Kuba na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 62 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zveme vás na největší karibský ostrov, pohupující se v nakažlivém rytmu salsy, který kráčel dějinami vždy svou vlastní cestou. Chcete-li ještě zažít neopakovatelnou atmosféru vznášející se v neskutečných kulisách, je nejvyšší čas vyrazit na cestu. Čekají nás písečné pláže lemované královskými a kokosovými palmami, silničky v divokých horách, tabáková políčka mezi vápencovými homolemi, deštné lesy s utajenými vodopády a jeskyněmi, americké bouráky, které jinde už dávno skončily na vrakovišti nebo v muzeu. Půvabně omšelé koloniální paláce, hypnotizující noční život, karibský rum, snědé mulatky i usměvaví vesničané - díky tomu všemu na Kubu jen tak nezapomenete. Jedná se o zájezd se středně náročnou cykloturistikou, pomocí které vychutnáme nejatraktivnější oblasti ostrova – některé hvězdicově, jiné etapově. Základní trasy vedou převážně po asfaltových silnicích různé kvality, ale vždy s téměř nulovým provozem. Celou trasu absolvujeme nalehko s podporou doprovodného auta.Letenky:Na Kubu létáme:1) se společností Aeroflot s přestupem v Moskvě při obou letech. Váhový limit na zavazadlo podané k odbavení je 23 kg + 10 kg na příruční zavazadlo. Pokud se i s kolem vejdete do tohoto váhového limitu, je přeprava kola zdarma. Pokud ho budete mít jako druhé zavazadlo podané k odbavení, činí poplatek 100 EUR / 1 cesta, tedy 200 EUR celkem.2) se společností Air France / KLM s přestupem v Paříži nebo Amsterodamu. Váhový limit na zavazadlo podané k odbavení je 23 kg + 12 kg na příruční zavazadlo. Přeprava kola se připlácí a to částkou 100 EUR za jednu cestu, tedy 200 EUR celkem.Náročnost:Denní délka etap 30–90 km, celkem asi 550 km, teplé tropické klima. Všechny etapy jedeme nalehko, zavazadla nám veze doprovodné auto, do kterého se případně vejdou 1 - 2 indisponovaní účastníci.Povrch a profil:Převážně asfalt, rovinaté úseky se budou střídat i s kopcovitým terénem.Průvodce:Termín 217 61 702 - Daniela Stehlíková  Termín 217 61 704 - Viktor FajtaTermín 217 61 706 - Daniela StehlíkováTermín 217 61 708 - Daniela StehlíkováPoznámka:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnou si ho můžete zde.

Popis stravování

snídaně, bez stravování

Popis ubytování

Standard ubytování odpovídá málo rozvinuté turistické infrastruktuře v zemi. O to víc  se nám ale dostane autentických zážitků, neboť na mnoha místech spíme přímo v rodinách (tzv. casas), které nás nejen ubytují, ale také nám i uvaří. Pokoje jsou většinou dvoulůžkové. Celkem 2x spíme v tzv. campismo - betonové bungalovy pro dva. Je to v místech, kde neexistuje jiná možnost ubytování.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha - Havana.

2. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje "daiquirí", noční přejezd do Holguínu.

3. – 4. den

Na kole z energického Holguínu do snového letoviska Guardalavaca, zdejší bílé pláže lemované kokosovými palmami kdysi svou krásou okouzlily i Kryštofa Kolomba, který vydal příkaz zde na pár dní zakotvit; pozdně odpolední koupel v Atlantiku (50 km / 400 m). Následující den budeme putovat krajinou cukrové třtiny a mládí Fidela Castra přes zdařile zrekonstruovanou indiánskou vesnici Aldea Taína  (70 km / 800 m).

5. – 6. den

Na kole za nefalšovaným kubánským safari a nádhernými plážemi v NP Cayo Saetía; následující den pak cykloputování podél atlantického pobřeží přes nedostižný NP Alejandro Humboldt chránící poslední panenský deštný prales v Karibiku bohatý na endemické druhy až do neuvěřitelného městečka Baracoa (120 km / 2 dny).

7. den

Baracoa - nejstarší koloniální přímořské městečko z r. 1512 s bohatým kulturním životem a mimořádně malebným okolím, výlet pralesem a koupání pod vodopádem pod magickou stolovou horou El Yunque, panenské pláže a kakaové plantáže, večery plné kubánské hudby a rumu, koupání v Atlantiku (okruh 30 km).

8. – 9. den

V sedle po legendární horské silnici La Farola (65 km / 1000 m), koupání na plážích Karibského moře, přesun přes Guantánamo do Santiaga de Cuba; hlavní město kubánské hudby, nejstarší dům Kuby z r. 1522, na kole k pirátské pevnosti San Pedro de la Roca a odpoledne opět na pobřeží Karibiku pod pohoří Sierra Maestra (50 km).

10. – 11. den

Dvoudenní cyklistické putování podél romantického a opuštěného pobřeží s tříštícím se příbojem a strmými svahy divokého pohoří Sierra Maestra, pod Pico Turquino, nejvyšší kubánský vrchol (150 km / 2 dny).

12. den

Celodenní přejezd autobusem z východní Kuby do Trinidadu, zastávka v katolickém srdci Kuby městě Camagüey , jehož centrum si projedeme na cyklodrožkách; unikátní strážní věže na cukrové plantáži Manaca Iznaga.

13. den

Proslulé koloniální město Trinidad s množstvím památek, muzeí a jedinečnou atmosférou, koupání na pláži Ancón s bílým pískem (okruh 30 km).

14. – 15. den

Přesun na západ do pohoří Cordillera de Guaniguanico, cestou zastávka v elegantním novoklasicistním městě Cienfuegos s francouzským šarmem přezdívané „Perla jihu“; následující den cykloputování údolím Viňales- pohádkovou krajinou kuželového krasu (světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků) až na poloostrov Cayo Jutías; závěrečné koupání v teplých vodách Mexického zálivu (60 km).

16. – 17. den

Návštěva tabákové farmy, nákupy suvenýrů, přesun na letiště do Havany, druhý den přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.