Ke Kubáncům na návštěvu I. (západní a střední Kuba)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Havana, Ostrov Cayo Santa María, Trinidad, Viňales
Ubytování Apartmány, hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 29 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

JAKÝKOLIV JINÝ TERMÍN NA VYŽÁDÁNÍ

Popis zájezdu


Program nabízí zajímavý okruh po západní a střední Kubě po nejkrásnějších místech a plážích exotického ostrova Kuby. Během 15 dnů si užijete městskou atmosféru Havany, bělostné panenské pláže, poznáte, jak se pěstuje tabák, budete obdivovat překrásné scenérie, koloniální architekturu i Kubánce při každodenním životě. Program je navržený tak, abyste z Kuby viděli opravdu hodně, poznali opravdovou Kubu, ale přitom přejezdy jsou nenáročné. CK Exotica Cuba nabízí jako jediná ubytování v soukromí bez doprovodu průvodců. Hostitelské rodiny, u nichž nabízíme ubytování, máme důkladně prověřeny, a naši klienti tak v klidu mohou nahlédnout do života kubánských rodin. V Casas particulares si můžete také dokoupit stravování na místě, kubánská domácí gastronomie je nejlepší, doporučujeme!

Cena


29 990 Kč za os./ ve dvojlůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- Ubytování:

- 3 x ve 3* hotelu se snídaní na María la Gorda

- 2 x v soukromí ve Viñales (bez stravy)

- 3 x v soukromí v Trinidadu (bez stravy)

- 3 x ve 4* hotelu Sol Cayo Santa María na Cayo Santa María se stravováním All Inclusive

- Pronájem auta ekonomické třídy od 4. do 16. dne (12 dní)

- Transfer první den z letiště v Havaně do místa ubytování v Havaně a asistenci na letišti

- Rezervaci ubytování v soukromí v Havaně 1., 2., 3. a poslední den (hradí se na místě 35 CUC/dvojlůžkový pokoj/noc + 5 CUC snídaně na osobu)

- Pojištění automobilu

- Vízum 750 Kč/osoba

Cena nezahrnuje


- Zpáteční letenku do Havany

- Ubytování v soukromí v Havaně 1., 2., 3. a poslední den (hradí se na místě 35 CUC/dvojlůžkový pokoj/noc + 5CUC snídaně) – zajistíme rezervaci

- Stravování v Casas particulares - můžete zakoupit na místě: snídaně cca 4-5CUC, večeře 5–12CUC, dle výběru

- Pohonné hmoty

- Fakultativní služby a doporučení.

- Cestovní pojištění

Fakultativně lze doporučit


- Česky mluvící průvodce v Havaně (55 Eur, viz níže)

- Ubytování v Havaně ve 4* hotelu se snídaní

- Komplexní cestovní pojištění Allianz
*fotogalerie*

Program zájezdu

1. den Havana

Přílet do Havany, setkání s asistentem na letišti, transfer do místa ubytování. Ubytování v soukromí v centru Havany (hradí se na místě 35CUC/dvojlůžkový pokoj/noc + 5CUC snídaně na osobu), kde budete mít vše v pěší dostupnosti a zbytek času si můžete užít v krásné Havaně.

2. den – 3. den Temperamentní město Havana

Pobyt v Havaně dle doporučeného programu od naší CK. Fakultativně lze domluvit průvodce na prohlídku Havanou. Ubytování v Havaně v soukromí (hradí se na místě 35CUC/dvojlůžkový pokoj/noc + 5CUC snídaně na osobu).

4. den Vypůjčení automobilu, přejezd na María la Gorda

Ráno v 09:00 hod vypůjčení auta v Havaně‚ odjezd na panenské pláže na západním cípu Kuby do letoviska María la Gorda. María la Gorda je našimi klienty velmi oblíbená lokalita, nádherné opuštěné pláže jsou stvořeny k odpočinku, popř. návštěva místní biosférické rezervace chráněné UNESCEM. Pro potápěče doporučujeme potápění. Ubytování v příjemných 3*** bungalovech na pláži se snídaní.

5. den – 6. den Pobyt na María La Gorda

Snídaně, odpočinek na panenských plážích v okolí María la Gorda, ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

7. den Tabákové údolí Viñales

Snídaně. Přejezd do údolí Viñales, které je nejlepší oblastí na světě k pěstování tabáku, navíc nádherná přírodní scenérie navozuje jedinečnou atmosféru. Ubytování ve Viñales v soukromí (bez stravy).

8. den Pobyt ve Viñales – pláž Cayo Jutías

Pobyt ve Viñales dle doporučení. Doporučujeme pobyt zpestřit alespoň půldenním odpočinkem na pláži Cayo Jutías. Ubytování ve Viňales v soukromí (bez stravy).

9. den Přejezd přes Cienfuegos do Trinidadu

Přejezd na jižní, karibskou stranu kubánského ostrova. Zastávka v Cienfuegos, město nazývané také „perlou jihu“, krátká procházka ve městě, kde se naskýtá možnost k nakoupení malých dárků a občerstvení v typických kubánských barech. Přejezd do nedalekého Trinidadu, koloniálního města s krásnými domy, kamennou dlažbou a červenými střechami. Ubytování v soukromí (bez stravy) a program dle doporučení nebo dle Vaší nálady.

10. den – 11. den Koloniální městečko Trinidad

Pobyt v koloniálním Trinidadu, možnost koupání na karibské pláži Ancón. Na místě doporučujeme zakoupit si exkurzi do Národního parku Topes de Collantes. Ubytování v Trinidadu v soukromí (bez stravy).

12. den Pohoří Escambray – exotický ostrov Cayo Santa María

Odjezd přes hlavní město provincie Santa Clary na exotický ostrov Cayo Santa María. Ostrovy jsou spojeny s pevninou náspy. Ubytování ve 4****All Inclusive hotelu Sol Cayo Santa María.

13. den - 14. den Odpočinek na ostrově Cayo Santa María

Snídaně, koupání a odpočinek na úchvatných plážích ostrova Cayo Santa María. Možnost výletů na další přilehlé ostrůvky dle doporučení naší CK. Ubytování ve 4**** hotelu Sol Cayo Santa María s formou stravování All Inclusive.

15. den Návrat do Havany

Snídaně, dopoledne můžete ještě využít k odpočinku na krásných plážích nebo doporučujeme při zpáteční cestě do Havany zastávku ve studentském městečku Santa Clara. Ubytování v Havaně v soukromí (hradí se na místě 35CUC/dvojlůžkový pokoj/noc + 5CUC snídaně na osobu).

16. den Vrácení automobilu, odlet do Evropy

Snídaně, v 09:00 hodin vrácení automobilu v Havaně. Rozloučení s Havanou, možnost nákupu suvenýrů a dárků nebo jinému programu dle doporučení naší CK. Odjez na letiště v závislosti na čase Vašeho odletu (ve vlastní režii). Odlet do Evropy.

17. den Přílet do Prahy

Konec programu.Tip z okolí
Revoluční ostrov ukrývá malou Barcelonu plnou barev a bizarních tvarů Srdíčka, obří ostnatá televize, velké oko několik metrů nad zemí… barvami hrající oblast, kde se vyřádil kubánský umělec José Fuster, připomíná některá místa Barcelony, na nichž skrze svá umělecká díla zanechal stopy Antonio Gaudí. Tak jako Gaudího vidění světa vtisklo Barceloně nezaměnitelný ráz, tak i Fuster významně přispěl k úžasné atmosféře Havany.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.