Manolya

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kypr
Název ubytování Manolya
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 9 928 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Malý hotel Manolya se nachází u pobřeží, v malém městečku Lapta. Od nejznámějšího letoviska severní části Kypru - Kerynie je vzdálen jen cca 10 km. Ve vzdálenosti cca 500 m do hotelu se nachází autobusová zastávka, odkud lze snadno dojet do Kerynie (autobusy jezdí každých pár minut; v závislosti na měsíci). Nejbližší obchody a restaurace jsou cca 100 m od hotelu Manolya. Letiště Ercan je vzdáleno cca 55 km.

Pláž
Hotel Manolya se nachází v malé zátoce. Lehátka a slunečníky jsou rozmístěny na malém mole s pozvolným sestupem do moře po speciálních platformách (voda v tomto místě je poměrně mělká).

Vybavení
24hodinová recepce, lobby, výtah, mini obchod se suvenýry a kadeřnictví. V hotelu se nachází restaurace a'la carte servírující mezinárodní kuchyni a kyperské speciality. V baru jsou podávány alkoholické, nealkoholické nápoje a občerstvení (za příplatek). Hosté mohou využívat bazén s odděleným brouzdalištěm, ​​který se nachází přímo na nábřeží, obklopený velkou prosluněnou terasou s lehátky a slunečníky. Plážové osušky jsou k dispozici za poplatek (cca 1 EUR/den).

Pokoje
Hotel Manolya má kolem 60 vkusně a nově vybavených pokojů s výhledem na moře nebo na hory. Pohodlné a klimatizované standardní pokoje (cca 20 m²) jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky (možnost přistýlky v podobě rozkládací pohovky). V každém pokoji je satelitní TV a minibar (za příplatek). Všechny mají balkon nebo terasu.

Strava
Kontinentální snídaně jsou podávány v hlavní restauraci v hodinách od 08:00 - 10:00. Za příplatek možnost rezervace pobytu se dvěma jídly - navíc večeře (19:00-21:00) formou bufetu v hlavní restauraci (místní a mezinárodní kuchyně). Nápoje mezi jídly a k večeřím za příplatek. V areálu hotelu Manolya se nachází restaurace a'la carte s výhledem na moře servírující pokrmy kyperské a mezinárodní kuchyně (za příplatek, v hodinách 10:00-22:00), které lze také ochutnat na čerstvém vzduchu.

Sport a zábava
Hotel Manolya organizuje další zábavu v podobě tematických večerů a živé hudby. Na pláži probíhají lekce potápění s kvalifikovaným instruktorem (za příplatek). Navíc na vyžádání a za příplatek hlídání dětí, služby maséra a půjčovna kol.

Internet
Ve veřejných prostorách a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek (cca 10 EUR/den).

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.manolyahotel.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: http://r.pl/cypr-polnocny-wypoczynek/manolya

Náš názor
Útulný hotel Manolya s výbornou polohou u moře a po rekonstrukci interiérů umožňuje skvělý odpočinek. Hotel je hosty velmi dobře hodnocen (ocenění na sociálních sítích) za dobrý servis a výhodný poměr kvality a ceny. Doporučujeme zejména pro páry.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, Pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: volitelné výlety, strava, jiná než ta, která je uvedena v popisu stravování v každém z hotelů, nápoje k jídlu a další osobní výdaje.Výlety v okolíNikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediná na světě, stále rozdělena do dvou částí hlavního města, při zachování své jedinečné krásy a charakteru - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt bere v úvahu klášter sv. Mamasa (považován za patrona (vyhnout se) daní) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komor a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Walt DisneyhoSněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění, a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď".

Poloostrov Karpaz - cena cca 55 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisovačky oliv, kde si můžete vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice a navštívíme Dipkarpaz slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a poplaveme v moři na slavné Zlaté pláži.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kdestopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.), a katedrálu svatého Víta. Poté katedra sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na slavné pláže na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžily v moři, a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě, koupání v křišťálově čisté vodě a relaxační plavba, v pozdním odpoledni návrat do přístavu Kyrenia.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.ProgramDen první
Odlety z Polska. Sraz na letišti cca 2 hod před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád prosím kontrolovat na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů po okolí apod.

Poslední den
Vystěhování se z hotelu, transfer na letiště, odlet do PolskaJinéSeverní Kypr - Obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca. 0,5 TRY; 1 USD - cca. 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu šesti měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s časem českým.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - Cca. 3 TRY,  0,5l Coca Coly - Cca. 4 TRY, káva cca. 6 TRY, pivo v baru od 10 TRY, večeře v restauraci cca. 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglické, prosíme si přinést adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca. 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do česka jsou dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z dvanáctého století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst v severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnýmipísečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých měst v Benátkách. Do dnešní doby se dochovalystavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, který je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády zkontrolujte na: r.pl/rozklady.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.