Kuba a Kostarika

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Baracoa, Cienfuegos, Guardalavaca, Havana, Holguín, Jardines de la Reina, Ostrov Cayo Guillermo, Santiago de Cuba, Trinidad, Viňales
Ubytování Hotel, bungalov, ubytování v soukromí
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 92 620 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Životem pulsující HAVANA – údolí tabáku VIŇALES – koloniální městečka CIENFUEGOS a TRINIDAD – karibská pláž ANCÓN - nejkrásnější pláže na světě na CAYO GUILLERMO - překrásná pláž GUARDALAVACA - zelená BARACOA - město s jedinečnou karibskou atmosférou SANTIAGO DE CUBA – zpět exotická HAVANA – přelet do SAN JOSÉ - exkurze k vulkánu POAS a zahrady LA PAZ – pobyt na úchvatném pobřeží pralesa CORCOVADO - šnorchlování u ostrova ISLA DE CANO – návrat do SAN JOSÉ

Program nabízí zajímavý okruh po nejkrásnějších místech Kuby a Kostariky. Během 14 dnů strávených na Kubě si užijete městské atmosféry Havany, bělostných panenských pláží, budete obdivovat překrásné scenérie, koloniální architekturu i Kubánce při každodenním životě. V průběhu pobytu se budete přemisťovat autem. Poté přeletíte do Kostariky a zde si vychutnáte 7 denní pobyt v ráji na zemi, co se týče flory a fauny, která je v této destinaci opravdu výjimečná. V průběhu pobytu na Kostarice budete mít zařízené transfery minivanem a lodí. Program je navržený tak, abyste z obou destinací viděli opravdu hodně a poznali jejich jedinečnost. Na Kubě zábavu (pro lidi, kteří mají rádi život) a na Kostarice biodiverzitu (pro lidi, kteří mají rádi přírodu).
Cena


Cena zájezdu: 92 620 Kč/osoba ve dvojlůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


Kuba
- Ubytování v hotelech uvedených v programu 2. až 12. den tj. 11 nocí ve dvojlůžkovém pokoji
- Pronájem vozu (VAN) 2. až 12. den pobytu, tj. na 11 dní
- Jednosměrnou letenku Santiago de Cuba – Havana vč. tax 13.den
- Vízum 750,-Kč/osobu
- Rezervaci ubytování v soukromí 1. den (doplatek na místě 35 CUC/ dvojlůžkový pokoj + 5 CUC za snídani za osobu)

Kostarika
- ubytování a stravování ve 1x dvojlůžkovém a 1x ve třílůžkovém pokoji
- 3x hotel The Alta 4**** se snídaní
- 3x Marenco Lodge 2** plná penze
- asistence anglicky na letišti po příletu
- anglicky hovořícího průvodce druhý den
- exkurze
- celodenní výlet na sopku Poas a do zahrad La Paz a návštěva vodopádu
- národní park poloostrovu OSA – šnorchlování u břehů Isla del Caño
- transfery:
- z letiště San José první dne po příletu a poslední den před odletem
- minivanem druhý den po celý den exkurze
- minivanem do Sierpe a ze Sierpe
- lodí do národního parku Corcovado do místa Punta Marenco
- lodí na ostrov Isla del Caño
Cena nezahrnuje
Kuba
- letenky
- ubytování 1. a poslední noc v soukromí či v hotelu v Havaně: zajistíme Vám rezervaci ubytování v soukromí – 35 CUC/dvojlůžkový pokoj (úhrada na místě) nebo ve 4**** hotelu za příplatek
- pojištění automobilu 35 CUC/den
- pohonné hmoty
- fakultativní služby a doporučení.

Kostarika
- odletovou letištní taxu – 29 USD (možno platit hotově nebo kreditní kartou)
- fakultativní služby a doporučení
- spropitné
- cestovní pojištění

*fotogalerie*

Program zájezdu

1. den přílet do hlavního města Havana

Přílet do Havany, ubytování v soukromí (hradí se na místě 35CUC/pokoj/noc + 5CUC snídaně) nebo za příplatek (fakultativně) ve 4**** hotelu se snídaní.

2. den výlet do údolí tabáku Viňales

Ráno vypůjčení auta v 09:00 h. Přejezd do údolí Viñales, které je nejlepší oblastí na světě k pěstování tabáku, navíc nádherná přírodní scenérie navozuje jedinečnou atmosféru. Fakultativně Vám můžeme domluvit česky hovořícího průvodce, který s Vámi do Viňáles pojede a bude Vás celý den provádět. Po cestě doporučujeme navštívit manufakturu na výrobu doutníků ve městě Piñar del Río. Návrat zpět do Havany, ubytování v Havaně v soukromí nebo ve 4**** hotelu se snídaní za příplatek fakultativně.

3. den koloniální městečko Trinidad

Ráno přejezd na jižní, karibskou stranu kubánského ostrova, zastávka v Cienfuegos, město nazývané také „Perlou jihu“, krátká procházka ve městě, kde se naskýtá možnost k nakoupení malých dárků a občerstvení v typických kubánských barech, pokračování v cestě do nedalekého Trinidadu, koloniálního města s krásnými domy, kamennou dlažbou a červenými střechami. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní (doporučujeme Las Cuevas). Program dle doporučení.

