Východní Kuba na kole

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kuba, Baracoa, Bayamo, Guardalavaca, Holguín
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 32 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu


Program nabitý sportem, sluncem, mořem, odpočinkem na panenských plážích a úchvatnou kubánskou přírodou. Kuba je kouzelná a ze sedla kola ještě kouzelnější. V průběhu jízdy na kolech budete doprovázeni autobusem, což zajišťuje maximální možné pohodlí. Během 11 dnů projedete ta nejkrásnější místa východní Kuby. Na závěr programu nabízíme jeho prodloužení o tři dny na krásných plážích Guardalavaca.


Cena


Cena zájezdu 32 100,- Kč/ za osobu


Cena zahrnuje


- ubytování ve 2* a 3* hotelech a stravování dle programu
- stravování dle programu (někdy obědy formou pikniku)
- transfer klimatizovaným autobusem a služby řidiče
- bilingvní průvodce (aj, nj.) po dobu 1. – 12. den pobytu
- exkurze dle programu
- kompletní cestovní pojištění od společnosti Allianz vč. storna zájezdu
- vízum


Cena nezahrnuje


- zpáteční letenka Praha – Holguín – Praha v optimální knihovací třídě včetně tax
- pronájem kol, helem, rukavic
- fakultativní program
- spropitné

Program zájezdu

1. přílet do Holguínu

Přílet do Holguínu, fakultativně transfer do 3*** hotelu Villa El Bosque, večeře, přenocování.

2. den z Holguínu do Manzanilla

Snídaně, počátek Vaší cyklistické výpravy, vydáte se do přístavního městečka Manzanillo známého především pro vývoz cukrové třtiny, krabů a humrů. Během cesty si dáte oběd buď v restauraci, nebo formou pikniku. Ubytování v Manzanillu v hotelu Guacanayabo, kde se i navečeříte. Z hotelu se nabízejí nádherné výhledy na moře, další program dle doporučení.

3. den z Manzanilla do Niquera

Tento den se vypravíte do přímořského Niquera a Pilónu vzdálených přibližně 85 kilometrů od Manzanilla. Většina cesty vede krásnou krajinou podél pobřeží. Po cestě se uspořádá piknik. Ubytování v hotelu Niquero, odkud vedou zajímavé stezky do přírody a okolních jeskyní, večeře v hotelu, odpočinek.

4. den z Niquera do Santiaga de Cuba

Po snídani se vydáte na přibližně 70 kilometrovou cestu do městečka Palma Soriano, piknik po cestě, poté dojedete až do druhého největšího města země, Santiaga de Cuba, kde se mísí karibská a africká kultura. Následuje prohlídka města. Večer program dle Vaší nálady, můžete vyrazit za muzikou do místní Casa de la Trova. Ubytování ve 3* hotelu Versalles, který je obklopen krásnou zahradou.

5. den ze Santiaga do El Cobre

Tento den bude odpočinkovější, čeká Vás přibližně 25 km jízdy, ráno po snídani odjezd do městečka El Cobre, kde navštívíte známý poutnický kostel zasvěcený Svaté Panně, patronce otroků. Zajímavá historie města spolu s dramatickou krajinou Vás uchvátí. Transfer zpět do Santiaga, kde možná rádi navštívíte historické muzeum 26. července věnované Kubánské revoluci. Oběd v místní restauraci, ubytování v hotelu Versalles.

6. den výlet do Chivirica

Po snídani trek na západ od Santiaga do městečka Chivirico vzdáleného cca 70 km. Cesta vede po jižním pobřeží, jízdu na kole si zpestříte panoramatickými pohledy na Karibské moře, oběd ve městě a transfer zpět do Santiaga. Ubytování v hotelu Versalles.

7. den pláž Verraco

Po snídaní odjezd na pláž Verraco vzdálenou přibližně 35 km na východní stranu, cestou si dáte piknik, koupání a odpočinek na krásné pláži Verraco, poté transfer do 3* hotelu Carisol Los Corales, který se nachází na bílé pláži a disponuje hezkým bazénem, all inclusive program.

8. den výlet do národního parku Baconao

Po snídani odjezd do národního parku Baconao (cca 30km jízdy na kole), návštěva údolí prehistorie, kde se nacházejí sochy prehistorických zvířat v životní velikosti a dozvíte se více o paleontologii, oběd nebo piknik, transfer zpět do hotelu Clarisol Los Corales, all inclusive program a odpočinek.

9. den odjezd do Baracoy

Snídaně, tento den se vypravíte dále na východ, po krátkém transferu autobusem, pojedete dalších 40 km na kole podél pobřeží, autobus Vás převeze přes pohoří Sierra de Guantánamo, tak si odpočinete a pokocháte se nádhernou horskou krajinou, oběd formou pikniku. Poté pokračování na kolech přibližně 30 km až do Baracoy, nejstaršího koloniálního městečka Latinské Ameriky, následuje prohlídka města. Ubytování ve 3* hotelu Porto Santo.

10. den vyjížďka do Boca de Yumurí

Po snídani odjezd k ústí řeky Yumurí, kde můžete obdivovat místní faunu stejně jako flóru. Také navštívíte stejnojmennou rybářskou vesnici. Piknik, fakultativně (není zahrnuto v ceně) je zde možnost vyjížďky na lodi do údolí Yumurí. Odpočinek, koupání, poté transfer zpět do Baracoy, dopoledne oběd formou pikniku, ubytování v hotelu Porto Santo.

11. den vyjížďka na pláž Playa Maguana

Po snídani odjezd na nádhernou pláž s bílým pískem Playa Maguana vzdálenou přibližně 30 km od Baracoy, koupání a odpočinek, oběd formou pikniku, poté transfer do Baracoy, možnost procházky po centru města. Ubytování v hotelu Porto Santo se snídaní.

12. den odjezd na letiště nebo pláže Guardalavaca

Snídaně, celodenní přejezd autobusem na letiště do Holguínu a odlet do Evropy. Fakultativně nabízíme prodloužení pobytu s odpočinkem na plážích Guardalavaca, ubytování v hotelu Sol Rio y Mares 4* stravování formou All Inclusive, a jen odpočinek. Stravování formou All Inclusive.

13. den odpočinek v hotelu Sol Rio y Mares

Odpočinek na plážích Guardalavaca před návratem do Evpropy, Ubytování v hotelu Sol Rio y Mares, stravování formou All Inclusive.

14. den odpočinek v hotelu Sol Rio y Mares

Odpočinek na plážích Guardalavaca před návratem do Evpropy. Ubytování v hotelu Sol Rio y Mares, stravování formou All Inclusive.

15. den návrat do Evropy

Snídaně, odjezd autobusem na letiště v Holguínu, odlet do Evropy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.