Odpočinek na panenské María la Gorda

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Piňar del Río
Název ubytování María la Gorda
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 46 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

JAKÝKOLIV JINÝ TERMÍN NA VYŽÁDÁNÍ

Chcete si odpočinout na panenských plážích, stran turistického ruchu? Hledáte místo, kam nejezdí všichni? Hotel Maria la Gorda se nachází na západním cípu Kuby. Jedná se o odlehlé turistické méně známé místo, tedy jej lze doporučit lidem, kteří si chtějí maximálně odpočinout v souladu s přírodou. Na rozdíl od jiných turistických lokalit nelze očekávat animační program hotelu, ale zato příjemné posezení u dobrého mojíta u Karibských břehů Kuby. Hotel se nachází přímo na opuštěných panenských plážích, kde se v písku povalují korály a ulity z mušlí. Karibské moře je průzračné a na rozdíl od turistických míst je zde skvělé šnorchlováni. Korálové útesy se nachází už 200m od pobřeží. U Tlusté Marie (v překladu Maria la Gorda) se budete cítit jako trosečníci na opuštěném ostrově a zaručeně zde naberete síly. Nedaleko María la Gorda se nachází jedna z největších kubánských přírodních rezervací, národní park Guanahacabibes. Přečtěte si více o potápění na María la Gorda.

Cena: 46 000 Kč / osoba ve dvojlůžkovém pokoji


Cena zahrnuje:

* 2x ubytování v Havaně ve 4* hotelu se snídaní

* 6x ubytování ve 3* hotelu María la Gorda s plnou penzí

* Letenka v optimální knihovací třídě 21 000 Kč

* Vízum

* Transfer první den z letiště do hotelu a poslední den z hotelu na letiště

* Transfer z Havany do María la Gorda a zpět


Cena nezahrnuje:

* Fakultativní služby a doprava na fakultativní služby a zpět

* Cestovní pojištění (musí mýt každý turista vstupující na Kubu)

* Spropitné

Program zájezdu

1. den Přílet do Havany

Po příletu na letiště vás bude čekat asistent, který vás doprovodí k taxíku (minibusu), jež Vás odveze do hotelu v klidné části Havany. Ubytování ve 4**** Comodoro se snídaní (popř. jiném).

2. den Přejezd z Havany do María la Gorda

Snídaně. Po snídaní Vás transfer převeze na západní cíp Kuby, do letoviska María la Gorda. V překladu znamená toto místo Tlustá Marie. Název vznikl v době éry pirátských a korzárských nájezdů. Tlustou Marii piráti vysadili právě na tomto opuštěném pobřeží a po zbytek života jim sloužila jako prostitutka. Národní park Guanahacabibes, který se nachází hned v sousedství, je jedním z největších přírodních rezervací tohoto státu. Místo doporučujeme potápěčům a lidem, kteří si chtějí odpočinout. Jeden skromný hotel, který je také potápěčskou základnou, může také na pár dní poskytnout dostatečné pohodlí k odpočinku. Toto zapomenuté místo je velmi vhodné k potápění i šnorchlování. Potápění je atraktivní především díky své rozmanitosti. Nachází se zde krásná písčitá dna, podmořské jeskyně, kanály, tunely, korálové chodby, skaliska, průrvy. María la Gorda má stupňovité dno s bohatou podmořskou flórou a faunou. Pozorovat můžete velké množství pestrobarevných korálových ryb, mezi nimiž nechybí ani exotické druhy jako barakuda, muréna, několik různobarevných druhů rejnoků, humři, někdy i žraloci velrybí, chňapalové a další. Dále můžete pozorovat velké množství korálů a korálovité útvary, medúzy, sasanky a spoustu dalšího. Voda v této oblasti má výjimečnou modrou barvu a výbornou viditelnost. Nádherné rozmanité pobřeží s kokosovými palmami přímo vybízí k procházkám po pláži a příroda v Národním parku Guanahacabibes je určitě tím největším lákadlem k návštěvě lokality María la Gorda. Je jen málo míst na svět, kde se budete cítit jako na opuštěném ostrově a jedno z těchto míst je právě na Kubě u Tlusté Marie. Ubytování ve 3*** hotelu María la Gorda s plnou penzí.

3. den – 7. den Pobyt na plážích v okolí María la Gorda

Odpočinek na pláži, využití hotelových služeb. Možnost zakoupení fakultativních výletů přímo v hotelu, případě fakultativně lze objednat v naší CK další výlety. Ubytování ve 3*** hotelu María la Gorda s plnou penzí.

8. den Návrat do Havany:

Snídaně, poté návrat transferem do Havany. Ubytování ve 4**** hotelu Comodoro se snídaní (popř. jiném)

9. den Odlet do Evropy

Snídaně. V závislosti na Vašem odletu Vás vyzvedne taxi a odveze Vás na letiště. Odlet do Evropy.

10 den Přílet do Prahy

Konec programu.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.