Laos a Kambodža

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Laos, Kambodža
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 76 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ochutnejte skutečnou lahůdku připravenou pro zkušené cestovatele. Zavedeme vás na atraktivní, a přesto neznámá místa s bohatou historií, zasazená v nádherné přírodě. První chrámy navštívíme v severním Laosu a pokračovat budeme povodím Mekongu až na jih. Projedeme se mezi čtyřmi tisíci ostrovy a při troše štěstí spatříme i místní sladkovodní delfíny. V Kambodži nás kromě proslulého Angkoru čekají i další, neprávem opomíjené klenoty khmérské civilizace. Zavítáme také na málo navštěvovaný východ země – poznat zajímavá etnika a spatřit kráterová jezera a vodopády.Velikost skupiny:8–16 účastníkůZáložka Něco navíc:V úseku mezi ostrovy Si Phan Don na jihu Laosu a městem Kratie v Kambodži se můžeme setkat se sladkovodními delfíny. Správný přírodovědný název tohoto tvora je orcela tuponosá a dlouho byla považována za vyhynulou. Žije v řekách jihovýchodní Asie a živí se rybami. Dorůstá až do délky dvou metrů, má vyklenutou hlavu a typický delfíní "zobák" je jen naznačený.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–3. den

Praha – Luang Phrabang: letecký přesun do Laosu; Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie na březích veletoku Mekong, starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou a jedinečnou atmosférou.

4. den

Luang Phrabang: výlet lodí k jeskyním Pak Ou – místo stovek Buddhových soch; vodopády Kuang Si a možnost koupání v přírodních jezírkách; procházky královským městem.

5. den

Luang Phrabang – Vang Vieng: přejezd krajinou serpentin s úchvatnými výhledy.

6. den

Vang Vieng: odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů – výlety do okolí s mnoha krasovými jeskyněmi; koupání v Modré laguně – možnost zapůjčení kol či nenáročné plavby na kajacích.

7. den

Vang Vieng – Vientiane: hornatou krajinou přes malebné vesničky do hl. m. – široké bulváry lemované stromy, Zlatá stúpa Pha That Luang, chrám Wat Si Saket.

8. den

Vientiane – Čampasak: ranní přelet na jih do Pakse; jízda náhorní plošinou Bolaven s vesnicemi etnických menšin – plantáže laoského čaje a proslulé kávy, vodopády Tat Fan v nedotčené džungli; příjezd do Čampasaku.

9. den

Čampasak – ostrov Khong: prohlídka khmérského chrámového komplexu Wat Phu z 8.–11. stol.; mohutnévodopády Khon Pha Pheng; Si Phan Don – jízda loďkou mezi proslulými "4000 ostrovy" na řece Mekong, železniční most klenoucí se nad ostrovy, procházka k půvabnému vodopádu Liphi; nocleh na ostrově Khong.

10. den

O. Khong – Banlung: přechod hranic do Kambodže a pokračování do Banlungu – hl. m. provincie Ratanakiri proslulé panenskou přírodou.

11.–12. den

Ratanakiri: výlety v okolí Banlungu – tyrkysové vody kráterového jezera Yeak Laom, plavba po řece Se San – vesnice etnických menšin, vodopády Ka Chhang a Katieng.

13. den

Banlung – Kratie: celodenní přejezd do Kratie; v podvečer jedna z největších atrakcí tohoto úseku Mekongu – pozorování sladkovodních delfínů.

14. den

Kompong Cham – Kompong Thom: pokračování dále do nitra Kambodže – živoucí chrám Wat Nokor; pokračování podél řeky Sen k proslulému souboru chrámů Sambor Prei Kuk rozesetých uprostřed džungle.

15. den

Sambor Prei Kuk – Siem Reap: desítky chrámů v komplexu bývalého hl. m. kdysi mocného království Čenla; pokračování do Beng Mealea – prohlídka chrámu ukrytého před zraky většiny turistů v husté džungli – předobraz Angkor Watu s unikátní atmosférou; pokračování do Siem Reapu.

16. den

Angor Wat : toulky mezi ruinami jedinečného komplexu chrámů – Angkor Thom, Bayon, Sloní terasa, Ta Prohm, Banteay Kdei a mnohé další; fakultativně možnost letu horkovzdušným balonem nad Angkorem.

17.–18. den

Siem Reap – Praha: zakončení pobytu projížďkou po jezeře Tonle a návštěva plovoucích vesnic; odlet do ČR, návrat 18. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.