Kuba a mexický Yucatán

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Mexiko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 81 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jako příjemné pokračování dovolené na Kubě vám nabízíme prodloužení na mexickém poloostrově Yucatán. Během týdenního pobytu poznáme ty nejzajímavější indiánské i koloniální památky, pestrou přírodu či místní pestrou kuchyni. Vychutnáme si i zasloužený odpočinek na krásných plážích Karibského moře i Mexického zálivu. Zajímavé bude jistě také srovnání dvou rozdílných kultur a režimů.Klima:tropické, vzduch obvykle 25-31 °C, bez velkých výkyvů. Jde o termíny v relativně suché sezoně.Poznámka:Maximální kapacita zájezdu je 21 účastníků.  U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA.Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV. 

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1. - 11. den

Viz zájezd "Kuba poklidná".

12. den

Poloostrov Yucatán - přelet do Cancúnu a přesun do mayského města Tulúm, ubytování na karibské pláži v romantických a pohodlných cabaňas (stylové bungalovy); koupání, šnorchlování či odpočinek pod palmou.

13. den

Tulúm - návštěva proslulé mayské archeologické lokality; volné odpoledne koupání, šnorchlování, odpočinek.

14. den

Coba - návštěva archeologického komplexu s nejvyšší pyramidou na Yucatánu; nocleh v indiánském městě Valladolid.

15. den

Chitzen Itzá - unikátní maysko-toltécká kulura, pověstná mayská studna Cenota smrti; podvečerní odjezd lodí na poloostrov Holbox.

16. den

Chiquilla - zapomenuté městečko; poloostrov Holbox s úžasně bílými plážemi, kde se hamaky líně pohupují ve větru pod palmami; odpočinek a koupání v Mexickém zálivu; podvečerní návrat na Yucatán a plavba za plameňáky v Río Lagartos.

17. - 18. den

Přejezd do Cancúnu přes vesničku Solpherino s tisíciletými stromy, letecky zpět do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.