Adventní Budapešť - Györ

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko, Budapešť, Györ
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 1 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dvoudenní poznávací, ale i relaxační zájezd. Síly nejprve nabereme v lázeňském komplexu v Györu. Druhý den se budeme věnovat Budapešti.

Popis stravování

1x snídaně na hotelu

Program zájezdu

1. den:

Odjezd ze Znojma v 05.00, z Brna v 06,00. Následuje tranzit přes Slovensko-Bratislavu-Rusovce do lázeňského starobylého města Györ. Tomuto městu se říká město vod, podle soutoku tří řek- Dunaje, Ráby a Rábce. Je to také město korunovace maďarských králů. Pobyt zahájíme prohlídkou historické části města a jistě navštívíme i typickou tržnici. Maďarská pálivá klobása, pálivá paprika a ještě více ostrý guláš, to je jen málo z toho, co na nás čeká. Odpoledne strávíme v termálních lázních. Horká voda 38 °C, z hloubky 2000 m, bude tou správnou přípravou na dobrý spánek. Ubytujeme se v okolí Budapešti.

2. den:

Po snídani přejedeme autobusem do Budapešti a zde nás již čeká den plný poznání. Prohlídka nejzajímavějších památek města přezdívaného Perla na Dunaji. Projdeme se po promenádě noblesní Váci Utca a shlédneme dva symboly města. Královskou residenci a Matyášův chrám. Tržnice Vásárcsarnok, Budínský hrad, Rybářská bašta, bazilika sv. Štěpána, Náměstí hrdinů, to je výčet míst, která navštívíme. Na závěr se autobusem vydáme na návrší Gellért s pevností, odkud budeme mít Budapešť před sebou jako na dlani. Pohledem na město se rozloučíme a vydáme se na cestu domů. Příjezd do Brna a Znojma v nočních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.