Malta na kole a seakajaku

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Malta
Ubytování Bella Vista Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 33 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Úplně jiná Malta. Poznejte ostrovy Maltu, Gozo, Camino ze sedla kola anebo z hladiny moře na Seakajacích. Díky Seakajaku se dostanete do vnitra nádherných jeskyní anebo impozatních skalních olouků, které zde zanechala příroda. Přes 200 km cyklostezek zde nabídne i návštěvu nejvyššího bodu Ta' Dmejrek 253 m.n.m. Tzn, že cyklostezky mají minimální převýšení a jsou vhodné opravdu pro všechny. Cyklostezka na ostrově Gozo vede v okolí odpařovačů soli a také okolo nádherných jeskyní. Maltské soustroví nabízí osvěžující kontrast barev azurového Středomoří, medově zbarvených vápencových skal, která charakterizují architekturu jasnou oblohy a nekonečné západy slunce. Nachází se pouze 98 km jižně od Sicílie a 290 km východně od Tuniska. Chrámy, paláce a pevnosti na Vás dýchají svojí historií, které se můžete téměř dotknout. Nejznámější a perfektně zachovalé jsou stavby vybudované řádem maltézských řytířů.
Maltská kuchyně je směsící chutí multikulturního dědictví ostrovů. Arabské, francouzské, anglické. Tyto všechny národy zde zanechali stopy v gastronomii po několik minulých století. Přímé lety v letním období Vás dopraví během 2,5 h do země, kde na Vás dýchne již atmosféra Afriky a arabského světa, ale přesto budete na území Evropy, kde se s každým domluvíte perfektně anglicky. Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1.den

Přílet na ostrov Malta a ubytování

2.den

První cyklostezka na ostrově Malta. Trasa začíná v městečku Rabat a pokračuje do Dingli, Baħrija, Mġarr, Mosta, Mdina a na závěr opět do Rabat. Cestou jsou nádherné výhlídky u kterých když se zastavíte tak uvidite daleko na moře.

3.den

Druhá cyklostezka na ostrově Malta. Trasa opět začíná v městečku Rabat, ale dále pokračuje přes Girgenti, Qrendi, Żurrieq, Buskett Gardens a opět končí v Rabat. Na trase můžete zastavit u mnoho pevnůstek, ze kterých je nádherný výhled na Středozemní moře. Možná uvidíte i ropné věže, ale jsou na Maltě pouze na opravu.

4.den

Volný den bez sportu v hlavním městě La Valleta. Kdo nebyl na Maltě a nenavštívil La Valletu, ten jako by nebyl. To si nesmíte nechat ujít. Uzké uličky, ale i široké třídy, obrovský přístav a majestátní pevnost to nesmíte minout.

5.den

Cyklostezka na ostrově Gozo. Přesunete se trajektem z Malty na Gozo a uvidíte zblízka úžasný ostrov Camino. Po přiolutí na Gozo nasednete na kolo a pojedete po trase Għajnsielem (blízko Mġarr Harbour), Qala, Nadur, Xagħra, Marsalforn, Żebbuġ, Għasri, Għarb, San Lawrenz, Santa Luċija, Kerċem, Rabat, Sannat, Xewkija. Den zakončíme ubytováním na ostrově Gozo.

6.den

Celodenní výlet na Seakajaku na Severní pobřeží ostrova Gozo. Budete pádlovat okolo pobřeží, malých pláží a skal. Tyto místa jsou ideální pro objevování z kajaku. Trasa prochází turistickým městem Marsalforn, kde je přírodní vodní pramen Ghajn Barrani (který používali piráti !). Červené písečné pláže Ramla a menší pláž San Blas. Pro ty, kteří si chtějí přidat o něco více najetých kilometrů , cesta může pokračovat kolem skal Mistral a na malé pláže a přístav v Dahlet Qorrot . Piknik oběd je v ceně. Můžete si vzít sebou i vybavení na šnorchlování a v průběhu pauz během pádlování můžete šnorchlovat.

7.den

Celodenní výlet okolo Dwejra Bay. Dwejra Bay je místem kde se nachází slavné Azurové okno a Houbové skály. Vaše cesta začne ve Vnitřním moři, kde projedete 80 metrů tunelem než dosáhnete na otevřené moře. Dále budete pokračujute podél vysokých útesů a vyzkoušíte si obratnost řízení seakajaku v přímořských jeskyní . Dále pokračujete podél impozantního skalního pobřeží směrem na Xlendi Bay .

8.den

Přesun na ostrov Malta a odletZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.