Tropické Borneo

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Malajsie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 60 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Exotika ostrovní Malajsie, Singapur a Brunei

Popis stravování

Po celou dobu akce se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách, na trzích a v pouličních krámcích. V džungli u řeky Kinabatangan a na ostrůvku Sibuan je strava v ceně zájezdu – celkem 7 jídel. Dále dostaneme 6x jednoduchou snídani v některých hostelech. Budeme moci ochutnat všechny chutě JV Asie – nejčastější Mee goreng a Nasi goreng – smažené nudle a smaženou rýži, další čínská jídla, indickou kuchyni s curry a plackami Dosai, specialitky jako Murtabak a Sate, mořské plody, nejroztodivnější tropické ovoce. Většinou se dají jíst i zcela normální jídla, jako třeba ayam, nasi, ikan či sayur - základy malajštiny se naučíte brzy a snadno. Do JV Asie není třeba vozit žádné jídlo z Evropy. Vlastní věci na vaření s sebou rozhodně brát nebudeme, také proto, že suroviny na vaření vyjdou dráž, než jídla v místních restauracích. Ceny jídel jsou mírné a nižší než u nás.

Popis ubytování

10x hostely ve městech a v národních parcích, 3x jednoduché chatky v džungli, 2x jednoduchá pralesní útulna s matracemi. Jedná se o čisté cestovatelské ubytování turistické úrovně se společnými pokojemi hostelového typu. Do útulny je třeba mít vlastní vložku do spacáku, spacák není potřeba. Na celkem 7 nocí je možné zajistit ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, a to za příplatek 700 Kč/osoba.

Program zájezdu

1.-2. den

Odlet z Prahy směr JV Asie, přílet do Singapuru. Fascinující noční velkoměsto - světelná a vodní show s pozadím nasvícených mrakodrapů.

3. den

Singapur - pěší prohlídka. Indická čtvrť Little India a čínské miniměsto Chinatown, hinduistické a buddhistické chrámy. Sultánova mešita v muslimské čtvrti. Zájemci výhled z mrakodrapu ve tvaru lodi Marina Bay Sands na hypermoderní centrum architektonických zázraků. Zahrady Gardens by the Bay a futuristické stromy Supetree Grove. Divadlo Esplanade ve tvaru exotické ovoce známé svým pronikavým pachem a socha Merliona. Koloniální čtvrť Sira Rafflese. (5-6 hod pěšky). Let na Borneo do Kuchingu, malajský stát Sarawak.

4. den

Krátce Kuching - promenáda u řeky, muslimský hřbitov u mešity, čínské chrámy. Plavba podél různorodého pobřeží do NP Bako. Túra mezi pobřežními skalami úžasných barev a divokých tvarů k výběžku Tanjung Sapi. Chodníky na kůlech mezi porosty mangrove s chůdovitými kořeny. Vzácné nosaté opice Proboscis. Drzí makakové. Pralesem za podvečerním koupání v zátoce Paku. Fakultativní noční procházka s pozorováním pralesní fauny (3-5 hod, ↑150 m, ↓150 m). Noc v chatkách v džungli.

5. den

NP Bako - trek tropickým pralesem na suché plošiny Kerangas s masožravými exotickými láčkovkami. Koupání na kouzelné pláži Telok Pandan Kecil pod skalními útesy (5 hod, ↑300 m, ↓300 m). Lodí zpět a do Kuchingu.

6. den

Let z Kuchingu do nejnádhernějšího NP Mulu. Dřevěné chodníky pralesem. Strašilky a tropičtí motýli. Jeskyně Deer Cave gigantických rozměrů. Milionová mračna za soumraku vylétávajících netopýrů. Fakult. noční procházka za tropickou faunou a zvuky džungle. (3-5 hod, ↑100 m, ↓100 m)

7. den

Ranní pohled do tropického pralesa z unikátního lanového chodníku vysoko v korunách stromů (fakult.). Motorovými kanoemi pralesem proti proudu řeky Melinau s občasným broděním a tlačením lodi. Cestou nádherný jeskynní systém Clearwater. Z Kuala Litut túra nížinným pralesem na úžasnou lokalitu mezi horami Camp 5 (4 hod, ↑150 m, ↓100 m). Koupání v řece, nocleh 2 noci v pralesní útulně.

