Madagaskar – Galapágy Afrického Kontinentu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Madagaskar
Název ubytování Madagaskar – Galapágy Afrického Kontinentu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 85 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte unikátní přírodu a upřímné obyvatele Madagaskaru
Tento čtvrtý největší ostrov na světě je Galapágami afrického kontinentu a nejvzdálenější bránou do Asie. Směs osmnácti kultur, rozmanitost krajin a přírody s ještě mnoha tajemstvími jsou lákadly, kterými se může pochlubit jen několik zemí. Madagaskar začal svou pomalou separaci od Afriky v době věku dinosaurů, a proto mnoho endemických (80%) zvířat a rostlin, které tu můžete vidět jsou součástí mystéria této unikátní oblasti. Asi nejpopulárnějším živočichem jsou lemuři.

Program zájezdu

1. den

Odlet Praha – Paříž – Tana, přílet do Antananarivo – hlavního města Madagaskaru, transfer do hotelu, nocleh.

2. den

Ráno si nejprve prohlédneme hlavní město Antananarivo – uvidíte jeho 3 úrovně – horní město – v období království obydlené nejvyšší třídou, kde býval starý královnin palác – uvidíte Rova – královnin palác, Palác prvního ministra – nyní muzeum aj. Níže se nacházelo střední město – administrativní oblast a nejníže leželo dolní město – obchodní, komerční část s jeho hlavní třídou Nezávislosti a jejími koloniálními budovami. Odpoledne přejezd zelenou krajinou východu do Andasibe – do vlhké části země s mnoha původními pralesy a jezery. Zastavíme se v Mandraka – návštěva soukromé rezervace „Domaine Pyereras“ s různými druhy chameleonů, hadů, lemurů a motýlů. Dále na jih přes kopcovitou krajinu s krásnými rýžovými poli a okázalými erodovanými kopci zvanými „lávala“. Tato oblast částečně připomíná Dálný Východ s jeho rýžovými poli a zelenou krajinou. Nocleh.

3. den

Odjezd do Národního parku Andasibe, návštěva Special Reserve of Andasibe, kde uvidíte Indri Indri – největší lemury ostrova. Rezervace je unikátní svojí endemickou faunou a flórou – široké variety orchidejí, lián, endemických zvířat jako chameleonů, různých ještěrek a mnoho ptáků. Poté orchidejový park s nádhernými květinami. Návštěva vesnice Andasibe – typická vesnice kmene Betsimisaraka – druhého největšího kmene na ostrově – možnost úzkého kontaktu s místními lidmi. Soukromý park Vakona, kde najdete další 3 druhy lemurů. Nocleh.

4. den

Antsirabe – „místo soli“, elegantní město, proslavené jako centrum piva. Je jediným místem, které opravdu vypadá evropsky. Díky mírnému klimatu a termálnímu pramenu je jedním z nejatraktivnějších míst Madagaskaru, známé i svými drahokamy a polodrahokamy. Projížďka městem – návštěva expozice a dílny polodrahokamů, kde vyrábějí i „pousse pousse“ a auta i v miniatuře. Potom pojedeme k jezeru Andraikiba. Nocleh

5. den

Ambositra – centrum madagaskarského řezbářského průmyslu s řadou řezbářských dílen. Svěží zelená krajina s rýžovými poli, lesy borovic a eukalyptů. Zajímavá architektura. „Le col de tapia“ – druh stromů, které odolávají ohni v buši. Kouzelnou krajinou do Ambohimahasoa, možnost návštěvy tropického lesa s lemury. Národní park Ranomafana – strmé kopce se spoustou pramenů, řeka Namorona, padající do údolí v sériích vodopádů a peřejí. Nocleh.

6. den

Expedice do pralesa se specielním průvodcem za shlédnutím 12 druhů lemurů. Je to nejdůležitější místo výskytu lemurů na Madagaskaru a jediné potvrzené místo výskytu dvou nejřidčeji se vyskytujících druhů – oblast pokryta pralesem, ve vyšších polohách stromy porostlé mechy a lišejníky, psídium, obří bambus a různé orchideje. Strmé hory, dramatické vodopády a přírodní horké prameny dělají tento už tak exotický prales čarovný a neobyčejný. Ranomafana znamená „horká voda“ – je to termální město, kde návštěvníci mohou relaxovat v horkých pramenech. Nocleh.

7. den

Budeme pokračovat do Fianarantsoy krajinou mnoha hor, říček a pramenů, kterou opět zdobí bambusy – místy zbytky původního mlžného pralesa. Na zastávkách v domorodých vesnicích možnost setkání s domorodci, kteří také prodávají své produkty. Sahambavy – návštěva čajové plantáže s nejdůležitější čajovou továrnou v zemi. V Ambalavao se seznámíme s místní výrobou vína včetně ochutnávky a také velmi zajímavou Anteimoro ruční papírenskou dílnou. Pokračování do Ihosy, hlavního města kmene Bara – pastýřů Zebu, přes horský řetězec Andrigitra, tvořící předěl mezi suchým jihem a zelenou vysočinou s jejími třemi známými „hillocks“ a mohutnou arcibiskupskou čepicí. Jedním z nejmalebnějších prvků krajiny je žulová kopule se dvěma skalními věžemi nazývaná brána jihu. Přejedeme rozlehlé „plató de Horombe“ s jeho velmi zvláštní červenou půdou, příjezd do Isalo, nocleh.

8. den

Návštěva NP Isalo, který zahrnuje celý masív Isalo – mohutné malebné pohoří s erodovaným pískovcovým masivem. Výjezd z vesnice Ranohira, asi 1 a ½ hodiová procházka vegetací – např. sloní nohy nebo různé endemické druhy aloe, dojezd k přírodnímu bazénu. Přes zvětralé kopce vzhůru, až se otevře fantastický výhled na mohutné pískovcové hory s jejich krásnými barvami a podivnými zvětralými tvary (představy želvy, masek a krokodýlů). Malé potůčky a říčky lemované briliantovou zelení (palmy s péřovitými listy aj.). Cestou si přijdou na své milovníci lemurů, uvidíte mnoho ptáků, ještěrek i hadů. Nocleh.

9. den

Pokračování do Tuléar – naprosto nová scenérie – mezi suchým lesem západu a pouští jihu. Cestou můžeme obdivovat různé hroby, jako „Mahafaly tombs“ a několik „Antandroy tombs“. Krátká návštěva Tuléar a potom přejezd do Ifaty – do nejsušší části země ležící hluboko na jihu. Krajině dominuje trnitý les tvořený kaktusy. Přejedeme suché území k pobřeží, lemovanému mangovníky a střídajícími se s vesnicemi kmenů Vezo, jejich obyvatelé se živí rybolovem. Nocleh.

10. den

Dny odpočinku. Ifaty leží na pláži, je to ideální místo pro potápění a šnorchlování. Eventuelně můžete odtud podniknout mnoho výletů, např. návštěva rezervace Reniala s dvěma druhy baobabů.

11. den

Transfer na letiště do Tuléaru, jednohodinový let do Tana. Tana, nazývaná také „Městem tisíců“, je hlavním městem Madagaskaru. Při dostatku času před odletem prohlídka města Antananarivo. Nocleh.

12. den

Odlet z Madagaskaru dle letového řádu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.