Acapulco Resort

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kypr, Kyrenia
Název ubytování Acapulco Resort
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 16 943 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Působivý prostorný hotelový komplex Acapulco Resort, renovovaný v roce 2011, který se skládá ze 3 hlavních budov a bungalovů obklopených zahradami, se nachází v malebné zátoce. Centrum Kyrenie, spojující v sobě řadu restaurací, hostinců a obchodů, je vzdálené cca 10 km (několikrát denně kyvadlová doprava hotelovým autobusem, cena cca 5 TRY/2 strany) a mezinárodní letiště Ercan cca 30 km. Hotel se nachází v blízkosti golfového hřiště - Korineum Golf & Country Club.

Pláž
Hotel Acapulco Resort se nachází přímo na soukromé písečné pláži. Lehátka, slunečníky a ručníky (vydávané na základě karty) na pláži - zdarma.

Pokoje
Hotelový komplex Acapulco Resort má přes 800 pokojů, které spadají pod hlavní budovy a bungalovy. Standardní 2-lůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky pro dospělého nebo 2 přistýlek pro děti), které jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, fén), individuálně nastavitelnou klimatizací, TV se satelitním příjmem, rádiem a balkonem (pokoje pouze v hlavní budově). Mini bar a trezor za poplatek. Pokoje v bungalovech mají skromné vybavení (srovnatelný se standardem **** +).

Vybavení
Recepce 24 hod., mini market, kasino, autopůjčovna, kadeřnictví a prádelna. V hotelu Acapulco Resort je několik restaurací: hlavní Sunset (formou bufetu, mezinárodní kuchyně), a la carte: Tepe a Aqua, stejně jako několik barů: lobby bar, plážový bar, bar u bazénu a bar Aqua. Hoteloví hosté mohou využívat velký venkovní bazén obklopený sluneční terasou, stejně jako vodní park (s 5 skluzavkami pro dospělé a starší děti). Pro mladší hosty - pádlování. Lehátka, slunečníky a plážové ručníky (vydávány na základě karet) u bazénu a na pláži zdarma.

Strava
Soft All Inclusive zahrnuje: snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Navíc, místní alkoholické a nealkoholické nápoje na určeném baru (10:00-24:00) - obvykle v baru u bazénu (10:00-19:00) a hlavní restaurace a bar (19:00-24:00). AI nezahrnuje minibar, dovážené nápoje, čerstvé ovocné džusy a občerstvení.

Sport a zábava
Animace pro děti a dospělé (hry, soutěže, například šipky, vodní pólo), večerní pořady: živá hudba, show. Jsou k dispozici zdarma posilovny a fitness centra, za příplatek SPA centrum (sauna, masáže, lázně, parní procedury). Pro mladší návštěvníky je zde dětský bazén, mini klub (k dispozici ve vyhrazených hodinách), dětské hřiště, za příplatek hlídání dětí a mini lunapark.

Internet
V lobby a na pokojích internet Wi-Fi - za poplatek.

Místní Kategorie
*****

Náš názor
Acapulco Resort je jeden z nejlepších hotelů v severní části Kypru - vysoký standard, na malebném místě, s bohatými animacemi a sporty poskytují úžasnou dovolenou! Navíc ve Figloklubu jsou skvělé atrakce pro děti! Pokoje v hlavní budově doporučujeme osobám hledajícím luxusní odpočinek v pohodlí hotelu. Hosté, kteří se rozhodli pro více odpočinkovou a svobodnější atmosféru, budou spokojeni s výběrem atraktivních, cenově dostupných pokojů v bungalovech.

Jiné
http://www.acapulco.com.tr

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlety z Polska. Sraz na letišti cca 2 hod před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád prosím kontrolovat na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů po okolí apod.

Poslední den
Vystěhování se z hotelu, transfer na letiště, odlet do PolskaCenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, Pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: volitelné výlety, strava, jiná než ta, která je uvedena v popisu stravování v každém z hotelů, nápoje k jídlu a další osobní výdaje.JinéSeverní Kypr - Obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca. 0,5 TRY; 1 USD - cca. 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu šesti měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s časem českým.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - Cca. 3 TRY,  0,5l Coca Coly - Cca. 4 TRY, káva cca. 6 TRY, pivo v baru od 10 TRY, večeře v restauraci cca. 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglické, prosíme si přinést adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca. 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do česka jsou dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z dvanáctého století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst v severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnýmipísečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých měst v Benátkách. Do dnešní doby se dochovalystavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, který je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády zkontrolujte na: r.pl/rozklady.Výlety v okolíNikósie - cena cca. 45 EUR / dospělá osoba, 28 EUR / dítě
Nikósie je jediná na světě, stále rozdělena do dvou částí hlavního města, při zachování své jedinečné krásy a charakteru - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca. 50 EUR / dospělá osoba, 30 EUR/ dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt bere v úvahu klášter sv. Mamasa (považován za patrona (vyhnout se) daní) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komor a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca. 50 EUR / dospělá osoba, 30 EUR / dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Walt DisneyhoSněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění, a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď".

Poloostrov Karpaz - cena cca. 55 EUR / dospělá osoba, 35 EUR / dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisovačky oliv, kde si můžete vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice a navštívíme Dipkarpaz slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a poplaveme v moři na slavné Zlaté pláži.

Famagusta - cena cca. 50 EUR / dospělá osoba, 30EUR/ dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kdestopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.), a katedrálu svatého Víta. Poté katedra sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha.

Plavba - Cena cca. 39 EUR / dospělá osoba, 24 EUR / dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na slavné pláže na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžily v moři, a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě, koupání v křišťálově čisté vodě a relaxační plavba, v pozdním odpoledni návrat do přístavu Kyrenia.

Kyperská noc - cena cca. 40 EUR / dospělá osoba, 25 EUR / dítě
Zažijte velké dobrodružství v tradiční kyperské restauraci. Večer začneme velkým počtem meze (tradiční kyperské předkrmy), pak přejdeme k hlavnímu chodu. Naše hodování obohatí břišní tanečnice a živá hudba. To bude jistě nezapomenutelný večer!Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.