Fun Island Resort & Spa

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maledivy, Male
Název ubytování Fun Island Resort & Spa
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 67 704 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Fun Island Resort & Spa se nachází na jižním Male Atoll, pouhých 37 km od mezinárodního letiště v Male. Transfer lodí do hotelu trvá asi 45 min. Ostrov je 700 m dlouhý a 168 m široký, obklopen azurovou vodou oceánu.

Pokoje
Fun Island Resort & Spa má 58 pokojů dvou standardů:
- Pokoje Beach Front - o rozloze asi 21 m², nacházejících se v bungalovech v zahradě. Pokoje jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (vana/sprcha), plážové osušky, telefonem, mini barem (konzumace za příplatek), odpočinkovou částí, terasou s lehátky.
- Pokoje Deluxe - o rozloze asi 59 m², vybaveny jsou jako standardní pokoje, navíc jsou vybaveny příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, satelitním TV, vysoušečem vlasů, venkovní koupelnou s vanou a sprchovým koutem, sprchou "pod širým nebem". Namísto terasy mají pokoje verandu a vlastní kousek zahrady před bungalovem. Na vyžádání postýlka pro dítě.

Vybavení
Recepce (check in od 13:00, check out do 12:00), obchod se suvenýry. Chybí bazén. Hostům je k dispozici hlavní restaurace Farivalhu, ve které jsou servírována všechna jídla, kavárna Envashi (otevřena v hodinách 10:00 - 22:00), servírující jídla a'la carte, zmrzlinu, kávu a ovocné šťávy z čerstvého ovoce, Fun Bar (otevřen od 08:00 až do posledního zákazníka), podávající alkoholické nápoje a koktejly.

Strava
Snídaně (07:30 - 09:30), oběd (12:30 - 14:00) a večeře (19:30 - 21:00) - jsou podávány formou bohatého bufetu. Nápoje za poplatek.

Sport a zábava
Fun Island Resort & Spa pořádá večery s živou hudbou, folklórní vystoupení a diskotéky v hlavním baru (All Inclusive během otevírací doby baru). Kromě toho: kulečník, stolní tenis, plážový volejbal, posilovna. Vodní sporty (za poplatek): kánoe, čluny, plachtění (katamarány, trimarány, loďky), vodní skútry, windsurfing. Hostům je k dispozici wellness centrum Araamu Spa. V areálu resortu se nachází potápěčské centrum, nabízející možnost využití lekcí potápění a organizující výlety na šnorchlování (za poplatek). Organizovány jsou také místní výlety (za příplatek): do Male a na okolní ostrůvky, rybaření, plavby, soukromé pikniky,  delfín - safari.

Internet
Wi-Fi připojení (zdarma) v hlavním baru a na pokojích typu Deluxe.

Místní kategorie
***

Jiné
www.funislandmaldives.com

Náš názor
Menší hotel s exotickou atmosférou, obklopen krásnými plážemi a azurovým oceánem. Fun Island Resort & Spa má bohatou nabídku pro aktivní klienty. Je ideálním místem pro šnorchlování!

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

JinéMALEDIVY základní informace

​Očkování
Mezinárodní očkovací průkaz s potvrzeným očkováním proti žluté zimnici je požadován při příletu na letišti od pasažérů, kteří v posledních šesti dnech pobývali v oblastech infikovaných žlutou zimnicí.

Měna
Maledivská rufie [MVR] 1 rufie = 100 laari, kurz: 1 USD = 15,29 MVR, 1 EUR = 17,2 MVR, 1,21 Kč = 1 MVR. Není nutná výměna valut na maledivskou rufií. Všeobecně jsou přijímány vyměnitelné valuty (zejména USD). Nedoporučuje se placení kreditní kartou, jelikož jsou k ceně automaticky připočteny vysoké manipulační poplatky.

Orientační ceny
1,5 l láhev s vodou - asi 3 USD.
Nápoje - asi 3 - 6 USD.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Všechny typy zástrček.

Telefony
Do České Republiky 00 420 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.
Z České Republiky 00 960 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.

Čas
Časový posun vůči ČR: + 4 hodiny oproti zimnímu času, + 3 hodiny oproti letnímu času.

