Riverside Garden Resort

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Kypr
Název ubytování Riverside Garden Resort
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 12 561 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Rozsáhlý komplex Riverside Garden Resort se nachází v malé vesničce Alsancak. Cca 11 km od centra města Kyrenia (2x denně za poplatek kyvadlová doprava hotelovým autobusem). Hotel se skládá z několika vilek nacházejících se v krásné, exotické zahradě a z hlavní budovy (kompletně zrekonstruován v roce 2013). Vzdálenost od letiště Ercan je cca 45 km.

Pláž
Riverside Garden Resort je vzdálený od písečné pláže cca 5 km (1x denně zdarma doprava hotelovým autobusem). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma (mimo plážové osušky).

Pokoje
Riverside Garden Resort má více než 200 pokojů. Komfortně zařízené standardní pokoje, které se nachází ve vilách (možnost 2 přistýlek pro děti nebo 1 přistýlka pro dospělého). Všechny apartmány jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, fén), individuálně nastavitelnou klimatizací, telefonem s přímou volbou, strojem na čaj/kávu a balkonem nebo terasou.
Dětská postýlka k dispozici zdarma.

Vybavení
Recepce 24 hod. (s bezplatnými bezpečnostními schránkami), směnárna, mini market, prádelna. Ve vstupní hale je k dispozici za příplatek bezdrátové připojení k internetu. V hotelu je hlavní restaurace, a la carte restaurace (mezinárodní a místní kuchyně), bar u bazénu a anglický pub – The Ranch. Hosté mohou využívat 3 velké venkovní bazény, dětský bazén (izolován od jednoho z hlavních bazénů) a mini vodní park (4 skluzavky), obklopený sluneční terasou. Lehátka, slunečníky a plážové osušky na pláži a u bazénů zdarma.

Strava
Soft All Inclusive zahrnuje: snídaně (08:00-10:00), oběd (12:00-14:00) a večeře (19:30-22:00), která se podává v hlavní restauraci formou bufetu. Během dne jsou k dispozici místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-23:00) v určených barech. All inclusive nezahrnuje čerstvě vymačkané šťávy, dovážené lihoviny a některé druhy kávy.

Sport a zábava
Živá hudba a tematické večery. K dispozici zdarma: tenisové kurty (osvětlení a vybavení za příplatek), volejbal, basketbal, vodní park, za příplatek: kulečník, stolní fotbal, sauna, jacuzzi. Pro děti - dětský bazén, dětské hřiště.

Internet
V lobby internet Wi-Fi - za poplatek (cca 20 EUR/týden).

Místní kategorie
****

Náš názor
Fantastické rekreační místo s dobře udržovanou zahradou a výborným All Inclusive programem. Riverside Garden Resort je obzvláště vhodný pro lidi, kteří ocení klidnou dovolenou, vhodný také pro rodiny s dětmi.

Jiné
www.riversideholidayvillage.com

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlety z Polska (Varšava). Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů po okolí apod.

Poslední den
Vystěhování se z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska (Varšava).CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem z/do Ercanu (Severní Kypr), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, 7 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského rezidenta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu, mimo tu, která je uvedena v popisu stravování v každém z hotelů, nápoje k jídlu, pokud není v popisu hotelů uvedeno jinak a jiné osobní výdaje.JinéSeverní Kypr - Obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (stejně jako v hotelech) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno k účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s českým časem.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5l Coca Cola - cca 4 TRY, káva - cca 6 TRY, pivo v baru - od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca - 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglické, prosíme, doneste si adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do ČR je dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V oblasti

Kyrenie
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, které se nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter Antiphonitis ze 12. století, Augustiniánský klášter Bellapais a hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlet
Odlety z Varšavy. Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady.Výlety v okolíNIKÓSIE - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 28 EUR/dítě
Nikósie je jediným hlavním městem na světě, které je stále rozdělené na dvě části, přičemž si stále uchovalo jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line (Zelenou linii), opevnění Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší karavanseraj (Buyuk Han).

GUZELYURT - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt nabízí klášter sv. Mamasa (považovaného za patrona těch, kdo se vyhýbají daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

KYRENIA - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Disneyovy Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíme v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum „potápějící se lodi“.

POLOOSTROV KARPAZ - cena cca 55 EUR/dospělá osoba, 35 EUR/dítě
Je to zdaleka nejkrásnější oblast Severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisu oliv, kde bude příležitost vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice Dipkarpaz a navštívíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu včetně divokých oslů, a zaplaveme si v moři na slavné Zlaté pláži.

FAMAGUSTA - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, Othellovu věž, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varoša.

PLAVBA - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz směrem ke slavným plážím na západě nebo na východě (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžili v moři a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě koupání v křišťálově čisté vodě a pozdě odpoledne relaxační zpáteční plavba do přístavu Kyrenia.

KYPERSKÁ NOC - cena cca 40 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Zažijte velké dobrodružství v tradiční kyperské restauraci. Večer začneme velkým množstvím meze (tradiční kyperské předkrmy), pak přejdeme k hlavnímu chodu. Naše hodování obohatí břišní tanečnice a živá hudba. To bude jistě nezapomenutelný večer!Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.