Borneo – Sarawak - Brunej – Sabah

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Malajsie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 92 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do nejznámější orangutanní rezervace, poznejte unikátní korálové ostrůvky s průzračnou vodou a pohádkové stavby v sultanátu Brunej.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet do Kuchingu s mezipřistáními.

2. den - KUCHING

Přílet do Kuchingu. Ubytování, nocl eh.

3. den - KUCHING

Po snídani prohlídka Kuchin gu, města plného zeleně, založeného sirem Brookem, prvním bí lým rádžou Sarawaku. Město je plné všudypřítomných čín ských chrámů, barevných trhů na každém rohu a pří jemnou promenádou podél řeky. Obch ody nabízejí nejlepší výběr tradičních výrobků z c elého Bornea. Návštěva nejznámě jšího zdejšího muzea, odpoledne volný program. Nocleh.

4. den - NÁRODNÍ PARK BAKO

Snídaně. Odjezd do vesnice Bako, poté lodí do parku situovaného na po loostrově. Bako je j edno z nejlepších míst na pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí: spousty druhů opic, ještěrek a div očáků žijí v tom to koutu deštného pralesa za hrnujícího pískovcové skály, močály, skalní útesy či mangrovníky. Procházka po krásných stezká ch, n abízí se zde i možnost koupání na odlehlé pláž i teplého Jihočínského moře. Nocleh v Kuchingu.

5. den - MIRI

Snídaně. Transfer na letiště. Následuje od let do Miri. Po příletu návštěva místn ího tržiště, rybího trhu a čínského chrámu. Prohlídka prvního ropného vrtu v Malajsii zvaného Grand Old Lady z roku 1910. Návštěva Muzea ropy. Návrat do města. Ubytování, nocleh.

6. den - NÁRODNÍ PARK LAMBIR HILLS - BRUNEJ

S nídaně. Časný odjezd do Lambiru. Národní park pokrývá plochu 70 km² a je oblíbeným místem k procházkám v deštném lese s bohatou flórou a faunou. V parku je velké množství menších, ovšem krásných vodopádů s možností koupele v osvěžujících lagun ách. Návrat do Miri. Cesta pokračuje přes státní hranici v Sungai do Bruneje. Ubytování, nocleh.

7. den - BRUNEJ

Snídaně. Celodenní prohlídka Bandar Seri Begawanu (hlavní město) a okolí zahrnuje velkoryse postavenou mešitu sultána Hassana al-Bolkiah, zastávku u sultánského paláce, místní muzeum a návštěvu tradiční části města Kampong Ayer s domy nad vodou, jež existuje již od středověku a bývávala jedním z obchodních center jihovýchodní Asie, lodní výlet s návštěvou místních obyvatel. Nocleh.

8. den - BRUNEJ – KOTA KINABALU

Snídaně. Transfer na letiště. Přelet do Kota Kinabalu, hlavního města malajského státu Sabah, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka m ěsta nově přestavěného po 2. světové válce s návštěvou nočního trhu a večeří spojenou s typickým tanečním vystoupením. Nocleh v Kota Kinabalu.

9. den - PORING - KINABALU PARK

Časně ráno po snídani odjezd k horkým sirným pramenům Po ring, po cestě zastávka ve vesnici Nabalu s možností nákupu tradičních výrobků . Následuje unikátní pozorování pralesa na tzv. závěsném chodníku v korunách stromů a možnost koupání v pramenech obklopených krásnou scenérií. Po obědě procházka Národním parkem Kinabalu, který je na seznamu UNESCO. Park byl založen v roce 1964 a jedná se o naprostý botanický ráj s velmi různorodou flórou i faunou, kterou nenaleznete na jiných místech. Nocleh v Kota Kinabalu.

10. den - OSTROV MANUTIK NEBO MANUKAN

Snídaně. Jen 15 minut lodí od Kota Kinabalu se nachází překrásné korálové ostrůvky Tunku Abdul Rahman nabízející původní bílé pláže, průzračnou vodu a korálové útesy. Možnost koupání, šnorchlování (vybavení možno zapůjčit) včetně oběda na místě. Odpoledne návrat do hotelu v Kota Kinabalu.

11. den - SANDAKAN – SEPILOK – KINABATANGAN RIVER

Po snídani odlet do Sandakanu, přesun do orangutaního útulku v Sepiloku, odkud bývají orangutani převedeni zpět do volné přírody, možnost jejich pozorování při krmení v pralese. Následuje přejezd do přístaviště a projížďka lodí po deltě řeky Kinabatangan podél mangrovníkového lesa, kde žijí opice nosaté, různí plazi a ptáci. Po obědě se pokračuje lodí po deltě a poté po řece Menanggul v objevování další fauny a flóry. Ubytování v národním parku, večeře, nocleh.

12. den - KINABATANGAN RIVER

Časný výlet lodí k jezeru Ox Bow. Pozorování divoké přírody. Snídaně. Volný program v národním parku. V pozdním odpolední lodní výlet po řece Menanggul. Pozorování přírody. Návrat do lodge. Nocleh.

13. den - SANDAKAN – KOTA KINABALU

Po snídani návrat lodí do Sandakanu na prohlídku města s návštěvou buddhistického chrámu Puh Jih Syh s panoramatickým výhledem. Po obědě transfer na letiště a odlet zpět do Kota Kinabalu. Ubytování v plážovém hotelu. Volno, nocleh.

14. den - KOTA KINABALU – VOLNÝ PROGRAM

Snídaně. Volný program s možností kvalitního koupání.

15. den - ODLET DO PRAHY

Snídaně. Volné dopoledne s možností koupání. Odpoledne transfer na letiště. Následuje odlet do Prahy.

16. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.