Malajsie pro malé objevitele

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Malajsie
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 82 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Co víte o Malajsii? Pamětníkům se možná vybaví dobrodružný seriál s démonickým hrdinou Sandokanem, fanouškům motorismu spíš Velká cena Malajsie. Tato krásná země ale nabízí mnohem více... Nádherné přírodní a kulturní lokality, přepestrý výběr fantastického jídla z různých koutů Asie, přátelské obvyvatele i úžasné pláže. A hlavně v kombinaci se stabilní bezpečnostní situací a velmi dobrou infrastrukturou představuje skvělé místo pro rodinnou dovolenou. Vydejte se tedy i se svými dětmi obdivovat svítící věže velkoměst či zářící roje světlušek, ochutnat vyhlášený cameronský čaj přímo v čajové továrně a jahody přímo z plantáže. Nahlédnout do domovů dnešních Malajců i do chýší původních obyvatel orang asli, kteří vás naučí z foukačky vystřelit jedovatý šíp. Uvidíte, kde se líhnou želvy, jak důmyslně fungují masožravé láčkovky, a kdo se nebude bát, vydá se s průvodcem na vycházku do noční džungle. A na konci cesty si vydechnete na krásných plážích souostroví Langkawi, kde lze buď jen tak lenošit, nebo objevovat krásy podmořského světa...Velikost skupiny:8–18 účastníků

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2.den

Praha – Kuala Lumpur: přílet a první seznámení s hl. m. Malajsie; večer u majestátních věží Petronas Twin Towers – nejvyšší „dvojčata“ světa (452 m).

3. den

Kuala Lumpur: den ve městě s názvem "bahnitý soutok" (místo, kde vznikla dnešní metropole) – malebné staré vlakové nádraží, ptačí park s největší průchozí voliérou světa, rušná čínská čtvrť, návštěva nejmodernější cínařské továrny světa – možnost vyzkoušet vlastní zručnost. 

4. den

Kuala Lumpur: den na venkově – tradiční malajská vesnice a příležitost nahlédnout do obydlí místních a zažít např., jak se sází rýže či rybaří mezi políčky.

5. den

Kuala Lumpur: den vědy a přírody – návštěva interaktivní expozice v Science Discovery Centre, obří akvárium s více než 5000 živočichy; výlet do K. Kuantan – koloniální pevnost s královským mauzoleem; večer na řece – rozsáhlá kolonie světlušek.

6. den

Kuala Lumpur – Taman Negara: návštěva pitoreskních jeskyní Batu střežených houfy opic; přejezd do NP Taman Negara s bohatou faunou a flórou – procházka noční džunglí.

7. den

Taman Negara: den v džungli – pozorování pralesa z lávek zavěšených vysoko v korunách stromů, lehký rafting na řece mezi tropickou přírodou, návštěva u orang asli – původních obyvatel džungle.

8. den

Taman Negara – Cameron Highlands: celodenní přejezd do horské stanice (1300 m n.m.) s příjemným klimatem.

9. den

Cameron Highlands: den na plantážích – zářivě zelené čajové plantáže, exkurze do továrny na zpracování čaje, květinové a ovocné plantáže, motýlí dům; vycházka po okolních kopcích v příjemném horském podnebí  – vrcholek Gunung Brinchang s unikátním mlžným pralesem.

10. den

Cameron Highlands – Lumut: přejezd zpět do nížin – cestou barvité čínské chrámy u Ipohu, záchranná stanice mořských želv, možnost koupání.

11. den

Lumut – o. Penang: výlet do výzkumného a vzdělávacího centra primátů – půlden s orangutany; přejezd na ostrov Penang (přes 13 km dlouhý most) do George Townu  – kosmopolitní město s koloniální architekturou, mnoha mešitami, čínskými a indickými chrámy.

12. den

Penang: půlden historie – britská pevnost Cornwallis, hodinová věž, největší buddhistický chrám v Malajsii Kek Lok Si s 30 m vysokou věží, výlet lanovkou na Penang Hill; odpoledne volno s možnost koupání.

13. den

Penang – Langkawi: přejezd trajektem na ostrov Langkawi, transfer do hotelu u pláže a relax.

14. den

Langkawi: půldenní výlet po ostrově – legendární hrobka princezny Mahsuri, na loďkách mezi mangrovy s unikátní faunou, 12metrová socha orla (symbol ostrova); zbytek dne volno s možností koupání a vodních sportů.

15.–16. den

Langkawi – Praha: transfer na letiště a přelet přes Kuala Lumpur domů, přílet do ČR 16. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.