Velký okruh Kubou

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Severní Amerika, Kuba
Název ubytování Velký okruh Kubou
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 82 310 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinaceLenošení na bělostných plážích se sklenkou daiquiri a doutníkem v ruce a la Hemingway. Temperament krásných mulatek vlnících se v rytmu rumby a salsy. Projížďka uličkami staré koloniální Havany nostalgickým automobilem z 50. let minulého století nebo výlet do chladivého stínu horských věčně zelených lesů pohoří Sierra Maestra. To vše jsou neodmyslitelné atributy pobytu v tomto subtropickém ráji, který je právem označován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Karibském moři. V posledních letech je ostrov stále více vyhledáván rekreanty z celého světa především díky překrásným plážím s bělostným pískem, na kterých vyrostla moderní prázdninová střediska s luxusními hotely a dokonalými službami, které kontrastují s poklidným rytmem každodenního života. Poučné je nepochybně i nahlédnutí do kubánské současnosti za branami hotelových areálů. Subtropické teplé a vlhké podnebí s optimálními podmínkami pro pobyt na pláži i výlety od listopadu do května. Později je více deště a horka. Východ a jih ostrova je o poznání teplejší a vlhčí. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.Země a její lidéNejvětší a nejlidnatější ostrov Karibiku leží pouhých 190 km jižně od břehů Floridy. Táhne se od západu na východ v délce 1250 km. Zejména severní břehy ostrova omývané vlnami Atlantického oceánu prosluly nejkrásnějšími plážemi Karibiku. Pobřežní nížiny a pláně typické svými plantážemi cukrové třtiny a kávy střídají četná hlubokými lesy porostlá pohoří. Na své první plavbě Kubu objevil Kryštof Kolumbus v roce 1492 a našel zde domorodé indiány, které Evropané v krátké době vyhubili. Kolonisté začali přivážet černé otroky k práci na plantážích. Španělskou nadvládu svrhla v r. 1898 severoamerická intervence. V r. 1959 povstání vedené Fidelem Castrem vyústilo v komunistickou revoluci. Po rozpadu socialistické soustavy se Kuba bez její ekonomické podpory ocitla ve vleklé ekonomické krizi. Kubánci jsou rasově smíšení, 51 % je mulatů, 37 % bílých a 11 % černých obyvatel.Tipy pro správnou volbu✱ nejkrásnější karibský ostrov
✱ jedny z nejkrásnějších pláží na světě
✱ rozmanitá nabídka výletů po ostrově
✱ poučné nahlédnutí do kubánské současnostiČedok PLUS✱ přímé lety Praha - Varadero
✱ česky hovořící delegát na Varaderu
✱ Business Class při přímých letech
✱ doprava na letiště Praha-Ruzyně zdarma*
✱ možnost VIP salónků na letišti
* K vybraným odletům při včasné rezervaciZákladní informaceOficiální název: Kubánská republika Politický systém: socialistická republika
Rozloha: 115 000 km2 Počet obyvatel: 11 milionů
Hlavní město: Havana Úřední jazyk: španělština
Dorozumění: španělsky, v turistických centrech rovněž anglicky
Náboženství: ateizmus, katolické, afro americká náboženství
Místní měna: kubánské peso (CUP) určené pouze pro místní obyvatelstvo; cizincům je určena speciální cizinecká měna – konvertibilní peso (CUC) (1 EUR cca 1,25 CUC)
Peníze s sebou: EUR, platby úvěrovými kartami velmi omezené, bankomaty nejsou k dispozici
Místní čas: SEČ - 6 hodin
Elektřina: 110 V i 220 V
Vstupní formality: cestovní pas a vstupní turistická karta, kterou zajistíme předem i v den odletu
Místní doprava: na delší vzdálenosti letecky nebo autobusy, v pobytových místech taxi nebo tzv. „taxi-kola“. Osobních automobilů je na Kubě ve srovnání s Evropou málo, pronájem aut je možný.
Očkování a lékař: povinné očkování není předepsáno, někdy se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu a hepatitidě. Velké hotely a turistická centra mají vlastní lékaře či zdravotníky, rovněž lékárny jsou dobře zásobené. Lékařská péče je na dobré úrovni. Zdravotní rizika a aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.Sport a zábavaSportovní aktivity
Většina hotelů na Varaderu nabízí široké možnosti sportovních aktivit, mezi které patří zejména všechny druhy nemotorových vodních sportů jako plachetnice, katamarány, kajaky a windsurfing. K dispozici je většinou plážový volejbal, kulečník, tenisové kurty, stolní tenis, zahradní šachy. Krásné golfové hřiště s 18 jamkami umístěné podél moře je snadno dostupné z každého hotelu na tomto poloostrově.

