Požitkářské Maďarsko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maďarsko
Typ ubytování Penzion
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Čas strávený u dobrého jídla a pití patří odnepaměti k nejpříjemnějším okamžikům v našem žití. A tak v době vinobraní vyrážíme do maďarské oblasti Tokaj, která je lahodná už svým názvem. Krom výborného vína si pochutnáme na celosvětově proslulé maďarské kuchyni a své prožitky ještě umocníme prohřátím tělesné schránky v termálních lázních. V prvním termínu si navíc užijeme i jedinečné vinobraní v Tokaji  v druhém zase příjemně využijeme státního svátku (není potřeba ani den dovolené). Projdeme si historickou Budapešť i večerně nasvícený barokní Eger, dosyta si užijeme i maďarských termálů. Ubytování je zajištěno v penzionu ve 3-5 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Za příplatek 300 Kč/os. pobyt lze objednat 2lůžkový pokoj (jejich počet je omezený, s objednávkou tedy v případě zájmu příliš neotálejte).

Popis lokality ubytování

Program 1. V 7:00 hod. odjezd z Brna do maďarského termálu EGERSZALÓK a koupání s vyhlídkou na jedinečné sněhobílé travertinové kaskády přezdívané "maďarské Pammukale". Ubytování v EGERU a přesun do údolí sklípků na úvodní večeři a ochutnávku typického egerského vína Bikavér. Poté individuálně návštěva blízkých vinařských sklípků a pro zájemce noční prohlídka Egeru.

2. Přejezd do lázeňského městečka TAPOLCA, kde se prohřejeme v unikátním jeskynním termálu. Poté se přesuneme krajem vinic přímo do centra vinařské oblasti TOKAJ . Prohlídku malebného městečka doplníme návštěvou vinného sklepa s ochutnávkou vynikajících tokajských vín. Výlet završíme tříchodovou večeří ve stylové maďarské čárdě (restaurace).

3. Cestou zpět se zastavíme v BUDAPEŠTI . Projdeme se historickým centrem, královským palácem, Rybářskou baštou, navštívíme nejznámější místa ovlivněná Matyášem Korvínem a okoukneme slavnostní výměnu hradní stráže. Pokocháme se výhledem na budapešťský parlament, jednu z největších vládních budov Evropy. Zbudou-li nám síly, přes slavný řetězový most Széchenyi Lánchíd dojdeme až k monumentální Bazilice svatého Štěpána, prvního maďarského krále. Do Brna se vrátíme v neděli večer (cca 20:00 hod.).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.