Kypr - dvě tváře Afrodity

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kypr
Název ubytování Kypr - dvě tváře Afrodity
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 18 413 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** střední kvality - obvykle se nachází mimo centra měst (7 nocí v okolí letovisek: Kyrenia - 3 noci, Larnaka - 1 noc, Pafos - 3 noci)

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Vybavení: v hotelu je k dispozici restaurace a bar.

Strava: kontinentální snídaně (formou bufetu).

Místní kategorie: ***

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

JinéV současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. "Turecké republiky severního Kypru" a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). Přechody používané pro překročení Zelené linie během turistických akcí na Kypru jsou: Agios Dometios v Nikósii (turecky Metehan) a v okolí Famagusty - Strovilia (turecky Akyar). Skupiny organizující program CYJ "Kypr - Dvě tváře Afrodity" mění na hranici autokar.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Ercanu (Severní Kypr), letištní taxy, transfer: letiště - hotel - letiště (v den příletu a odletu), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo autobusem (v závislosti na počtu účastníků), program viz. níže, ubytování (7 nocí během okružní části nebo za příplatek 14 nocí: okružní část + pobyt), stravování: během okružní části - 7 snídaní, během pobytové části - jak je v popisu hotelů, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce/místního kontrahenta během okružní části, pojištění TU Europa - varianta standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné - celkem cca 90 EUR (platí se na místě), fakultativní výlety, další jídla, nápoje k jídlu a jiné osobní výdaje. Za příplatek 6 večeří v hotelech (ve dnech 2,3,4,5,6 a 7).ProgramDvě tváře ostrova - řecká a turecká • Larnaka a Palmová promenáda • Pafos - slavné mozaiky (seznam UNESCO) • Afroditina skála • Nikósie - jediné rozdělené hlavní město • pohoří Troodos s nejvyšší horou Olympem • klášter Kykkos - místo zázraků • Kyrenia a modrá zátoka • Bílé opatství v Bellapais • starověké Salamis • ztracené město Famagusta

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozkłady. Odlet na Severní Kypr. Po příletu transfer do hotelu v okolí Kyrenie. Volný čas. Přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).

Den 2
Po snídani odjezd na výlet po severním Kypru, tzv. Turecké části ostrova. Navštívíme Muzeum vraku antické obchodní lodi v Kyrenii a mohutný středověký hrad. Prohlédneme si také gotické opatství ve vesnici Bellapais, která se nachází v horském pásmu Pentadaktylos (pět prstů). Opatství je jednou z nejkrásnějších památek gotické architektury na Blízkém východě. Odpoledne volný čas na odpočinek a ke koupání a opalování. Přenocování v hotelu v okolí Kyrenie. (Trasa asi 40 km)

Den 3
Po snídani vystěhování a přejezd do starověkého Salamis - nejzajímavějšího archeologického naleziště na Kypru. Přes 1000 let bylo Salamis největším přístavem a zároveň hlavním městem ostrova. Najdeme zde dochované zbytky středověkého: divadla, amfiteátru, gymnasionu a lázní. Po prohlídce přejezd do Famagusty, kam William Shakespeare umístil děj dramatu Othello. Lze zde najít skutečné skvosty gotické architektury např.: katedrálu, která byla přeměněna na mešitu. V 60. letech 20. století bylo město Famagusta oblíbeným přímořským letoviskem, kde trávily svou dovolenou na zlatých písečných plážích hvězdy evropské a americké kinematografie. V současné době Famagusta (vzhledem k politickému stavu) ztratila svůj původní charakter a lesk. Zastavíme také u kostela sv. Barnaby s Muzeem ikon. Volný čas na oběd. Pozdě odpoledne přejezd přes "zelenou linii" do jižní části "řeckého" Kypru. Ubytování a přenocování v hotelu v okolí Larnaky. (Trasa asi 150 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Návštěvu Larnaky začneme procházkou po přímořské Palmové promenádě. Uvidíme slavný kamenný kostel sv. Lazara, postavený v 9. století na místě posledního odpočinku sv. Lazara - přítele Ježíše a mnohaletého biskupa Kitionu (čili dnešní Larnaky). Navštívíme také Muzeum Pieridovy nadace se sbírkami datovanými do období od roku 4000 př. n. l. do 15. století. Poté pojedeme na západ od Larnaky ke Slanému jezeru, které je během léta obvykle suché a na jeho dně je vrstva soli. Jezero je důležitým hnízdištěm vodního ptactva. Následně přejezd ve směru byzantského kostela Angeloktisti (z 11. století) s mozaikami Panny Marie s dítětem ve společnosti dvou archandělů Michaela a Gabriela. Poté přejedeme do města Limassol. Během cesty zastavíme v Choirokitia - což je archeologické naleziště zachovalé neolitické osady (seznam UNESCO). Následně přejezd do malebného města Pafos, které se nachází na západním útesovém pobřeží Kypru. Ubytování v hotelu v okolí Pafosu, přenocování. (Trasa asi 150-160 km)