8. den

A: Zážitkový výstup za divem Bornea fascinujícím "kamenným lesem" 40 m vysokých vápencových špicí Pinnacles. Nahoře lehké lezení mezi skalami po žebřících a lávkách, s podporou kramlí, zábradlí a lan (8 hod, ↑1100 m, ↓1100 m). B: Spodní, méně náročná část výstupu, na Minipinnacles. Návrat, procházka pralesem po bývalé stezce lovců lebek Headhunters trail a koupání (3-5 hod, ↑400 m, ↓400 m).

9. den

Návrat do Kuala Litut (3 hod, ↓50 m). Zpět lodí po řece. Let do Miri a tranzit do Bruneje.

10. den

Bandar Seri Begawan - hlavní město sultanátu. Živé tržiště se směsí sušených ryb a tropického ovoce. Vodním taxi po Kampung Ayer - ohromující čtvrti na kůlech nad vodou, kanály, průplavy, škola i benzinka na vodě. V kontrastu bohatství monumentálních mešit - bělostná Omar Ali Saifuddien s replikou lodi na laguně a zlatem se lesknoucí Hassanil Bolkiah. (4 hod pěšky)

11. den

Z Bruneje lodí po moři přes ostrov Labuan do malajského státu Sabah, připlutí do Kota Kinabalu. Pobřežní promenáda při západu slunce a exotický noční trh plný malajských gastronomických lahůdek.

12. den

Výhled na nejvyšší horu Bornea – čtyřtisícovku Mt. Kinabalu. Přejezd přes hory. Odpočinek v horkých pramenech Poring Hot Springs. Fakultativně návštěva motýlí farmy a ibiškové zahrady, procházka k vodopádu (1 hod). Snad budeme mít štěstí na květy raflésie – největší v rostlinné říši. Přejezd do Sepiloku.

13. den

Záchranné centrum Sepilok - orangutani žijící volně v okolní džungli při ranním krmení jen 10 m od nás nebo procházky po okolí a relax v bazénu. Plavba po řece Sungai Kinabatangan, za nejlepším pozorováním zvířat a divokého života tropů v celé JV Asii. První noční lodní safari na řece. Nocleh v chatkách na kůlech v pralese, 2 noci.

14. den

Řeka Kinabatangan - ranní a večerní vyjížďka po řece za pozorováním fauny. Dopolední a noční túra pralesem (4 hod pěšky). Možnost rybaření na tropické řece. Uvidíme zoborožce s mohutným zobákem, nosaté opice, makaky, varany, spící ledňáčky, orly, volavky. Dále šance na krokodýly, orangutany, gibony, anhingy, cibetky, vydry.

15. den

Plavba zpět. Minibusem do Semporny - divočejší obraz Malajsie. Atmosféra filipínských marketů, skvělý živý trh s rybami a plody moře. Sledování života na vodě, procházka čtvrtí postavenou na kůlech nad vodou.

16. den

Plavba kolem chatrčí na kůlech uprostřed moře lidu Bajau (rybáři, pěstitelé řas, lovci perel) na malý tropický ostrůvek Sibuan. Palmy, písčitá pláž a úžasně teplá voda. Relaxace a jedno z nejfantastičtějších šnorchlování na světě - podmořský barevný svět tropů v Celebeském moři, dobrá šance na mořské želvy.

17.-18. den

Přelet z Tawau do Kuala Lumpur. Návštěva malajského hlavního města – slavný mrakodrap Petronas Twin Towers (452 m) – kdysi nejvyšší budova světa, výhled z věže Menara, náměstí Merdeka Square a čínská čtvrť Chinatown. Odlet směr Evropa, přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.