Thajsko, Laos, Kambodža

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Laos, Kambodža, Thajsko, Barma
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 68 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oblíbené a příjemné Thajsko, ještě nedávno těžce zkoušená Kambodža i turisticky pozapomenutý Laos – to budou cíle naší cesty. Poznáme překrásnou tropickou přírodu, unikátní historické památky a především zdejší milé obyvatele. Směr nám budou udávat řeky – rušná Chao Phraya, životodárný Mekong, či tok obracející Tonlé, jež nás dovede až k jedinečnému chrámovému komplexu Angkor. Na konci cesty si užijeme koupání na písečných plážích ostrova Koh Chang. Komu nebude stačit odpočinek na pláži, může se projet na slonu či šnorchlovat v průzračných vodách Thajského zálivu.Velikost skupiny:6–16 účastníků China Tip:Až potkáte v Kambodži krále Sihamoniho, můžete si s ním promluvit česky. Jeho otec, slavný král Sihanuk, poslal prince v roce 1962 do Prahy a ten zde strávil více než deset let. Mimo jiné studoval klasický tanec a hudbu na Akademii múzických umění. Za vlády Rudých khmerů nalezl útočiště v KLDR, později založil taneční školu v Paříži.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Bangkok: přílet a ubytování; další program dle času příletu.

3. den

Bangkok: prohlídka města – královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy; plavba kolem chrámu "ranních červánků" Wat Arun – rušný život na řece Chao Phraya; noční přejezd pohodlným autobusem na sever.

4. den

Chiang Rai a okolí: plavba po řece Mae Kok do vesnic horských kmenů, možnost projížďky na slonech.

5. den

Chiang Rai – Huay Xai: mikrobusem do oblasti "opiového" Zlatého trojúhelníku v nejsevernější části Thajska – fakultativně krátká návštěva Barmy (karenská vesnička a místní pestrobarevný trh); překročení hranice do Laosu.

6. den

Huay Xai – Luang Phrabang: celodenní plavba po legendárním veletoku Mekong 300 km dlouhým, jinak nepřístupným horským údolím s vesničkami téměř nezasaženými civilizací.

7.–8. den

Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie a starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou, spoustou zeleně a jedinečnou atmosférou: prohlídka mnoha chrámů a klášterů (Královský palác, Wat Xieng Thong, Wat Visun, Wat Aham aj.), Phu Si – Barevná hora s vyhlídkou na celé město; fakultativní výlet (lehký trek, nebo tuk-tukem) přes vesnice horských kmenů k vodopádům Kuang Si – koupání v kaskádových jezírkách, nebo nasávání atmosféry města a nákupy suvenýrů.

9. den

Luang Phrabang – Vang Vieng: přejezd krajinou serpentin s úchvatnými výhledy.

10.–11. den

Vang Vieng na řece Nam Song – 2denní pobyt/odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů: fakultativní varianty programu – nenáročná plavba na kanojích/kajacích (raftech) a návštěva krápníkové jeskyně; možnost půjčení kol/mopedů (resp. lze i tuk-tuky) pro výlety do okolí s mnoha krasovými jeskyněmi a vodopády – koupání v Modré laguně ap. 

12. den

Vang Vieng – Vientiane: půldenní přejezd hornatou krajinou přes malebné vesničky do hl. m. Laosu – Zlatá stúpa Pha That Luang, chrám Wat Si Saket, Vítězný oblouk aj.; večerní posezení u Mekongu ap.

13. den

Vientiane – Phnom Penh: letecky do hl. m. Kambodže – královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi; pro zájemce Muzeum genocidy.

14. den

Phnom Penh – Siem Reap: výlet lodí po jezeře Tonle a přejezd do Siem Reapu – cestou rybářské plovoucí vesnice; podvečer u Angkor Watu – pohled na chrámy při západu slunce.

15.–16. den

Siem Reap: dva dny v jedinečném komplexu Angkoru  a jeho tajuplná atmosféra – khmérské chrámy Bayon, Ta Prohm, Banteay Srei, Sloní terasa a mnohé další; večer fakult. možnost navštívit khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.

17. den

Siem Reap – Koh Chang: půldenní přejezd přes kambodžské hranice do Thajska k moři, trajekt na ostrov Koh Chang.

18.–19. den

Koh Chang: dva dny na nádherných plážích ostrova – koupání, fakultativně šnorchlování na korálech/rybaření, možnost sloního safari, případně dalších výletů.

20.–21. den

Koh Chang – Praha: odpoledne přejezd do Bangkoku a noční let do Prahy, přílet 21. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.