Za mekongským drakem poznávací zájezd Laos, Kambodža

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Laos, Kambodža
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 56 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis: Devět draků, Matka vod, Velká voda – to všechno je Mekong. Nejúchvatnější řeka jihovýchodní Asie. Stopy vietnamsko-americké války, neprostupná džungle. Elegantní Phomphen, zlaté chrámy, nesmrtelný Angkor i hříšný Bangkok. Pojeďte s námi hledat posvátného draka z Mekongu!Stravování: Perlou laoské kuchyně je lao coffee - zřejmě nejjemnější káva světa. A také lao beer - řízné, studené a přitom levné pivo. Kuchyně je plná ryb, pečeného kuřecího i vepřového masa a samozřejmě rýže. Jako příloha je vynikající i lepkavá rýže 'sticky rice' nebo hranolky. Po celé zemi je čerstvá zelenina a velký výběr nealko nápojů. Kambodžská kuchyně? Budete příjemně překvapeni! Díky francouzským kořenům si dopřejete vynikající pečivo, omelety, hranolky, grilované ryby, kuřecí speciality a rýži na sto způsobů. Po celé zemi jsou i malé čínské restaurace. Dobré jídlo zapijeme studeným a řízným pivem Angkor 'nebo chutnými nealko nápoji' a uvidíte, jak umí být chudičká Kambodža pohostinná.Ubytování: Laoské hotely patří k nejlepším v celé Asii. Větrací vrtule nebo klimatizace jsou samozřejmostí, takže vás v noci nebudou trápit ani komáři, ani horko. WC i sprchy jsou na evropské úrovni. Ochotný a usměvavý personál se postará o vaši bezpečnost. Kambodža nabízí spoustu kvalitních hostelů a hotelů. A velká konkurence prudce zlepšuje kvalitu ubytování. Vaše pokoje budou čisté a bezpečné, WC i sprcha samozřejmě funkční. Každý pokoj má buď klimatizaci, nebo větrací vrtuli. Hotelový personál se osobně stará o bezpečnost svých hostů.Ostatní informací: Více informací na telefonech: 602 295 919, 602 665 775, 724 212 240 - nebo na e-mailu: info@aktivnidovolena.czPoznámka: Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1.den

Odlet do cílové destinace.

2.den

Přílet do prastarého královského města Luang Prabang, odpolední prohlídka zlatých chrámů.

3.den

Luang Prabang - perla Mekongu. Královský palác, francouzské koloniální vily 'UNESCO', vodopády Kuang Si, meditační jeskyně Pak Ou, nenáročný trek tropickou džunglí. Orchideje, sloni, motýli, koupání pod vodopády.

4. - 5.den

Záhadná Planina džbánů - s tajemnými kamennými nádobami a bývalým velitelstvím komunistických partyzánů Pathet Lao, dozvuky vietnamské války.

6. - 8.den

Letovisko Vang Vieng - na kolech nebo motorkách k vápencovým jeskyním, napříč rýžovými poli přes vesnice Hmongů, možnost splouvání řeky na gumových kolech, laoským venkovem na tajemné jezero Nam Ngum, projížďka lodí po jezeře.

9.den

Hlavní město Vientane - zlatý chrám Pha That Luang, prezidentský palác, Vítězný oblouk, Černá pagoda, večerní atmosféra na nábřeží Mekongu, možnost výletu po okolí na kolech nebo motorkách.

10. - 11.den

Laoským venkovem do správního střediska Savannakhét a Paksé, Země čtyř set ostrovů - vodopády Khon Phapheng, nejvyšší na Mekongu, pozorování sladkovodních delfínů, kávové plantáže na planině Boloven, koupání ve vodopádech, možnost jízdy na slonech ve vesnici Tadlo.

12. - 13.den

Letecký přesun do hlavního města Kambodže - Phomphenu, návštěva bývalého koncentračního tábora Rudých Khmérů Tuol Sleng a Vražedných polí, koloniální nábřeží, svatyně Phnom se slepými maséry, královský palác jediného monarchy světa, který mluví česky, noční život metropole.

14.den

Romantická cesta lodí proti proudu řeky Tonlé do města Siem Reap, výchozího místa na Angkor.

15.den

Úchvatný soubor khmérských chrámů Angkor - největší chrámový komplex světa - tajuplné věže Bayonu, Slonní chrám, jezero Tonlé - krokodýlí farma, plovoucí vesnice, kde kostel, škola nebo policejní stanice plavou na vodě, vietnamská rybářská komunita.

16. - 17.den

Přesun do Bangkoku - královský palác, výlet lodí po řece Chaao Praya, Oltář splněných přání, vyhlášený noční život ve Městě andělů.

18.den

Jedinečný plovoucí trh, výlet na známý most přes řeku Kwai s vynikajícím vojenským muzeem.

19.den

Letecký přesun do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.