště, vodní sporty nemotorové na pláži. Za poplatek půjčovna kol. Lázeňské procedury SPA za poplatek.

Internet
WiFi na recepci za poplatek (cca 3 CUC / hodina).

Místní kategorie
****

Jiné
www.iberostar.com

Náš názor
Hotel Iberostar Daiquiri není nejnovější, ale disponuje skvělými službami a vynikající gastronomií. Zaručuje kvalitu řetězcem Iberostar. Čisté prostory a bohaté animace jsou dalšími výhodami hotelu. Doporučujeme!

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: charterový let PLL LOT (přímý let) na Kubu, letištní poplatky, turistickou kartu, ubytování ve vybraném hotelu (10 nebo 11 nocí), stravu dle popisu vybraného hotelu, transfery letiště - hotel - letiště, pojištění TU Europa (ve verzi standard: úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby polsky mluvícího delegáta na Kubě, služby zástupce Rainbow Tours během odbavení na letišti ve Varšavě.

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety a další osobní výdaje.Výlety v okolíHavana
Celodenní výlet do hlavního města Kuby. Přelet do Havany a prohlídka města, jehož neopakovatelná atmosféra zůstane po dlouhou dobu v živé paměti. V programu mimo jiné: Stará Havana, Kapitol, náměstí Revoluce. Chvilka volného času k nezávislému prozkoumávání města, návštěva Muzea rumu spojená s ochutnávkou a na závěr projížďka městem starými vozy. Pozdě odpoledne přelet do Cayo Coco.

Koloniální Trinidad
Celodenní výlet do jednoho z nejkrásnějších měst Kuby. Přejezd Valle de los Ingenios (Údolím cukrovarů), které bylo kdysi svědectvím moci „cukrové“ Kuby. V Trinidadu se projdeme dlážděnými uličkami, navštívíme dům keramiky a hlavní náměstí. Volný čas na oběd (za příplatek).

Morón a Ciego de Ávila
Celodenní výlet do typických kubánských měst. Prohlídku začneme plavbou motorovou lodí bludištěm mangrovových řek, které tvoří typickou krajinu tohoto regionu. V Ciego de Ávila procházka a návštěva typického kubánského domu. V Morónu prohlídka města na koních nebo vozidly typu buggy. Naskytne se i příležitost poslouchat kubánskou hudbu v podání místní skupiny. Na závěr výletu návštěva krokodýlí farmy.

Plavba katamaránem po Královských zahradách
Výlet katamaránem po tyrkysových vodách a mezi ostrůvky, které tvoří nádhernou scenérii souostroví Jardines del Rey. Možnost potápění a šnorchlování na korálovém útesu, návštěva panenské pláže Cayo Media Luna a přestávka na karibský oběd s plodů moře. Open bar je během oběda zahrnut v ceně.

Sladká chuť Kuby
Návštěva kubánské plantáže cukrové třtiny nedaleko městečka Tamarindo, následně návštěva Muzea cukru s parní lokomotivou z roku 1927 sloužící k převážení cukrové třtiny. Na závěr prohlídky oběd v malé restauraci „Ranchon Palma“ nacházející se uprostřed kubánských královských palem.

Fiesta v Cave Wild
Noc v jeskyni Jabali a tanec v lůně přírody. Ponořte se do kubánských rytmů a protančete téměř celou noc!


MÍSTNÍ ATRAKCE

Bariérový útes v Královských zahradách
Zdejší korálový útes je považován za jeden z nejkrásnějších v Karibiku - je dostupný již asi 1 km od břehů souostroví. Láká nepřeberným množstvím podvodní flory a fauny nejen začátečníky, ale také zkušené potápěče.

Playa Pilar - Cayo Guillermo
I když není největší pláží v oblasti, je Playa Pilar považována za jednu z nejkrásnějších nejen na Kubě, ale i v celém Karibiku. Zátoková, s dlouhým a pozvolným sestupem do vody je ideální pro rodiny s dětmi a pro milovníky plavání s maskou a trubkou. Přístupu na Playa Pilar brání jedny z nejvyšších písečných dun v této oblasti světa.

Cayo Coco - chráněný ostrov
Cayo Coco je chráněnou oblastí, na které jsou největší kolonie růžových plameňáků na světě. Nechybí také pelikáni a ibisy bílé (coco) - po nichž je ostrov pojmenován.

Hráz
17kilometrová cesta protínající záliv de Perros a spojující hlavní ostrov s Cayo Coco. Je to svérázný zázrak kubánské techniky. Cesta byla vytvořena během 16 měsíců a k její výstavbě byly použity 3 miliony m3 kamenů a skal.