Let
Let do Colomba chartrovým letadlem s technickým mezipřistáním v Bahrajnu (cca 45 min., bez vystoupení z letadla). Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stanoviště Rainbow cca 2 hod. před odletem. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady 

Je dobré vědět
- Maledivy jsou pro turisty bezpečnou zemí.
- V turistických letoviscích na ostrovech neexistuje žádná možnost kontaktu s místní muslimskou populací.
- Pouze v hlavním městě Male je třeba dávat pozor na správné oblečení a chování, které by mohlo porušit platné náboženské normy a přijaté zvyky. Zákaz zobrazovat náboženské symboly: kříže, Davidovy hvězdy, atd. při příjezdu na Maledivy a na místě.
- Nudismus je přísně zakázán.
- Celní předpisy zcela zakazují dovoz alkoholu (je k dispozici v centrech pro cizince, za velmi vysoké ceny), zbraní a drog. Obchodování s drogami hrozí vysokými tresty vězení. Zákaz vývozu korálu. Je povolen dovoz pouze osobních věcí. Zákaz dovozu vepřového masa a pornografie. Je možné dovézt a vyvézt povolené množství devizy. Maledivské úřady velmi striktně přistupují k dodržování předpisů, např.: za dovoz alkoholu hrozí vězení.
- Na území Malediv je vyznačena tzv. turistická zóna, ve které je povoleno pohybovat se zahraničím turistům.
- Pokud chcete samostatně prozkoumat atole, jež nepatří do zóny, musíte získat zvláštní povolení - to platí i pro místní firmy, které by chtěly vést trasu výletu mimo turistickou zónu.
- Česká republika nemá se státem Maledivy diplomatické styky.

Maledivy se nachází v územní působnosti českého velvyslanectví v Novém Dillí (Indie). Balíčky a uvítací košíky pro novomanžele vyžadují potvrzení o svatbě v období max. posledních 6 měsíců (dokument je potřeba vzít s sebou a ukázat na recepci během ubytování).Výlety v okolíKompletní nabídka výletů je k dispozici v hotelech.

Doporučujeme:

POZNÁVÁNÍ
Prezidentský palác Mulee-Aage, palác byl postaven Sultánem Mohamedem Shamsuddeen III v roce 1906. V současné době palác slouží jako kanceláře Prezidenta. Budova se nachází v Male.

PRO AKTIVNÍ
Objevujte podmořský svět Malediv, jsou skvělým místem pro milovníky potápění. Sídlí zde mnoho potápěčských škol. Je to perfektní způsob, jak poznat podmořský svět v Indickém oceánu.

RELAX
Odpočiňte si v hotelovém SPA. Pro milovníky klidu a relaxace doporučujeme hotelové lázně. Můžete si vybrat mezi různými druhy masáží a kosmetickými procedurami.VízaVízum na Srí Lanku
Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 20 USD (stejná částka pro turistická i business víza). Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 25 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Vízum na Maledivy
Český turista nepotřebuje vízum. Na letišti v Male během pasové kontroly se získá bezplatně razítko imigračních úřadů, které povolují vstup a pobyt nepřesahující 30 dnů. Každý přijíždějící turista musí mít již dříve zakoupeno místo v jednom z mnoha turistických center. Na Maledivách platí pobytová taxa, platí se přímo v hotelech asi 6USD/os./den.CenaZákladní cena zahrnuje: let charterovým letadlem PLL LOT na trase Varšava - Colombo - Varšava, přelety Colombo - Male - Colombo (váhový limit zavazadla 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování (9 nebo 10 nocí) v hotelech na Maledivách, 1 poslední tranzitní nocleh v hotelu na Srí Lance (stravování - snídaně a večeře), transfery letiště - hotel - letiště, transfery letadlem nebo motorovým člunem na Maledivách, stravování v rámci programu a specifikace hotelu, služby polského delegáta na Srí Lance a anglicky hovořícího zástupce na Maledivách (kontakt s polským průvodcem žijícím na Srí Lance pouze telefonicky), balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: obvyklé spropitné, stravu, která není uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), fakultativní výlety a další osobní výdaje. Vízum na Srí Lanku, pobytovou taxu na Maledivách cca 6 USD/os./den.

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a povinných poplatků za účast na programu, byly uvedeny ke dni 1.3.2016 a můžou se změnit.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.