Den 5
Po snídani celodenní výlet po okolí města Pafos, které je na seznamu UNESCO. Prohlídku začneme návštěvou kostela Ayia Kyriaki, který byl postaven kolem 11. století na troskách raně byzantské baziliky. U baziliky se nachází sloup sv. Pavla, u kterého byl apoštol bičován. Následně navštívíme velmi dobře zachovalé slavné mozaiky, které pocházejí z období od 3. do 5. století. V oblasti archeologického naleziště se nachází mimo jiné: Dionýsův dům, Orfeův dům a amfiteátr. Odpoledne doporučujeme relaxační mořský výlet (trvající asi 4 hodiny), během kterého lze obdivovat ostrov z jiné perspektivy (cena cca 50 EUR), realizace závisí na počtu zájemců a na počasí. Přenocování v hotelu v okolí Pafosu (Trasa asi 80-90 km)

Den 6
Po snídani přejezd na východ od Pafosu. První zastávkou bude Kurion, ve starověku významné město-království a v současné době jedno z nejpůsobivějších archeologických nalezišť na Kypru. Uvidíme mimo jiné: řecko-římské divadlo postavené ve 2. století př. n. l. a Eustoliův dům s krásnými mozaikovými podlahami. Cesta bude pokračovat ke středověkému hradu Kolossi (ze 13. století), poté přejedeme horským terénem ve směru Omodosu - hlavního města tzv. Vinařských vesnic v oblasti Koumandaria. Je to jedna z nejkrásnějších horských vesnic na Kypru. Budeme mít příležitost ochutnat místní víno, chléb, cukrovinky, navštívit klášter sv. Kříže a obdivovat krásy této oblasti během procházky úzkými vesnickými uličkami. Volný čas k nakupování místních, ručně vyrobených suvenýrů např. známé krajky z Omodosu a ručně malovaných ikon. Na zpáteční cestě krátká zastávka u „Skály Řeků“ (Pétra tou Romioú) - místa, kde se mýtická Afrodita vynořila z mořské pěny. Možnost vyfotografování tzv. Afroditiny skály. Návrat do hotelu v okolí Pafos, přenocování. (Trasa asi 200 km)

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a cesta do zeleného srdce Kypru - pohoří Troodos. Pojedeme horskými serpentinami a cestou budeme míjet malé vesnice a byzantské kláštery. Navštívíme nejznámější, a také nejbohatší klášter na Kypru - Kykkos. Byl založen v roce 1100 a je zasvěcený Panně Marii. Je to nejposvátnější místo na ostrově, které je známé díky zázrakům. Odpoledne dojedeme do hlavního města Kypru - Nikósie, jediného hlavního města v Evropě rozděleného na dvě části: řeckou a tureckou. Navštívíme Městské muzeum Leventis představující historii města až z období neolitu. Volný čas na nákupy. Následně překročíme tzv. "zelenou linii" čili hraniční přechod a přejedeme k severní části Kypru (na hranici je vyžadován cestovní pas nebo občanský průkaz, změna autokaru na turecký). V severní části města uvidíme bývalý turecký karavanseraj (orientální hostinec) - Buyuk Han, stejně jako bývalou katedrálu sv. Sofie - v současné době mešitu Salim. Následně přejezd do pobřežního města Kyrenia s okouzlující zátokou a jedním z nejkrásnějších přístavů v celém Středomoří. Ubytování v hotelu v okolí Kyrenie. Přenocování. (Trasa asi 180-200 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (do 12:00 hodiny). Následně transfery:
- pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu v okolí Kyrenie nebo Famagusty, pobyt ve dnech 8-14 (15. den odlet do Polska).
- pro klienty vracející se do Polska - transfer na letiště Ercan a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Upozornění: jsou požadovány adaptéry (na Kypru jsou k dispozici tzv. anglické zásuvky).Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.