Florencie a jeskyně Boqueron
Malé městečko ležící mezi kopci a umělými jezery. Nedaleko něho se nachází jeskyně Boqueron plné stalagmitů a stalaktitů. Na místě možnost projížďky na koni a ochutnávka kubánských specialit.

Delfinárium - Cayo Guillermo
Možnost plavání s těmito sympatickými savci v mangrovovém zálivu. V delfináriu nejsou žádné ukázky.JinéObecné informace

Cestovní pas a vízum
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu. 

Turistická karta
Obyvatelé ČR cestující na Kubu jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista). Naši klienti tuto kartu obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě (turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).

Měna
Oficiální měnou je na Kubě kubánské peso = 100 centavos. Všechny platby v obchodech a restauracích se provádí v peso konvertibilním (CUC). EUR lze na CUC kurz cca 1:1) vyměnit ve směnárnách nebo na některých hotelových recepcích (při výměně USD na CUC jsou účtovány vysoké poplatky cca 10%). Na Kubě jsou akceptovány platební karty typu Visa i Mastercard, za předpokladu, že fungují terminály. Je velmi důležité, aby to nebyla platební karta vydaná americkou bankou (nebo bankou s americkým kapitálem). Transakce typu výměny na USD jsou zatíženy poplatkem cca 10%.

Orientační ceny
Káva cca 1-2 EUR, cigarety cca 2 EUR, nápoje perlivé do 2 EUR, pivo cca 2-2,5 EUR, oběd v restauraci od 10 EUR.

Očkování
Očkování není povinné. Doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A a B, tyfu, záškrtu, choleře a tetanu.

Spropitné
Není povinné, ale očekává se (prosíme, pamatujte na to, že Kubánci vydělávají kolem 15-20 CUC měsíčně). Je vhodné mít s sebou také malé dárky (průpisky, zapalovače, atd.).

Čas
Na Kubě je časový posun - 6 hod. oproti ČR

Elektřina
Americký systém 110 V, ale v hotelech je často používaný systém 220 V. V některých hotelech je zapotřebí tzv. adaptér, není možné jej zakoupit na místě.

Internet
Pamatujte, že internet není všude dostupný (zvláště během poznávacích zájezdů). Ve většině hotelů na Cayo Coco nebo Cayo Guillermo je internet dostupný, nicméně kvalita připojení se značně liší od evropských standardů. Poplatek za připojení ke bezdrátové síti je cca 1,5 - 3 CUC/hod. (kartu je třeba zakoupit na recepci).

Otevírací doba
Na Kubě jsou všechny obchody státní. Otevírací doba je obvykle do 21.00, ale doporučujeme nakupovat do 19:30-20:00. Tržiště se suvenýry fungují obvykle do 19:00. V turistických letoviscích jsou obchody a bazary otevřeny 7 dní v týdnu. Na Kubě není siesta, ale pouze polední pauza (cca 12:30-14:00).

Úroveň hotelů na Kubě
Informujeme, že úroveň hotelů na Kubě se může lišit od evropských standardů (může být tedy o něco nižší).

Odlety
Odlety z Varšavy. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow Tours 3 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád zkontrolujte na http://r.pl/rozklady. 

Let
Komfortní letoun společnosti  PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických  a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).ProgramDen 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow Tours 3 hodiny před odletem letadla. Charterový let do Cayo Coco letadlem LOT-U typu Dreamliner nebo podobným (přímý let). Aktuální letový řád zkontrolujte na r.pl/rozklady. Po příletu následuje pasová kontrola, setkání s delegátem a transfer do vybraného hotelu v Cayo Coco nebo Cayo Guiollermo.

Den 2 - 10 nebo 11
Pobyt v Cayo Coco nebo Cayo Guillermo. Možnost využití fakultativních výletů - celkovou nabídku výletů Vám poskytne delegát v místě pobytu.

Den 11 nebo 12
Po snídani check-out z hotelu. Transfer na letiště v Cayo Coco. Odlet do Polska - přímý let charterovým letounem LOT-U. Přílet do Varšavy.

Den 12 nebo 13
Přílet do Polska.VízaCestovní pas a víza
Pro překročení hranic je vyžadován cestovní pas platný min. 6 měsíců od data výjezdu z Kuby.

Turistická karta
Obyvatelé ČR cestující na Kubu jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista). Naši klienti tuto kartu obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě (turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.