Po stopách kubánské revoluce + koupání

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Havana, Jardines de la Reina, Ostrov Cayo Guillermo, Santiago de Cuba, Trinidad, Viňales, Zátoka Sviní
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 59 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

O programu

Tento program je určen všem milovníkům historie a architektury. Během programu autobusem projedete téměř celý ostrov od Havany až po Santiago a navštívíte památná místa a muzea související s kubánskou revolucí. Kromě „vojenských“ zajímavostí program zahrnuje i návštěvu koloniálních památek ve městech Trinidad, Camagüey, Santiago, Havana. Odpočinete si na ostrovech Jardines del Rey, vykoupete se v Mexickém zálivu a poté v Karibském moři na druhé straně ostrova. Program doporučujeme i jednotlivcům. Zápis na zájezd je vhodné provést do konce ledna 2017.
V ceně zájezdu je zahrnuto


- ubytování uvedené v programu na 11 nocí
- strava uvedená v programu
- letenka Praha – Havana – Praha v optimální knihovací třídě v hodnotě 20 000 Kč
- vnitrostátní letenku Santiago de Cuba - Havana
- pronájem klimatizovaného autobusu po celou dobu pobytu, vč. řidiče
- česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu
- exkurze vypsané v programu
- Tour leader po celou dobu pobytu
- vízum 750 Kč/osobu

V ceně zájezdu není zahrnuto


- extra hotelové služby
- cestovní pojištění, lze sjednat u naší CK výhodné kompletní pojištění vč. storna zájezdu
- spropitné

Program zájezdu

1. den přílet do Havany

Přílet do Havany, přivítání asistentem na letišti v Havaně, transfer do hotelu. Ubytování ve 3*** hotelu Tejadillo se snídaní (popř. jiném).

2. den hlavní město Havana

Snídaně. Po snídani se setkáte v hotelu se svým česky hovořícím průvodcem, s nímž absolvujete krásnou procházku po exotické Havaně. Provede Vás po nejkrásnějších a nejznámějších místech. Navštívíte: - Museum Revoluce, kde se hned na začátku zájezdu seznámíte s historií slavné Kubánské revoluce a po cestování již budete znát základní fakta této důležité kubánské události. - Museum rumu, kde se Vám do detailu představí proces výroby rumu a můžete také ochutnat rum v nefalšovaném Havana Club Baru, - Dále navštívíte Palacio de los Capitanes Generales. Jedná se o nádhernou koloniální stavbu, kde od roku 1791 sídlila španělská vláda. Dnes je zde museum, ve kterém si můžete vychutnat krásu koloniálních interiérů. Ubytování v Havaně ve 3*** hotelu Tejadillo se snídaní (popř. jiném).

3. den Havana - Zátoka sviní

Snídaně. Přejezd na jižní stranu ostrova do slavné Zátoky sviní, kde se dozvíte o její historii, navštívíte Museum Zátoky sviní. Poté přejezd do univerzitního města Santa Clara, kde se odehrála rozhodující bitva revoluce za svržení Batistova režimu, kterou vedl a také vyhrál Che Guevara – nejvíce uctívaný kubánský revoluční hrdina. Během pobytu ve městě navštívíte i jeho mausoleum. Ubytování ve městě Santa Clara ve 3*** hotelu Granjita se snídaní.

4. den město Trinidad

Snídaně, přejezd na jižní stranu ostrova do Trinidadu, koloniálního města s krásnými domy, kamennou dlažbou a červenými střechami. Odpoledne odpočinek na pláži Ancón, koupání v Karibském moři. Ubytování ve 3*** hotelu Las Cuevas v Trinidadu s polopenzí.

5. den prohlídka města Trinidad

Snídaně, prohlídka města Trinidad. Během prohlídky navštívíte i Museum boje proti banditům – snad nejznámější stavba Trinidadu. Jedná se o bývalý klášter a nyní zde sídlí museum s předměty vztahující se k boji proti různým kontrarevolučním silám. Ubytování ve městě Trinidad ve 3*** hotelu Las Cuevas s polopenzí.

