Kubánské pláže a příroda

*** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Havana, Ostrov Cayo Coco, Ostrov Cayo Guillermo, Trinidad, Viňales
Název ubytování Hotel a apartmány
Typ ubytování Ostatní možnosti
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 73 880 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu


Program nabitý sluncem, mořem, odpočinkem na panenských plážích a kubánskou přírodou. Itinerář byl sestaven tak, abyste poznali i neturistické lokality Kuby a nemuseli se obtěžovat s častým balením zavazadel. Přesto v rámci tohoto zájezdu máte možnost navštívit šest nádherných pláží na pěti exotických ostrůvcích ve čtyřech nejatraktivnějších lokalitách Kuby. K tomu si užijete plavbu katamaránem, přírodu v horách a atmosféru temperamentní Havany, kde vám bude k dispozici česky hovořící průvodcem po celou dobu pobytu.


Proč vám doporučujeme tento zájezd?


- Kubánský průvodce hovořící česky po celou dobu pobytu
- Zájezd je plný exkurzí
- Zájezd je limitovaný početm osmi osob

Termíny


Termín: 1. 5. 2016 - 15. 5. 2016

Cena


Cena: 73 880,- Kč/os. ubytovaná ve dvojlůžkovém pokoji

V ceně je zahrnuto


- ubytování ve 3* a 4* hotelech dle programu
- v hotelu Memories a Costa Sur formou stravování All Inclusive, v ostatních dnech dle programu
- zpáteční letenku v optimální knihovací třídě včetně tax, odlet z Prahy popř. z Vídně
- exkurze dle programu
- průvodce hovořící česky na Kubě
- doprava klimatizovaným autobusem po celou dobu pobytu
- vízum

V ceně není zahrnuto


- cestovní pojištění
- fakultativní program
- spropitné

Poznámky


- Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji: 6000,- Kč

*fotogalerie*

Program zájezdu

1. přílet do metropole Havany

Přílet do Havany, transfer do hotelu, ubytování ve 4**** hotelu v centru města.

2. den odjezd za nejhezčími plážemi Kuby

Snídaně, odjezd za nejkrásnějšími plážemi a odpočinkem na Cayo Coco, po náročné cestě je pro vás připraveno ubytování v pěkném 4* hotelu Memories, stavování All Inclusive abyste mohli opravdu jen relaxovat.

3. den odpočinek na bílých plážích ostrova Cayo Coco

Tento den je určen k odpočinku, stravování formou All Inclusive ve 4* hotelu Memories.

4. den na nejkrásnější pláži

Po snídani pro nadšence poznávání bude připraven autobus ke krátkému přejezdu na nejkrásnější pláž na blízkém ostrově. Koupání, šnorchlování, procházky po pláži. Pobyt cca 4 hodiny, na oběd návrat do hotelu, zbytek dne v hotelu Memories v rámci programu Al Inclusive a animačního programu.

5. den přejezd do Trinidadu

Ráno po snídani odjezd do města Trinidad. Krásné město s barevnými fasádami koloniálních domů, kamennou dlažbou a červenými střechami vás uchvátí. Procházka po městě s výkladem o historii města a koloniální architektuře. Skvělým příkladem bydlení v dobách kolonizace ostrova je muzeum Románticos, které také navštívíte. K občerstvení je přichystán místní drink La Chancahncara ve stejnojmenném baru. Ve večerních hodinách se v Trinidadu na ulici často tančí salsa za doprovodu muziky místních kapel z taverny Casa de la Trova. Večer ubytování ve 3* hotelu Costa Sur na pláži, stravování formou All Inclusive .

6. den odpočinek na pláži Ancón

Celý den je určen k odpočinku na pláži u hotelu, která je vzdálená od Trinidadu 11 km. Stravování formou All Incluisve.

