Cratos Premium Hotel

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kypr
Ubytování Cratos Premium Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 22 087 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Luxusní Cratos Premium Hotel byl postaven v roce 2010. Nachází se v malebné zátoce, jen 4 km od centra Kyrenie, v nejatraktivnější části severního Kypru. Hotelová budova se tyčí nad tyrkysovou lagunou, u níž se nachází písečná pláž a restaurace a'la carte s kyperskými specialitami a mořskými plody postavené na kůlech. To vše poskytuje v obklopení bujné vegetace a při večerním osvětlení dojem pohádkové scenérie. Letiště Ercan je vzdáleno asi 35 km od Cratos Premium Hotel.

Pláž
Cratos Premium Hotel se nachází přímo u malé soukromé pláže s lehátky a slunečníky (zdarma). Písečná lagunová pláž v nádherné zátoce s pozvolným sestupem do moře je obklopena platformou s restauracemi a'la carte postavenými na kůlech. Během dne je ideálním místem ke koupání a opalování, po setmění je atraktivní a pestrou scenérií večerní zábavy.

Vybavení
24 hodinová recepce, lobby, výtahy a směnárna. Hostům je k dispozici hlavní restaurace, bufetová restaurace a také široký výběr restaurací a'la carte: Mey Blue, Ockabasi a Golden Cage servírující pokrmy turecké kuchyně, stejně jako La Matta nabízející italskou kuchyni (za příplatek). Jak v hotelu, tak i v jeho okolí je mnoho barů a restaurací organizujících večery s živou hudbou a večerními atrakcemi (za poplatek).
V areálu Cratos Premium Hotelu jsou dva venkovní bazény: pro dospělé (hloubka asi 140 cm) a mělký pro děti (hloubka asi 40 cm). Navíc má hotel vyhřívaný krytý bazén. Hotel nabízí wellness služby: vířivku, saunu, masáže (za poplatek). V objektu je prádelna, kasino a mini market, a na vyžádání lze využít služeb hlídání dětí.

Pokoje
Komfortně a vkusně zařízené dvoulůžkové pokoje v příjemných barvách, renovované v roce 2013. Každý pokoj je vybaven koupelnou (vana a sprcha, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem a pohodlnou manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky. Ve vybavení pokoje je trezor a mini bar (za poplatek). Pokoje mají výhled na moře, hory a okolní budovy/zahradu.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00 - 10:00), pozdní snídaně (10:00 - 12:00), obědy a večeře (19:00 - 21:30) - jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Hotel nabízí stravování uzpůsobené dietním požadavkům hostů. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici v určených barech v areálu hotelu. Za příplatek: dovážené alkoholické nápoje, čerstvě vymačkané ovocné šťávy, ochucené kávy.

Sport a zábava
V areálu Cratos Premium Hotel se nachází scéna, na kterou jsou zváni známí DJové představující hostům nejnovější hudební hity. Pro děti je k dispozici mini klub, kde si každý najde něco pro sebe: výtvarné, vzdělávací nebo sportovní kroužky. Areál Cratos Premium Hotelu je plný infrastruktury, která zpříjemní čas všem věkovým kategoriím.

Internet
V areálu hotelových budov Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Jiné
www.cratospremium.com

Náš názor
Luxusní Cratos Premium Hotel pro velmi náročné klienty. Fantastická nabídka komfortního pobytu u pláže a v kouzelné laguně. Skvělé místo pro atraktivní dovolenou, dokonce aniž byste museli opustit budovu!

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlety z Polska. Sraz na letišti cca 2 hod před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád prosím kontrolovat na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů po okolí apod.

Poslední den
Vystěhování se z hotelu, transfer na letiště, odlet do PolskaCenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, Pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: volitelné výlety, strava, jiná než ta, která je uvedena v popisu stravování v každém z hotelů, nápoje k jídlu a další osobní výdaje.JinéSeverní Kypr - Obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca. 0,5 TRY; 1 USD - cca. 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu šesti měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s časem českým.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - Cca. 3 TRY,  0,5l Coca Coly - Cca. 4 TRY, káva cca. 6 TRY, pivo v baru od 10 TRY, večeře v restauraci cca. 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglické, prosíme si přinést adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca. 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do česka jsou dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z dvanáctého století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst v severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnýmipísečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých měst v Benátkách. Do dnešní doby se dochovalystavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, který je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády zkontrolujte na: r.pl/rozklady.Výlety v okolíNikósie - cena cca. 45 EUR / dospělá osoba, 28 EUR / dítě
Nikósie je jediná na světě, stále rozdělena do dvou částí hlavního města, při zachování své jedinečné krásy a charakteru - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca. 50 EUR / dospělá osoba, 30 EUR/ dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt bere v úvahu klášter sv. Mamasa (považován za patrona (vyhnout se) daní) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komor a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca. 50 EUR / dospělá osoba, 30 EUR / dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Walt DisneyhoSněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění, a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď".

Poloostrov Karpaz - cena cca. 55 EUR / dospělá osoba, 35 EUR / dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisovačky oliv, kde si můžete vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice a navštívíme Dipkarpaz slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a poplaveme v moři na slavné Zlaté pláži.

Famagusta - cena cca. 50 EUR / dospělá osoba, 30EUR/ dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kdestopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.), a katedrálu svatého Víta. Poté katedra sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha.

Plavba - Cena cca. 39 EUR / dospělá osoba, 24 EUR / dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na slavné pláže na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžily v moři, a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě, koupání v křišťálově čisté vodě a relaxační plavba, v pozdním odpoledni návrat do přístavu Kyrenia.

Kyperská noc - cena cca. 40 EUR / dospělá osoba, 25 EUR / dítě
Zažijte velké dobrodružství v tradiční kyperské restauraci. Večer začneme velkým počtem meze (tradiční kyperské předkrmy), pak přejdeme k hlavnímu chodu. Naše hodování obohatí břišní tanečnice a živá hudba. To bude jistě nezapomenutelný večer!Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.