V rytmu mora, mora

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Madagaskar, Mauricius
Název ubytování V rytmu mora, mora
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 64 704 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely / Lodge kategorie *** - (7 nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na pozemku, který je v blízkosti národních parků (možné ubytování ve stanových lodge).

Pokoje: všechny hotely mají pokoje s vlastním sociálním zařízením, obvykle disponují i minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramMadagaskar - červený ostrov • Antananarivo • Andasibe - země lemurů Indri • největší chameleon na světě • aleje obřích baobabů • Národní park Isalo - domov lemura kata, sifaka a lemura hnědého • rajská dovolená na Mauriciu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet do Antananarivo.

Den 2
Přílet na Madagaskar podle letového řádu. Následně odjezd směrem na jih do Antsirabe typickou horskou krajinou a bujným východomadagaskarským deštným pralesem. V hustém lese našlo úkryt mnoho endemických a ohrožených druhů. Město Antsirabe je díky velkému počtu a různorodosti rikš nazýváno také Madagaskarským hlavním městem rikš. Během prohlídky bude možnost projížďky slavnou "puss puss", rikšou taženou člověkem (projížďka není zahrnuta v ceně). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Ranomafana. (Trasa asi 390 km).

Den 3
Po snídani návštěva Národního parku Ranomafana, kde lze vidět chameleony a jiné endemické hady a plazy vyskytující se pouze na Madagaskaru. Díky neobvyklé stavbě těla (nohy pod tělem) se mohou chameleoni procházet po větvích lehčích než je váha jejích těl. Pokud budeme mít štěstí, pak se setkáme s chameleonem levhartím - největším zástupcem tohoto druhu a chameleonem trpasličím - nejmenším plazem světa, trochu větším než mravenec. Asi 80% místních zvířat se nevyskytuje nikde jinde na světě. Díky izolaci ostrova se mohly rozvíjet a přežít. Přejezd k Národnímu parku Isalo. Večeře a přenocování. (Trasa asi 350 km).

Den 4
Po snídani návštěva Národního parku Isalo, který je nejnavštěvovanějším parkem na Madagaskaru. Národní park Isalo byl založen v roce 1962 a zahrnuje více než 80 tisíc ha pískovcového masivu, jehož tvary jsou ve světě unikátní. Neobvyklá krajina vytvořená z pískovců vytesaných deštěm, větrem a sluncem nás ohromí svou krásou. Během procházky parkem (asi 2,5 km - 3,5 hodiny) budeme vyhlížet lemury kata, sifaky a lemury hnědé. V Isalo se setkáme s různými příklady endemických rostlin a živočichů: s leguány, ještěrkami, chameleony, želvami a také s pachypodiem (madagaskarskou palmou), aloe a živorodkami. V areálu parku doporučujeme koupel v přírodním bazénu u vodopádu Nymf. Návrat do hotelu. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Isalo. (Trasa asi 50 km).

Den 5
Po snídani návštěva Národního parku Zombitse - Vohibasia. Uvidíme zde úžasné baobaby, díky kterým je Madagaskar známý a také endemickou flóru a faunu. Oblast parku obsahuje suchý les, bažiny a savanu. Důvodem založení parku byla výjimečná biologická rozmanitost a především přítomnost velkého množství vzácných druhů ptáků. V parku se můžeme setkat s ohroženým druhem lemura sifaka. Pokud budeme mít čas, navštívíme rezervaci lemurů Anja, lemurů kata a lemurů hnědých. Večeře a přenocování v okolí Fianarantsoa. (Trasa asi 450 km).

Den 6
Po snídani vystěhování a přejezd na čajovou plantáž. Obdělávaná pole se nachází v okolí malebného města Sahambavy. Plantáž, která je v provozu od 70. let vyprodukuje ročně 550 tun čaje, z něhož se většina vyváží do Keni. Od roku 2004 je mimo černého čaje vyráběn také zelený čaj. Seznámíme se s tajemstvím výroby čaje a uvidíme proces výroby tohoto nápoje. Na závěr nás čeká ochutnávka. Následně přejezd ve směru hlavního města Antananarivo. Cestou se zastavíme v městečku Ambositra, kde bude možnost nákupu místních řemeslných výrobků, jimiž je Madagaskar známý. Večeře a přenocování v okolí Antananarivo.

Den 7
Po snídani přejezd do oblasti Andasibe. Vydáme se východním směrem, jednou z hlavních ostrovních tras. Budeme obdivovat typickou vysočinu, která je malebně zbarvená rýžovými poli a tropickými rostlinami. Východní oblasti Madagaskaru jsou nazývány pobřežím vanilky. Pěstování vanilky je jedním z nejdůležitějších odvětví hospodářství této země. Cestou budeme míjet město Moramanga, které bylo v roce 1947 jednou z nejdůležitějších bašt madagaskarského odporu proti francouzské koloniální moci. Východní oblasti jsou známé mezi milovníky přírody jako země lemurů Indri. Jedná se o ohrožený druh lemura z podřádu poloopic, který je jedním z mnoha madagaskarských endemických druhů. Žijí pouze ve východních oblastech ostrova od pobřeží oceánu do výšky 1800 m n.m. Před večeří přestávka na noční procházku a pozorování nočních druhů zvířat. Ubytování, večeře a přenocování v oblasti Andasibe. (Trasa asi 140 km).

Den 8
Po snídani přejezd do Antananariva a prohlídka hlavního města Madagaskaru. Začneme u ulice pojmenované po Móricovi Benyowském, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd do kopce u královského hradu, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorově Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Odpoledne transfer na letiště a let na Mauricius. Transfer do vybraného hotelu.

Dny 9 - 14
Pobyt na Mauriciu, stravování dle nabídky vybraného hotelu. Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři. Pro zájemce fakultativní výlety.

Den 15
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesný čas odjezdu určí delegát Rainbow Tours na místě).

Den 16
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu!
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.
- Očkování není požadováno. Doporučuje se jen očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je třeba vzít s sebou repelenty.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Varšava - Antananarivo, letištní taxy, ubytování v hotelech - 14 nocí (7 nocí na Madagaskaru a 7 na Mauriciu), stravování: snídaně a večeře na Madagaskaru, stravování na Mauriciu dle vybraného hotelu, mezinárodní přelet na trase Madagaskar - Mauritius, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program viz níže a pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na vízum (cca 25 EUR), vstupné do navštěvovaných objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky (včetně vstupenek a spropitného, povinný poplatek delegátovi formou balíčku - cca 200 EUR), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 3. 2016 a mohou být změněny.VízaVízum na Madagaskar
Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu. Výroba víza po příletu na letišti v Antananarivo, vízum na 30 dní stojí cca 25 EUR.
Zapotřebí jsou 2 fotografie pasového formátu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.