Kuba - Limonádový Joe - Havana / Santiago De Cuba

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Havana, Holguin - Playa Guardalavaca
Název ubytování Be Live City Copacabana
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 53 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jedná se o kombinovaný zájezd, kdy 3 noci strávíte v Havaně, prohlédnete si toto nádherné město při exkurzi v českém jazyce a zbytek pobytu prožijete v exotické, orientální části Kuby, na dálném východu země. Zajistíme pro Vás letecký přesun z Havany do Santiaga či Holguinu a zpět. Zde si na letišti vyzvednete zamluvený automobil základní třídy, značky Hyundai Atos nebo Geely a vouchery na ubytování. Další program cestování a ubytování již záleží pouze na Vás. Hotely vybíráte z katalogu Kentlucky Fly & Drive. Stravování je zajištěno vždy se snídaní. V plážových resortech je možné ubytování v hotelech v programu ALL INCLUSIVE, s příslušným doplatkem za tuto službu v hotovosti na recepci daného hotelu. S tímto produktem Vám nabízíme kombinaci dvou turisticky i historicky nejzajímavějších měst, tedy poznat krásy hlavního města Havany a zároveň  objevit temperament, energii životního stylu a afrokubánské kultury s neobvyklou a pestrou směsicí obyvatel v Santiagu a jeho přilehlých oblastech, jako jsou pohoří a park „Sierra Maestra“ a „Gran Piedra",  města "Guantanámo", "Baracoa", "Bayamo", "Holguín", "Las Tunas" anebo krásné pláže "Guardalavaca", též přezdívané „Varadero východu“.
ZA OPTIMÁLNÍ CENY MÁTE VELKOU VOLNOST PŘI TVORBĚ VAŠÍ DOVOLENÉ. DLE OKOLNOSTÍ SE MŮŽETE VYSKYTNOUT JEDEN DEN NA PLÁŽI, DRUHÝ DEN VE MĚSTĚ NEBO V PŘÍRODĚ A TO JEN NA ZÁKLADĚ VAŠEHO PŘÁNÍ ČI MOMENTÁLNÍ NÁLADY. POZNEJTE TU PRAVOU KUBU, LEŤTE DO SANTIAGA !
 

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

BE LIVE CITY COPACABANA 3***Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní TV a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“ a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje Wi-Fi v lobby hotelu za poplatek, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavní programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdáleno pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a "Acuario Nacional de Cuba" s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.

Popis lokality ubytování

Lokalita HAVANAByla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ("Museo de Bellas Artes"), balet ("Ballet Nacional de Cuba"), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí "Plaza de la Revolución", "Cabaret Tropicana", "Malecón" (promenáda) a "La Rampa" (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.Lokalita HOLGUIN - PLAYA GUARDALAVACAHolguín je jedna z nejromantičtějších kubánských provincií severního pobřeží. Pyšní se úrodnými nížinami, půvabnými venkovskými městečky s řadou historicky významných míst, a také množstvím pláží, které jsou hlavním lákadlem převážné části zahraničních návštěvníků. Hlavní město Holguín je 4. největším městem Kuby, jehož centrum lze bez problémů projít pěšky. Hlavními turistickými zajímavostmi jsou kostely z 18. století a také několik dobře vedených malých muzeí. O něco dále východním směrem, rovněž na severním pobřeží, narazíte na skvostné pláže Guardalavaca a Esmeralda, které společně tvoří třetí největší letovisko v zemi a jako takové jsou po většinu roku plné turistů, kteří přijíždějí za sluncem a neobyčejně čistou vodou.Rozšířený popis lokalitySANTIAGO DE CUBA