4. den volný den v Trinidadu

Snídaně, volný den ve městě Trinidad nebo na pláži Ancón, koupání v karibském moři nebo návštěvu pohoří, dle doporučení naší CK. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

5. den přejezd na exotický ostrov Cayo Guillermo

Snídaně, přejezd na ostrovy souostroví Jardines del Rey. Ostrovy jsou spojeny s pevninou náspy, jedná se o velmi romantické místo. Ubytování ve 4**** hotelu Sol Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

6. a 7. den odpočinek na plážích ostrova Cayo Guillermo

Snídaně, odpočinek na bělostných plážích Cayo Guillermo. Ubytování ve 4**** hotelu Sol Cayo Guillermo s formou stravování All Inclusive.

8. den přejezd na pláž Guardalavaca

Snídaně, odjezd dále východním směrem do provincie Holguín, do hotelu na krásné pláži Guardalavaca. Ubytování ve 3*** hotelu Club Amigo Atlantico se snídaní. V tomto hotelu se platí povinný příplatek přímo na místě za stravování All Inclusive 8 CUC/osobu/den.

9. den odpočinek na pláži Guardalavaca

Snídaně, pobyt na pláži Guardalavaca. V průběhu pobytu budete mít k dispozici automobil, můžete tedy případně vyjet do blízkého okolí. Ubytování ve 3*** hotelu Club Amigo Atlantico se snídaní.

10. den zelená Baracoa

Snídaně, odjezd dále východním směrem do krásné Baracoy. Cesta je velmi dobrodružná, vede po polní cestě přes měsíční krajinu a určitě budete po cestě zastavovat k focení. Ubytování ve 3*** hotelu Porto Santo se snídaní.

11. den volný den v Baracoe

Snídaně, volný den v Baracoe a jejím okolí. Lze doporučit výlet na stolovou horu nedaleko města, exkurzi do Národního parku El Humboldt, nebo výlet autem do zátoky Boca de Yumurí. Ubytování ve 3*** hotelu Porto Santo se snídaní.

12. den odjezd do města Santiago de Cuba

Snídaně, pokračování směrem na jih do města Santiago de Cuba. Pojedete podél malebného pobřeží s blankytně modrou vodou a vysokými útesy porostlými kaktusy. Přejezd přes nádherné pohoří Sierra Maestra. Ubytováni budete Ubytování v blízkosti města Santiago de Cuba ve 3*** hotelu Versalles se snídaní.

13. den přelet zpět do Havany

Snídaně brzy ráno, v 06:30 odevzdání auta na letišti v Santiagu de Cuba a poté v 09:30 odlet místní linkou do Havany. Ubytování v Havaně v soukromí (hradí se na místě 35 CUC/pokoj/noc + 5 CUC snídaně) nebo ve 4**** hotelu se snídaní fakultativně. Program dle doporučení naší CK.

14. den přelet na Kostariku

Poslední den v Havaně. Odlet na Kostariku do hlavního města San José, asistence na letišti a odjezd taxikem do hotelu Alta 4****.

15. den návštěva vulkánu Poas a zahrady La Paz

Snídaně ve skvělém hotelu Alta, odjezd na exkurzi v doprovodu anglicky hovořícího průvodce na prohlídku sopky Poás a zahrady La Paz. Tyto zajímavé lokality se nacházejí nedaleko San José. Večer návrat do Hotelu Alta.

16. den přelet na poloostrov Osa – NP Corcovado

Brzy ráno snídaně, přejezd minivanem do městečka Sierpe, nalodění a přejezd přes mokřady na pobřeží poloostrova OSA, ubytování v chatách ekohotelu Marenco Lodge 2**. Budete se nacházet v národním parku, kde budete mít možnost pozorovat různé druhy zvířat (opice, tukány, papoušky Ara Arakanga, aj.) a koupat se na panenských plážích ostrova, večeře v hotelu. Během pobytu v hotelu je v ceně stravování formou plné penze.

16. den přelet na poloostrov Osa – NP Corcovado

Pobyt na poloostrově Osa v národním parku. V průběhu pobytu budete mít možnost odpočinout si na jednom z nejkrásnějších míst naší planety. Jeden celý den věnujete exkurzi na ostrov Isla de Caňo, kam se poplavíte šnorchlovat v doprovodu anglicky hovořícího průvodce. Je možné, že již v době transferu budete mít štěstí a budete moci pozorovat delfíny, karety a třeba při hodně velkém štěstí také keporkaky. Šnorchlování se realizuje při břehu ostrova Isla de Caňo, vyhledávané a uznávané potápěčské oblasti zkušenými potápěči. Oběd se realizuje na pobřeží Corcovada formou pikniku z čerstvého ovoce a zeleniny. Návrat do hotelu Marenco Lodge 2**, večeře.

19. den návrat do San José

Snídaně, odplutí zpět do Seripe, kde Vás bude čekat transfer k návratu do San José. Ubytování v hotelu Alta 4****.

20. den odlet z Kostariky do Evropy

Snídaně, dopoledne volné, v jehož trvání můžete shlédnout exponáty vystavené v Muzeu Zlata v centu San José, v odpoledních hodinách transfer z Hotelu Alta na letiště, odlet do Evropy.

21. den přílet do Prahy

Konec programu.Tip z okolí
Revoluční ostrov ukrývá malou Barcelonu plnou barev a bizarních tvarů Srdíčka, obří ostnatá televize, velké oko několik metrů nad zemí… barvami hrající oblast, kde se vyřádil kubánský umělec José Fuster, připomíná některá místa Barcelony, na nichž skrze svá umělecká díla zanechal stopy Antonio Gaudí. Tak jako Gaudího vidění světa vtisklo Barceloně nezaměnitelný ráz, tak i Fuster významně přispěl k úžasné atmosféře Havany.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.