Národní parky balkánského trojmezí na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Makedonie, Albánie, Řecko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 17 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pestrost našeho zájezdu asi nejlépe ilustruje fakt, že se nejenže v každé navštívené zemi mluví zcela odlišným jazykem, ale používá se i úplně jiná abeceda. Země se liší i svými klikatými cestami k dnešnímu období klidu, míru a prosperity. Ale zároveň mají i mnoho společného: nádhernou divokou horskou krajinu, výbornou kuchyni a vřelou vstřícnost místních obyvatel. Veškerých těchto lákadel si užijeme dosyta. Celá oblast má určitě našlápnuto k tomu, aby se stala turistickým hitem blízké budoucnosti, a proto neváhejte a pojeďte co nejdříve!Denní etapy jsou kopcovité a vedené částečně po horských štěrkových cestách, ale celou dobu s námi pojede doprovodný autobus, kterým si můžeme většinou trasy zkrátit. Služby za příplatek:Příplatek za lůžko ve 4lůžkové kajutě na trajektu – 500 Kč, obsazení kajuty menším počtem osob na vyžádání.Na vyžádání letenka na cestu zpět Korfu – Praha/Vídeň.Povrch a profil:různá kvalita, od asfaltu po kamenité cesty; doporučujeme horské kolo se širšími terénními plášti (využijete i celoodpružené).Klima:Příjemné slunečné počasí balkánského babího léta s denními teplotami 20–25 stupňů, na Korfu tepleji.Velikost skupiny:25–44 účastníků.Poznámka:Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde. Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol i dalších zavazadel je autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu (den předem).

Popis stravování

V ceně jsou kromě všech snídaní zahrnuty i tři večeře tam, kde je to z organizačních důvodů vhodné. Ostatní večeře jsou individuálně s tím, že je vždy na výběr z několika možností.

Popis ubytování

7x ubytování v příjemných a čistých hotelech na úrovni ** až *** v převážně 2–4lůžkových pokojích (na přání na místě obvykle i vícelůžkové pokoje), 1x skromněji v horské chatě ve větších vícelůžkových pokojích.

Program zájezdu

1. den

Dopoledne odjezd z Prahy, přejezd přes Maďarsko a Srbsko do Severní Makedonie.

2. den

Kolem poledne příjezd k Ochridskému jezeru, které je nejstarším tektonickým jezerem Evropy; ubytování v hotelu s vlastní pláží na břehu jezera; odpolední program dle chuti: koupání v průzračné vodě, cyklovýlet do Ochridu (16 km), nebo až do Strugy, kde z Ochridského jezera vytéká řeka Černá Drina (36 km); přílet letecké varianty (dle letových řádů).

3. den

Horská etapa přes NP Galičica (55 km/ ↑ 1300 m/ střídavě asfalt a šotolina) nebo vyhlídková trasa podél jezera (30 km/ ↑ 500 m/ asfalt); prohlídka kláštera Sv. Naun a mohutné vyvěračky s křišťálově čistou vodou, která pod zemí přitéká z výše položeného Prespanského jezera; přejezd do Albánie a ubytování v "letovisku" Pogradec. 

4. den

Etapa albánským venkovem do upraveného a výstavného Korçë (44 km/ ↑ 500 m) s dobrovolnou zajížďkou do horského městečka Voskopoje s několika krásnými kláštery (84 km/ ↑ 1500 m); ubytování na dvě noci, večerní posezení v restauraci místního vyhlášeného pivovaru. 

5. den

Horská etapa přes NP Drenova Fir, tři různé varianty náročnosti dle chuti, ale vždy část terénem a s nádhernými výhledy (40–50 km/ ↑ 800–1000 m). 

6. den

Po vyhlídkové silnici s minimálním provozem přes nejvýše položené albánské město Ersekë do horské chaty na hranici rezervace Gërmenj–Shelegure (70 km/ ↑ 1200 m/ asfalt). 

7. den

Z Albánie do Řecka: přes horské městečko Leskovik sjedeme divokým kaňonem až k mostu přes hraniční řeku Vjosa; následuje stoupání monumentální horskou krajinou do turistického střediska Monodendri, ubytování na dvě noci (87 km/ ↑ 1500 m/ asfalt různé kvality, část stoupání lze absolvovat busem).

8. den

Od cyklistiky si odpočineme celodenním pěším výletem jedinečným kaňonem Vikos (geopark s dechberoucmi výhledy (16 nebo 20 km/ ↑ 800 nebo 1000 m/ ↓ 400 nebo 600 m/ 6-7 hod/ kamenité, náročné).

9. den

Po snídani nepovinná (ale velice doporučená) vyjížďka na vyhlídku nad kaňonem (7+7 km/ ↑ 300 m) a dále poslední pevninská etapa do historické Ioanniny na břehu jezera (45 km/ ↑ 700 m/ s terénní vložkou) nebo (73 km/ ↑ 700 m/ asfalt); večer v živém pulsujícím centru s možným výletem lodí na ostrov vyhlášený rybími restauracemi.

10. den

Ráno přesun busem do přístavu Igoumenitsa a dále lodí do Lefkimmi na dovolenkovém ostrově Korfu s vyhlášenými plážemi, cyklistika dle chuti prokládaná koupáním; večerní návrat do Igoumenitsy, nalodění na trajekt a noční plavba do Itálie (doba plavby je 14 hod). 

11.–12. den

V časném odpoledni vylodění v Anconě a noční přejezd busem, příjezd do Prahy dopoledne.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.