Poznávací zájezd na Kubu 17 dnů

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Okružní zájezd
Název ubytování Casa particular - priváty
Typ ubytování V soukromí
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 58 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

SKUPINA max. 15 osob.
Informace k pojištění naleznete zde. 
 
VYDEJTE SE S NÁMI NA KUBU!
POZNEJTE TENTO JEDINEČNÝ OSTROV NA VLASTNÍ KŮŽI. 
Pohodový zájezd pro všechny, kteří chtějí poznat autentickou Kubu. Navštívíte nevšední města jako jsou Havana, Trinidad a Santiago de Cuba a seznámíte se s jejich koloniální architekturou. 
Budete se koupat a šnorchlovat ve vodách Karibiku a relaxovat na nádherných plážích. Seznámíte se s kubánskou kulturou, což je především hudba a tanec v rytmu salsy, kterou se můžete naučit a zatančit si. 
Budete na místech, kde se pěstuje nejlepší tabák na světe a kde se vyrábí známé kubánské doutníky. Projedete se po slavné havanské promenádě Malecón ve starých amerických autech. Vydáte se po stopách Enesta Hemingwaye, který si tento ostrov zamiloval. Ochutnáte koktejly z vyhlášeného kubánského rumu, jako jsou mojito, daiquiri nebo cuba libre.
Dozvíte se o mnohdy pohnuté historii Kuby a o životě obyčejných Kubánců. 
Program:
1. - 2. den
Letecky do Havany. Prohlídka Havany, hlavního města Kuby. Capitolio, bulvár Prado, pobřežní třída Malecón. Náměstí Plaza de la Catedral s katedrálou, náměstí Plaza de Armas, náměstí San Francisco a Plaza Vieja. Exkurze do muzea rumu. Bary La Bodeguita del Medio a Floridita. Čtvrť Havana Centro.
 
3. den
Pevnosti El Morro a La Cabaňa. Návštěva domu Ernesta Hemingwaye v San Francisco de Paula, Cojímar – rybářská vesnice u zátoky s pevností. Odpoledne další část prohlídky Havany – hotel Nacional, Náměstí revoluce, hřbitov Colón.
 
4. den
Prohlídka továrny na výrobu doutníků. Přejezd do vesničky Viňales. Cestou zastávka v orchideáriu Soroa. Procházka k vodopádu Arcoiris. Hotel Los Jazmines s nádhernou vyhlídkou do údolí a na mogoty (vápencové útvary).
 
5. den
Výlet na Cayo Jutías. Odpočinek a koupání na krásné pláži. Cestou zpět do Viňales zastávka u Stěny prehistorie. Večer možnost zhlédnutí tanečního vystoupení.
 
6. den
Údolí Viňales, největší krasová oblast na Kubě, návštěva jeskyní Santo Tomás a Cueva del Indio s plavbou lodičkou po jeskynní říčce. Prohlídka tabákové plantáže a botanické zahrady.
 
7. den
Přejezd k Zátoce sviní. Cestou návštěva krokodýlí farmy. Koupání a šnorchlování v průzračných vodách Karibského moře.
 
8. den
Návštěva města Cienfuegos, pokračování do historického Trinidadu. Prohlídka města a seznámení se s koloniální architekturou – bývalý klášter San Francisco s vyhlídkou z věže na město, náměstí, kostel Nejsvětější Trojice a muzea. Možnost naučit se a zatancovat si salsu.
 
9. den
Výlet do parku El Cubano u Trinidadu s možností koupání pod vodopádem. Relax na karibské pláži Ancón.
 
10. den
Přejezd do Santiaga de Cuba, centra afrokubánské kultury. Cestou zastávka v Údolí cukrovarů. Vyhlídka z věže Iznaga (dle času pozorování východu slunce).
 
11. den
Pohoří Sierra Maestra s lehkým výletem na horu Gran Piedra (Velký kámen) – 1 214 m n.m.. Prohlídka bývalé kávové plantáže Isabelica a koupání na pláži. Večer možnost poslechu živé hudby a tance.
 
12. den
Poutní místo s katedrálou v El Cobre, hřbitov Sta. Ifigenia s hroby Fidela Castra a ostatních kubánských osobností. Návštěva kasáren Moncada. Prohlídka centra Santiaga de Cuba – náměstí Parque Céspedes s katedrálou, dům kolonizátora Kuby Diega Velázqueze, hotel Granda a další. Večer pozorování západu slunce z pevnosti El Morro.
 
13. den
Přejezd do města Bayamo – prohlídka centra, pokračování do Camaguey – města kostelů. Prohlídka města z bici-taxi.
 
14. den
Odjezd do města Santa Clara, prohlídka centra. Návštěva mauzolea revolucionáře Ernesta Che Guevary a památníku vykolejeného vlaku Toma del Tren Blindado. Pokračování do Varadera.
 
15. den
Varadero. Koupání a odpočinek na vyhlášené pláži s bílým pískem. Projížďka vyhlídkovým autobusem po poloostrově Hicacos s možností výletů.
 
16. - 17. den
Odjezd na letiště do Havany. Odlet zpět do ČR.

Popis ubytování

UbytováníUbytování
CASA PARTICULAR - ubytování je v pokojích upravených turistům, které jsou u kubánských rodin (tzv. casas particulares – oblíbený způsob ubytování turistů na Kubě). Jsou to dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, ručníky, toaletní papír. 
Možnost ubytování v jednolůžkovém pokoji za příplatek 6 500 Kč.
POZNÁVACÍ ZÁJEZD NA KUBU - 17 DNÍ -  Ve Varaderu (2 poslední noci zájezdu) je možné mít za příplatek, dle aktuálních cen, ubytování ve 3 nebo 4* hotelu (informace v CK).
U ZÁJEZDU TO NEJLEPŠÍ Z KUBY A RELAX S ALL INCLUSIVE VE VARADERU - 14 DNÍ - Ve Varaderu (4 poslední noci zájezdu) je v ceně ubytování ve 3* hotelu. Možnost objednání 4* hotelu za příplatek 1000 Kč/osoba/noc.
Stravování
V ceně poznávacího zájezdu je snídaně. 
POZNÁVACÍ ZÁJEZD NA KUBU - 17 DNÍ - Ve Varaderu (2 poslední noci zájezdu) je možné mít za příplatek, dle aktuálních cen, v rámci ubytování ve 3 nebo 4* hotelu, stravování formou ALL INCLUSIVE. 
U ZÁTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.