Potápění
Většina hotelů na ostrovech poskytuje dokonale vybavená sportovní centra se širokou nabídkou veškerých vodních sportů včetně šnorchlování. Na Varaderu je mezinárodní uznávané potápěčské centrum Barracuda, s velkou nabídkou potápěčských kursů pro začátečníky i pokročilé (pro pokročilé potápěče je potřeba mít s sebou veškeré doklady). Dlouhé pobřeží Kuby, krásná příroda a poloha u Karibského moře, mělká hloubka mořského dna, teplá voda, korálové útesy rozmanitých tvarů a barev, stovky druhů ryb, korýšů a mušlí - to vše vytváří dokonalé a vyhledávané prostředí všemi milovníky potápění.
Orientační ceny potápění:
jeden ponor cca 2 500,- Kč
noční ponor cca 2 800,- Kč

Po koupání …
Sportovní a společenský život se odehrává zejména v resortech hotelů, nabízejících převážně služby systému all inclusive, který zahrnuje různé hry jako stolní tenis, stolní fotbal, kulečník, šachy, lázeňská centra s posilovnou, saunou, masážemi a různé animační, sportovní a společenské programy přes den a zejména večer.

Rent-a-car
Pronájem automobilu je možný. Řízení auta na ostrově je snadné, protože místní doprava není příliš hustá. Nutno však počítat s nízkou kvalitou místních komunikací, zejména ve vnitrozemí a s velmi špatným značením místních komunikací.
Orientační cena pronájmu auta včetně pojištění činí 2 000,- Kč a více na den. Možný je i pronájem skútrů, které lze pořídit za 700,- Kč na den.

Gastronomie nákupy
Oblíbeným jídlem je kuře s rýží nebo fazolemi. Ryby jsou vždycky čerstvé a jednoduše grilované. Jako příloha mas se často podávají pečené či jinak upravené banány nebo yuca (maniok). Hodně se využívá místní tropické ovoce. Z nápojů je nejznámější bílý či hnědý kubánský třtinový rum a koktejly, zejména světoznámé mojito a daiquiri. Nejoblíbenějšími suvenýry jsou kubánské doutníky a kubánský rum. Jinak se kupují jen drobné upomínkové předměty.

