Klenoty Maroka

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maroko, Antiatlas
Název ubytování Klenoty Maroka
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 42 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Velká cesta Marokem – pouště, hory i královská města!
Tento zájezd vás zavede ze „starého kontinentu“ do zcela odlišného afrického prostředí. Al Maghreb al Aksa – „daleký západ“ z pohledu muslimského světa – to je Maroko – země mnoha tváří. Z příjemných oáz můžete vzhlížet k zasněženým vrcholům Vysokého Atlasu. Můžete pobýt v kouzelných zálivech Atlantiku. Díky bohaté historii zde můžete obdivovat rozvaliny antických měst i mediny – stará arabská centra velkých sídel a vedle toho exotické kasby (opevněné vesnice). Prostě je to pohádková země, která vám zazní muezzinovým svoláváním a zavoní kávou.

Program zájezdu

1.-2. den

Odlet z Prahy, přílet do Casablancy, ubytování.

3. den

Prohlídka Casablancy: náměstí Mohameda V., park Arabské ligy, ohromná mešita Hassana II. na pobřeží – prohlídka (není v ceně, vstup dle aktuální situace). Krátký přejezd do Rabatu – dříve hnízda korzárů a královského města s bohatou historií, nyní hlavního města. Kasba Oudayas, Hassanova věž, královský palác s andaluskými zahradami a pevnost Chellah s pozůstatky antického města. Nocleh.

4. den

Chaouen – město neuvěřitelné bělosti i barev krásně položené v podhorské krajině. Přejezd pohoří Rif, které představuje přírodní hranici mezi Evropou a Afrikou a pokračování do Volubilis – největší a nejzachovalejší římské město v Maroku s neobvykle krásnými mozaikami. Krátká zastávka v Meknes (Marocké Versailles) – monumentální brány Bab el Mansour, Bab el Khamis, paláce a zdánlivě nekonečné (25 km) hradby Ismailova Královského města – Ismailovo mauzoleum. Nocleh.

5. den

Fés – dnes především poznáte atmosféru tohoto krásně scénicky položeného města, jeho uliček a súků. Je to nejstarší královské město v Maroku, po staletí náboženské a kulturní centrum západního islámského světa. Navštívíte Medinu, poznáte zdejší mešity, medresy, hradby paláce (medresy Bou Inania nebo Attarine, náměstí Nejjarin s krásnou mozaikovou fontánou aj.) i život za hradbami – koželužny, barvírny ze 14. stol., kovotepce a všude budete potkávat Berbery v jejich vlajících pastelových róbách. Nocleh.

6. den

Cesta do pravého srdce Maroka – projedeme nádhernými přírodními scenériemi Středního Atlasu (Marocké Švýcarsko) – nádherné cedrové háje v oblasti Ifrane a Azrou. Krásnou krajinou s výhledy do vysokohorského města Midelt (1488 m) – zastávka. Průjezd jednou z nejpůsobivějiších scenérií – kaňonem řeky Ziz. (Překročíme Velký Atlas.) Příjezd do městečka Er-Rachidia – důležité křižovatky kdysi kontrolované francouzskými legiemi. Poté krajina pomalu přechází v kamennou poušť. Po neočekávaném dech beroucím překvapení, kterým je oáza v údolí Ziz dojedeme do Erfoudu. V případě dostatku času možnost výletu na západ slunce do pouště mezi písečné duny Merzougy. (Jinak možnost absolvovat výlet na východ slunce druhý den.) Nocleh.

7. den

Možnost výletu na východ slunce do pouště mezi písečné duny Merzougy (časně ráno, před snídaní). Cesta do Tinerhiru přes Jorf a Tinjdad. Podél východních svahů Atlasu do Tinerhirské oázy s místními vesnicemi a bohatou vegetací palem. Poté objevování krás dramatického kaňonu Todra se skalami tyčícími se do výšky 300 m. Cesta údolím řeky Dades, oblastí, která produkuje proslulou růžovou vodu a přes Kelaa M´Gouna a Skouru dojedeme do Ourazazate známého filmovými studii. Nocleh.

8. den

Výlet do pouště a cesta přes údolí Draa, kde jsou největší palmové háje na jihu Maroka. Cesta „Údolím tisíce kasb“. Po návratu prohlídka Ourzazate. Nocleh.

9. den

Dnes projedeme kolem Ait-Ben Haddou – kasby proslavené jako místo natáčení řady filmů. Dále budeme projíždět pitoreskními vesnicemi a řadou serpentýn horské silnice dojedeme do průsmyku Tizi-n-Tichka v srdci Vysokého Atlasu. Každá další zatáčka silnice vás přivede do nové, dramatičtější krajiny, až průjezdem průsmyku se krajina zazelená. Přijedeme do Marrákeše – červeného královského města, nejfantastičtějšího marockého města. Nocleh.

10. den

Prohlídka fascinujícího Marrákeše – hlavního města jihu ležícího v rozlehlých oázách mezi pohořím Atlas a předpouštní oblastí: mohutné červené hradby kolem mediny, severní medina se súky (můžete shlédnout i řemeslníky při práci), minaret Koutoubia – klenot almohadského slohu, dolní medina s královským palácem, saadskými hrobkami, mauzolei a hlavně náměstím Djemaa El Fna plným akrobatů, tanečníků, zaříkávačů hadů – velké divadlo na ulici, fascinující atmosféra. Nocleh.

11. den

Ráno vyjedeme do Agadiru, zastavíme se ve výrobně arganového oleje. Odjezd do Essaouiry – atraktivního přístavního města, které Portugalci nazývali Magador. Prohlédnete si kouzelné staré rybářské čtvrtě a řemeslnické uličky, jejichž obyvatelé jsou proslulí kvalitními výrobky. Přejezd zajímavou krajinou do Agadiru. Nocleh.

12. den

Dopoledne prohlídka Agadiru – návštěva přístavu, staré pevnosti – pozůstatku starého Agadiru z doby před velkým zemětřesením, súku. Odpoledne volno, odpočinek u moře. Nocleh.

13.-14. den

Volno, odpočinek u moře. Nocleh.

15. den

Přejezd zajímavou krajinou (řada fotostopů) do Casablancy – největšího marockého města, mezinárodní metropole s významným přístavem. Nocleh.

16. den

Odlet z Casablancy dle letového řádu, přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.