7. den za přírodou do pohoří

Po snídaní odjezd do pohoří Escambray (s převýšením cca 800 m) ležícím nad Trinidadem, návštěva horské přírodní rezervace, ve vyšších polohách vyměníte autobus za staré náklaďáky nebo džípy, přejezd do samotné horské rezervace Topes de Collantes. Vlhké a chladné prostředí vyhovuje jedinečné flóře tj. jehličnanům, lišejníkům, mechům i obrovským kapradinám, následuje nenáročná pěší túra, skrze les s možností koupání v přírodních tůních i pod vodopády. Oběd v místním stavení. Po dni stráveném v horách se vrátíte do hotelu Costa Sur a zbytek dne můžete strávit na pláži Ancón.

8. den podmořská fauna a flora, výlet katamaránem

Abyste měli možnost poznat i podmořský život, naplánovali jsme pro vás plavbu katamaránem na malý ostrůvek. V průběhu plavby budete mít možnost šnorchlovat a seznámit se s karibskou faunou i flórou. Odpoledne návrat do hotelu a odpočinek na pláži.

9. den přejezd do údolí tabáku Viñales

Ráno po snídani odjezd do malého městečka na západě Kuby, Viñales, které je slavné především pro skvělé podmínky k pěstování tabáku stejně jako díky okolní scenérii. Ubytování v 3* hotelu Los Jazmines, večeře pro vás bude připravena v jedinečné restauraci El Palenque.

10. den lenošení na panenské pláži na nedalekém ostrůvku

Po snídani odjezd na nedaleký ostrůvek a odpočinek na nádherné bílé pláži na maličkém cayo, tedy ostrůvku. Zde se budete cítit opravdu v souladu s přírodou. Ve večerních hodinách návrat do Viñales.

11. den odpočinek na dalším ostrůvku

Opět po snídani z hotelu odjezd na jiný malý ostrůvek, trochu turističtější, kam se dostanete trajektem. Možnost koupání, šnorchlování a odpočinku na nádherné pláži. V odpoledních hodinách návrat do Viñales, ubytování v hotelu.

12. den za poznáním Viñales a kouzlem tabáku

Snídaně, průvodce Vás vezme na pěší túru mezi plantáže tabáku a vápencové skály - mogoty, dozvíte se více o pěstování místních plodin a zmíněného tabáku stejně jako o výrobě doutníků, oběd v místní restauraci, odpoledne odjezd do Havany, ubytování v centru Havany ve 4* hotelu Plaza.

13. den exotické a temperamentní město Havana

Snídaně v hotelu,dopoledne prohlídka jedinečného města, kde se nesetkáte s dopravním kolapsem, ani vás nebudou obtěžovat reklamy, avšak uvidíte nádherné domy a exotická atmosféra města vás doslova pohltí. Oběd v centru Havany, odpoledne pokračování v prohlídce města, návštěva muzea slavného lihovaru Havana Club, ochutnávka rumu. Večer ve vaší režii (fakultativně, návštěva kabaretu Tropicana, popř. Jazz Kubu), ubytování ve 4* hotelu Plaza.

14. den rozloučení s Havanou

Snídaně, možnost nákupu v havanských tržnicích a odpoledne návštěva havanské pevnosti El Morro, oběd v místní restauraci s koktejlem na rozloučenou. Poté odjezd na letiště v Havaně. Konec programu.

15. den předpokládaný přílet do Prahy, popř. Vídně

Konec programu.Tip z okolí
Revoluční ostrov ukrývá malou Barcelonu plnou barev a bizarních tvarů Srdíčka, obří ostnatá televize, velké oko několik metrů nad zemí… barvami hrající oblast, kde se vyřádil kubánský umělec José Fuster, připomíná některá místa Barcelony, na nichž skrze svá umělecká díla zanechal stopy Antonio Gaudí. Tak jako Gaudího vidění světa vtisklo Barceloně nezaměnitelný ráz, tak i Fuster významně přispěl k úžasné atmosféře Havany.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.