Maďarsko – Hevíz - hotel Helios

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko
Ubytování Hotel Helios ***
Druh zájezdu Pobytové, relaxační
Cena za osobu celkem za 4 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Lázně Hevíz jsou jedny z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku, turistické centrum s řadou hotelů, léčebných domů a obchodů. Leží v údolí vzdáleném 6 km od jihozápadního cípu Balatonu. Návštěvníci Hevízu jsou okouzleni jeho krásou, jedinečnou atmosférou a také přírodním divem - přírodním jezerem s termální vodou o rozloze 4,4 ha. V létě dosahuje teplota vody 33-35 °C, v zimě je (dle klimatických podmínek) o poznání nižší (26-28 °C). Léčivé účinky termální vody využívali už staří Římané, ale první lázně byly postaveny až v roce 1795. Pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se vymění každých 28 hodin Voda, obohacená vápníkem, magnesiem, sodíkem, chloridem, hydrogen karbonátem a jinými látkami, je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zastaralých degenerativních onemocnění páteře, kloubů a kostí (tenisový loket), osteoporózy, Bechtěrevovy nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů. V případě nepříznivého počasí mohou návštěvníci využít v revmatologických a rehabilitačních lázních 5 krytých bazénů s podvodními tryskami s termální vodou a jeden bazén s obyčejnou vodou. Právě díky termálnímu jezeru patří Hevíz mezi nejvyhledávanější a největší lázeňská střediska nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě. Vzdálenost z Prahy 520 km.

Popis stravování

polopenzi formou bufetu, polévkový bufet v poledne, možnost speciální diety pro alergiky, celiatiky, nízkokalorická dieta, diabetická dieta, nízkobílkovinová dieta apod.

Popis ubytování

voří soubor 2 budov (Anna a Benjamin) a leží ve Wellness parku o rozloze 45 000 m2 a je vzdálen 500 m od léčebného jezera.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.