Madagaskar - tam, kde roste vanilka

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Madagaskar
Název ubytování Madagaskar - tam, kde roste vanilka
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 65 295 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely / Lodge o standardu *** - (14 nocí)
Lodge se nachází na území nebo v blízkosti národních parků.
Pokoje: Všechny hotely s vlastním sociálním zařízením, často s minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramMadagaskar - země baobabů • Antananarivo - hlavní město ostrova • největší a nejmenší chameleóni světa • bohatství endemických rostlin • pobyt na rajském ostrově Nosy Be • vanilkové plantáže • 11 druhů lemurů • červené Tsingy - skalní krasový les

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet do Antananariva.

Den 2
Přílet na Madagaskar podle letového řádu. Poznávání hlavního města Madagaskaru začneme u ulice pojmenované po Móricovi Benyowském, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd do kopce u královského hradu, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorový název pro Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani transfer na letiště a odlet do Diego Suarez, na sever ostrova. Diego Suarez nebo v jazyce Malgašů "Antsiranana" je největším městem na severu, stejně jako obchodním centrem Madagaskaru. Nachází se v jedné z největších zátok světa. Diego Suarez je vzhledem ke skále vyrůstající z vody nazývané " Pain du Sucre" neboli Cukrová homole často přirovnáváno k Rio de Janeiru. Procházka městem - ulice Colbert, podél níž stojí koloniální budovy a náměstí Place Joffre. Prohlídku zakončíme návštěvou jedné z největších a nejkrásnějších lagun světa. Tvoří tvar čtyř okvětních plátků s úzkým ústím do Indického oceánu na východním konci. Na jižním břehu zálivu se z vody vynořuje "Cukrová homole", kterou lze snadno fotografovat přibližujíc se ke smaragdovému moři. Ubytování a večeře v hotelu v Diego Suarez.

Den 4
Po snídani výlet do Národního parku Montagne d'Ambre, vzdáleného asi 30 km od Diego Suarez. Je to nejstarší Národní park na Madagaskaru, vytvořený v roce 1958. Je také jedním z nejvíce biologicky rozmanitých oblastí ostrova (75 druhů ptáků, 25 druhů savců, 59 druhů plazů). Park je známý svými četnými sopečnými jezery a malebnými vodopády. Vyskytují se zde také neobvyklé rostliny a živočichové. Zvláštní pozornost si zaslouží chameleóni, kterých je zde až 11 druhů. Mezi nimi můžete najít jeden z nejmenších zástupců tohoto druhu, který se podobá suchému hnědému listu. Procházka parkem a hledání zajímavých exemplářů. Následně přejezd do malebné oblasti červené Tsingy (Red Tsingy), v níž v důsledku eroze vznikly nádherné krasové jevy. Jsou to jedinečné špičaté skalní útvary v nádherných odstínech červené (směs říčního písku a červené hlíny). Přejezd do okolí Ambilobe, ubytování a večeře.

Den 5
Po snídani se vydáme do rezervace Ankarana, hovorově nazývané Tsingy, která odhaluje před námi skutečně nádherné výhledy. Připomíná pevnost z vápence, s ostrými hřbety vynořujícími se z tropické džungle mezi mnoha jeskyněmi, hlubokými kaňony (největší podzemní síť Afriky) a říčními vodami. Rozkládá se na více než 22 ha půdy. Lze zde vidět mimo jiné 40 druhů hadů a 10 druhů plazů. Mnoho druhů je pro tuto oblast endemických (např. 54 druhů ptáků), některé z nich jsou zařazeny mezi ohrožené druhy. Husté lesy rezervace tvoří ideální podmínky pro jednu z největších populací lemurů na světě. Lze zde vidět 11 druhů těchto zvířat, mimo jiné: lemura vlnatého, ksukola ocasatého, lemura korunkatého nebo lemura hnědého. Kromě toho můžeme vidět majestátní baobaby. Následně přejezd do severovýchodní části ostrova a hledání vanilky. Ubytování a večeře v okolí Sambavy.