6. den Trinidad - Cayo Guillermo

Snídaně. Dopoledne návštěva Valle de los Ingenios, kde se dozvíte o historii pěstování a zpracování cukrové třtiny na Kubě a navštívíte dochovaný dům majitele plantáže Manaca Iznaga. Odpoledne přejezd na ostrovy souostroví Jardines del Rey, ostrovy jsou spojeny s pevninou náspy, jedná se o velmi romantické místo. Ubytování ve 4**** hotelu Sercotel Club Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

7. den odpočinek na bělostných plážích Cayo Guillermo

Snídaně, odpočinek na bělostných plážích exotického ostrova Cayo Guillermo. Ubytování ve 4**** hotelu Sercotel Club Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

8. den pohoří Sierra Maestra - Santo Domingo

Snídaně, odjezd na východ ostrova do oblasti pohoří Sierra Maestra s nejvyšší horou Kuby „Pico de Turqino“. Cestou navštívíte a prohlédnete si město Camagüey, které je také nazýváno městem pirátů. Původní město Santa María del Puerto del Príncipe založené na severním pobřeží bylo po nepřetržitých útocích pirátů přemístěno do vnitrozemí. Jedná se o turisticky atraktivní koloniální město se specifickou architekturou. Poté odjezd do Santo Dominga. Ubytování ve 2** hotelu Villa Santo Domingo se snídaní

9. den Santo Domingo

Snídaně. Tento den navštívíte bývalou partyzánskou základnu Fidela Castra „La Plata“, ze které vedl partyzány v boji proti armádě Fulgencia Batisty (ca. 4 hodiny). Ubytování ve 2** hotelu Villa Santo Domingo se snídaní.

10. den město Santiago de Cuba

Snídaně, dopoledne přejezd do nejvýchodnějšího města ostrova – do Santiaga de Cuba. Město je úplně jiné než Havana, můžete se zde věnovat kultuře, památkám nebo si jen zkrátka užívat karibského rytmu života. Odpoledne prohlídka města, při které se dozvíte více o jeho historii. Ubytování ve 3*** hotelu Versalles se snídaní.

11. den přelet ze Santiago de Cuba do Havany

Snídaně, ráno návštěva pevnosti Moro de Santiago de Cuba, která se nachází na pobřeží tohoto města a byla vybudována jako obrana proti pirátům. Dále navštívíte Cuartel Moncada – budova kasáren, která hrála důležitou roli v partyzánském boji. Večer odlet vnitrostátní linkou zpět do Havany. Ubytování ve 3*** hotelu Tejadillo se snídaní (popř. jiné).

12. den Havana, večer odlet do Evropy

Snídaně, poté prohlídka města, kdy navštívíte ještě pevnost Moro v Havaně a tvrz Cabaňa – třetí největší komplex v Severní a Jižní Americe, který se nachází na východní straně u přístavu v Havaně. Navštívíte také Castillo de Fuerza - menší pevnost, která střeží úzký kanál/vjezd do havanské zátoky, která je přirozeným přístavem. V odpoledních hodinách transfer na letiště v Havaně, večer odlet do Evropy.

13. den návrat do Evropy

Konec programu.Tip z okolí
Revoluční ostrov ukrývá malou Barcelonu plnou barev a bizarních tvarů Srdíčka, obří ostnatá televize, velké oko několik metrů nad zemí… barvami hrající oblast, kde se vyřádil kubánský umělec José Fuster, připomíná některá místa Barcelony, na nichž skrze svá umělecká díla zanechal stopy Antonio Gaudí. Tak jako Gaudího vidění světa vtisklo Barceloně nezaměnitelný ráz, tak i Fuster významně přispěl k úžasné atmosféře Havany.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.