Golf
Varadero Golf Club
Golfové hřiště se nachází na poloostrově Hicacos Peninsula (Varadero) v malebné karibské krajině a v blízkosti nádherných pláží. Je to první 18 jamkové hřiště navržené architektem Les Furbes. Hřiště zahrnuje úzký 3,5 kilometrový pás poloostrova včetně uměle vytvořených jezírek a je rozděleno do dvou částí s celkovou délkou hřiště 6 269 metrů a Par 72. Golfové hřiště je vystavěno v blízkosti hotelů Melia Las Americas, Sol Palmeras, Sol Sirenas-Coral a Melia Varadero. Na hřišti se prolínají kombinace tří golfových stylů. Jednak zde najdeme klasický model, široké cestičky lemované stromy, široké a jen místy chráněné greeny. Některé části hřiště mají vyzývající design, moderní styl s úzkými cestičkami a hodně chráněnými greeny obklopenými písečnými bariérami a jezírky. Několik jezírek se slanou vodou propojených s mořem je součástí tohoto golfového hřiště. Některé jamky jsou umístěny v blízkosti moře, což činí další překážku pro hráče golfu. Cvičný areál (300 metrů driving range, 2 putting green, 1 shipping green, 2 bunkery) umožňuje začátečníkům zlepšení jejich hry. To vše umožňuje hráčům golfu kombinaci technické části hry s krásným, tichým a exotickým prostředím. Varadero Golf Club má vlastní recepci pro golfové hráče v Caddie House včetně obchodu s golfovými potřebami a snack bar.
Orientační cena green fee: 1 300,- Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den PRAHA - HAVANASraz skupiny na letišti Praha 2 hodiny před odletem. Odlet na Kubu. Přílet do Havany, uvítání a transfer do hotelu v Havaně. Nocleh.2. den VIŇALES, PIŇAR DEL RIOSnídaně. Celodenní výlet autobusem do oblasti tabákových plantáží Viňales. Odjezd z Havany do města Piňar del Rio. Pokračování do údolí Viňales, kde budete moci pozorovat práci místních dělníků na tabákových plantážích. Poté návštěva jeskyně Indian Cave s plavbou podzemní řekou. Po prohlídce Zdi prehistorie (Mural de la Prehistoria) následuje oběd v typické místní restauraci. Odpoledne návrat zpět do Havany. Nocleh.3. den HAVANA – SANTIAGO DE CUBASnídaně. Prohlídka Havany. Projedete se po pobřežní třídě Malecón, zastavíte se na náměstí Revoluce, havanské pevnosti či Kapitolu. Návštěva muzea rumu nebo Paláce de la Artesania a továrny na výrobu doutníků s možností zakoupení originál ních kubánských doutníků. Po obědě v místní restauraci navštívíte dům Hemingwaye v San Francisco de Paula a pevnost Castillo se Morro. Přelet do Santiaga de Cuba, ubytování, večeře, nocleh.4. den SANTIAGO DE CUBASnídaně. Prohlídka Santiaga de Cuba, nejživějšího a nejtemperament nějšího kubánského města s mnoha starobylými uličkami, parky a kostely. Prohlídka centra města, které bylo v letech 1524 až 1534 hlavním městem Kuby se zastávkami v parku Cespedes s radnicí, kde Fidel Castro vyhlásil vítězství revoluce, v rezidenci Casa de Velázquez, u místní katedrály, parku Bocanao, Calle Padre Pico, oběd u pevnosti Castillo del Morro. Odpoledne prohlídka dalších pamětihodností města. Večeře a nocleh v Santiagu de Cuba, (večer fakultativní návštěva známého kabaretu Santiago Tropicana Show - za příplatek)5. den SANTIAGO DE CUBA – CAMAGUEYSnídaně. Návštěva vesničky Virgen de la Caridad del Cobre, vzdálené cca 20 km od Santiaga. Přejezd přes Bayamo, správní centrum provincie Granma, kde je zajištěn oběd v místní restauraci, do městečka Camaguey, večeře a nocleh v Camaguey.6. den CAMAGUEY – ESCAMBRAY’SSnídaně. Prohlídka městečka Camaguey se zastávkou v centrálním parku. Pokračování do Topes de Collantes, cestou oběd v rekreačním centru El Oasis. Příjezd do Topes de Collantes v centru horské oblasti Escambray’s, ubytování, večeře a nocleh v Topes de Collantes.7. den ESCAMBRAY’S – TRINIDAD – CIENFUEGOSSnídaně. Výlet do Guanayary na korbě ruského vojenského terénního vozu ZIL s pozorováním rozmanitých horských údolí. Pěší procházka podél řeky Guanayara k vodopádům El Rocia. Možnost koupání ve jezeře Poceta del Venad

Trasa

Havana- Viňales-NP Guama-Cienfuegos- Trinidad- Sancti Spiritus-Santa Clara-Varadero   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.