Den 6
Po snídani navštívíme vanilkovou plantáž, seznámíme se s procesem pěstování a sklizně. Budeme mít také možnost koupit toto cenné koření jako suvenýr z ostrova. Vanilka patří do čeledi vstavačovitých a z  mnoha jejich druhů jsou pěstovány pouze 3. Keře vanilky jsou velmi náročné - potřebují stálou teplotu, horké a vlhké klima a pravidelné srážky. Právě oblast Sava nabízí ideální podmínky k pěstování této náročné rostliny. Malgašové vyznávají jednu pravdu: nejlepší vanilka může pocházet pouze z nejkvalitnějších vanilkových bobů. Není žádným tajemstvím, že skvělý produkt je výsledkem tvrdé práce a úsilí. Návrat do hotelu, večeře.

Den 7
Po časné snídani přejezd do severozápadní části ostrova - do města Ambanja. Přejezd trajektem na ostrov Nosy Be (v závislosti na jízdních řádech trajektů možnost přesunu plavby na druhý den ráno, pak bude večeře a přenocování v Ambanji). Nosy Be znamená v jazyce Malgašů "velký ostrov". Je oblíbenou destinací pro samotné obyvatele Madagaskaru, zejména díky jeho rajským plážím s bílým pískem. Ostrov je také domovem jedné z nejmenších žab na světě - Stumpffia pygmaea, která se vejde na nehet malíčku dospělého člověka.

Den 8 - 11
Čas na odpočinek, opalování, koupání a využití fakultativních výletů (plavby, potápění, návštěva Přírodní rezervace Lakobe). Zajímavostí Přírodní rezervace Lakobe jsou endemičtí lemuři tmaví, kteří nejsou vždy černí - záleží na pohlaví. Samice tohoto druhu jsou červeno-hnědé. Vyskytuje se zde také maka trpasličí s charakteristickými neúměrně velkými očima a chameleón pardalí. Přírodní rezervace Lakobe je krásnou krajinou, endemickými zelenými palmovými lesy, které budeme sledovat během plavby tradiční madagaskarskou pirogou.

Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Let do Antananariva (let možný z Nosy Be nebo Diego Suarez). Ubytování v hotelu, večeře.

Den 13
Po snídani přejezd do oblasti Andasibe. Cestou do Andasibe budeme obdivovat typickou vysočinu, která je malebně zbarvená zelenými rýžovými poli a tropickými rostlinami. Cestou budeme míjet město Moramanga, které bylo v roce 1947 jednou z nejdůležitějších bašt madagaskarského odporu proti francouzské koloniální moci. Východní oblasti jsou známé mezi milovníky přírody jako země lemurů Indri. Jedná se o ohrožený druh lemura z podřádu poloopic, který je jedním z mnoha madagaskarských endemických druhů. Žijí pouze ve východních oblastech ostrova od pobřeží oceánu do výšky 1800 m n.m. Před večeří přestávka na noční procházku a pozorování nočních druhů zvířat (např. maky trpasličí). Ubytování a přenocování v oblasti Andasibe. (Trasa asi 140 km).

Den 14
Po snídani návštěva Národního parku Mantadia a rezervace Analamazaotra, kde se vyskytují lemuři Indri. Poloopice váží asi 7-8 kg, vylučují specifický zápach, mají černo-bílou srst, vydávají podivné zvuky a na rozdíl od jejich bratranců nemají ocas. Jsou také snadno odlišitelné díky kulatým uším. Národní park Mantadia a zvláštní rezervace Analamazaotra tvoří přírodní komplex s názvem Andasibe-Mantadia. Kromě lemurů zde lze nalézt mnoho různých druhů rostlin, například: orchideje, kapradiny a vidět chameleóny, kteří jsou kromě lemurů charakteristickým znakem Červeného ostrova. Návrat do Antananariva, ubytování a večeře.

Den 15
Po snídani návštěva Královského kopce Ambohimanga, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Více než 500 let je významným symbolem národní identity Malgašů. Večer transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 16
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu!
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.
- Očkování není požadováno. Doporučuje se jen očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je třeba vzít s sebou repelenty.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Antananariva, letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - o kvalitě *** (14 nocí), stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na vízum (cca 25 EUR/na letišti), vstupné do navštěvovaných objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného, povinný poplatek delegátovi formou balíčku - cca 250 EUR), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 3. 2016 a mohou být změněny.VízaVízum na Madagaskar
Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu. Vízum obdržíte po příletu na letišti v Antananarivo (za poplatek cca 25 EUR).
Zapotřebí jsou 2 fotografie pasového formátu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.