Maďarsko – Hevíz - hotel Helios

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko
Ubytování Hotel Helios ***
Druh zájezdu Pobytové, relaxační
Cena za osobu celkem za 5 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Lázně Hevíz jsou jedny z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku, turistické centrum s řadou hotelů, léčebných domů a obchodů. Leží v údolí vzdáleném 6 km od jihozápadního cípu Balatonu. Návštěvníci Hevízu jsou okouzleni jeho krásou, jedinečnou atmosférou a také přírodním divem - přírodním jezerem s termální vodou o rozloze 4,4 ha. V létě dosahuje teplota vody 33-35 °C, v zimě je (dle klimatických podmínek) o poznání nižší (26-28 °C). Léčivé účinky termální vody využívali už staří Římané, ale první lázně byly postaveny až v roce 1795. Pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se vymění každých 28 hodin Voda, obohacená vápníkem, magnesiem, sodíkem, chloridem, hydrogen karbonátem a jinými látkami, je vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, zastaralých degenerativních onemocnění páteře, kloubů a kostí (tenisový loket), osteoporózy, Bechtěrevovy nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů. V případě nepříznivého počasí mohou návštěvníci využít v revmatologických a rehabilitačních lázních 5 krytých bazénů s podvodními tryskami s termální vodou a jeden bazén s obyčejnou vodou. Právě díky termálnímu jezeru patří Hevíz mezi nejvyhledávanější a největší lázeňská střediska nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě. Vzdálenost z Prahy 520 km.

Popis dopravy:
nástupní místa: Praha-Jihlava-Brno

Popis stravování

polopenzi formou bufetu (možnost speciálních diet, polévkový bufet v poledne)

Popis ubytování

- tvoří soubor 2 budov (Anna a Benjamin), leží ve Wellness parku o rozloze 45 000 m2 a je vzdálen 500 m od léčebného jezera. V pokojích je koupelna, WC, TV, rádio, telefon, minibar a trezor. V hotelu je oddělení Beauty, které nabízí procedury, založené na účincích léčebné vody jako například trakce, bahenní a fluorové zábaly, podvodní masáže, elektroléčba. Pro milovníky aktivního odpočinku jsou připraveny ZDARMA programy pod vedením sportovních animátorů - ranní a posilovací cvičení, cvičení pro seniory, cvičení páteře, stretching, respirační cviky, Chi-Kung, Pilates, Thera-Ball, Thera -Band, vodní cvičení , aqua fitness, aqua jogging, aqua stretching, 5 Tibeťanů, Nordic Walking, Power Walking a jízda na koni

Program zájezdu

1. den

z Prahy v 06.00 hod. a dále po dálnici D1 (nástupní místa u benzínových čerpadel nebo motorestů), cestou zdravotní zastávky. Po příjezdu do Hevízu nás čeká ubytování, večeře, procházka s průvodcem a dle zájmu návštěva csardy.

2. den

po snídani relaxace v termálních lázních. Po polévkovém bufetu fakultativně výlet do Keszthely (7 km) u Balatonu. Po procházce promenádou parkem okolo Balatonu můžeme navštívit nejznámější historickou památku města – zámek Festetics (čtvrté největší a nejkrásnější aristokratické sídlo v Maďarsku). Po návratu nás čeká večeře.

3. den

snídaně, relaxace, polední polévkový buffet, výlet vláčkem na „vinný kopeček“ Weinberg - možnost návštěvy poutního kostela nebo návštěva některého z četných sklípků, možnost degustace a nákupu. Po návratu večeře.

4. den

snídaně, koupání a relaxace do 12.00 hod. (pokoje jsou k dispozici do 12.00 hod.), polévkový buffet, odjezd do ČR v cca 13.00 hod.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.