Provincie "Santiago de Cuba" má rozlohu 6156 km2 a 1,1 miliónu obyvatel. Stejnojmenné hlavní město je městem s nejtypičtějším karibským nádechem z celé Kuby a je také kolébkou Daiquiri, jednoho z 10 nejznámějších koktejlů na světě. Španělé založili toto město roku 1514 a až do roku 1553 bylo i hlavním městem ostrova. Díky velkému zálivu bylo Santiago prvním místem, kam byli přivezeni afričtí otroci a kde se vylodili Francouzi prchající před revolucí z Haiti. Region nabízí mnohé přírodní krásy, mezi něž patří například pohoří Sierra Maestra s nejvyšší horou Kuby „Pico Turquino 1974 m.n.m nebo „La Gran Piedra“ - 50 metrový sopečný masiv v parku „Baconao“, z jehož vrcholku lze při dobré viditelnosti spatřit Haity a Jamajku. Región si dodnes zachoval kávové plantáže založené Francouzi, kteří utekli z Haity nebo Louisiany. Multikulturní metropole kopcovitých ulic je plná architektonických památek, mezi nimi náměstí „Dolores“, pevnost s majákem „El Morro“, muzeum „Emilio Bacardi“, dále třidu „Paseo de la Alameda“, kostel „Milosrdná panna z Cobre“, jež je patronkou Kuby, park „Cespedes“, dům Diega Velasqueze, ulici „Padre Pico a další. Santiago de Cuba se považuje za hrdinské město díky své účasti při revoluci v roce 1959. Pyšní se mimo jiné také muzeem ilegálního odboje, pevností „Moncada“, farmou „Siboney“ a mnoha muzei a monumenty, které popisují historii města, které si také právem říká hlavní město Karibiku. Santiago de Cuba je bezesporu největším klenotem zábavy, uvolněného životního stylu, afrokubánské kultury a neobvykle pestrou směsicí obyvatel. V červenci se zde pořádá světoznámý karneval, kde teče moře potu a exploduje hudba, tanec, barvy a místní temperament.

Další zajímavé lokality východní Kuby:

Holguin: Typické kubánské neturistické město. V blízkosti pláže.
Playa Guardalavaca: „Varadero východu“ Krásná pláž, 45 km severně od města Holguin. Patří mezi nejhezčí pláže na Kubě.
Baracoa: První osada Španělů na Kubě. Koloniální architektura. Afro-kubánská kultura. Krásná tropická příroda.
Guantanamo: Průjezdní místo. Známé díky americké vojenské základně a světoznámé písni „Guantanamera“ – v překladu: holka z Guantanama.

Program zájezdu

Program zájezdu

1. DEN Přílet do Havany v odpoledních hodinách (cca 18.00 lokálního času) Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu v Havaně. Welcome drink. Ubytování. 2. DEN Prohlídka historické Havany s obědem ve slavné restauraci "La Bodeguita del Medio" + návštěva továrny na výrobu doutníků či muzea rumu. 3. DEN Transfer na letiště José Martí, Ter.1 (odlet z Havany v 07:00 nebo 19:30) Přílet na letiště A.Maceo, Santiago (08:10 nebo 20:40) Převzetí zamluveného vozu na letišti v Santiagu a začíná program Kentlucky Fly & Drive. V Santiagu doporučujeme ubytování na první noc v hotelu Versalles. 4.,5.,6.,. DEN. (Počet dní dle zvoleného termínu) Volný program - relaxace na panenských plážích východní Kuby, poznávání krásných koloniálních měst, výlety do přírody.... PŘEDPOSLEDNÍ DEN Vrácení automobilu na letišti v Santiagu / Holguinu Odlet z letiště A.Maceo, Santiago, do Havany (09:30 nebo 20:30) Přílet do Havany, na letiště José Martí, Ter.1 (10:40 nebo 22:00) Transfer do hotelu Copacabana, ubytování na poslední noc POSLEDNÍ DEN Volný dopolední program V odpoledních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně nebo Juan Gualberto Gomez ve Varaderu Odlet směr Praha. Přílet následující den. ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮTip z okolí
Revoluční ostrov ukrývá malou Barcelonu plnou barev a bizarních tvarů Srdíčka, obří ostnatá televize, velké oko několik metrů nad zemí… barvami hrající oblast, kde se vyřádil kubánský umělec José Fuster, připomíná některá místa Barcelony, na nichž skrze svá umělecká díla zanechal stopy Antonio Gaudí. Tak jako Gaudího vidění světa vtisklo Barceloně nezaměnitelný ráz, tak i Fuster významně přispěl k úžasné atmosféře Havany.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.