Poznávací zájezd Maroko :: Velký okruh Marokem

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Maroko
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 27 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Po staletí Maroko přitahovalo básníky, spisovatele a cestovatele z celého světa k jejich toulkám za exotikou a dobrodružstvím. Vždy bylo a je fascinující směsicí kontrastů, památek, exotických vůní a divočiny. Těm, které láká poznávat netradiční země plné různých zážitků, nabízí Maroko skutečně útok na všechny smysly.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1.den

Přílet do Marrakeche – večerní procházka městem a prohlídka historické mediny V podvečerních hodinách přílet do Marrakeche, prohlídka mediny a historického centra

2.den

Marrakech, nebo-li Maroko city, půvabné a krásné město, které Vás nechá zlákat svou historickou atmosférou, ale i architektonickými skvosty a sochařskými výtvory, navštívíme historickou medinu.

3.den

V ranních hodinách odjezd autobusem do oblasti jižních osad. Uvidíme masivy vysokého a Středního Atlasu, které tuto oblast oddělují od zbytku země. Navštívíme tradiční stavby z bláta – Kasby, v údolí Dadés uvidíme bizarní skalní útvary. Přejezd na ubytování v Tinerhiru.

4.den

V Maroku nelze vynechat největší a nejpůsobivější písečnou poušť Erg Chebbi, která se nachází poblíž města Merzouga. Zde si si můžete vyfotit překrásné záběry. Po dunách se buď vydáme na delší túru na velbloudech, nebo si uděláme pěší kratší výlet. Poté přesun k jedné z nejkrásnějších roklí Atlasu, a to kaňonu Todry, zde vydržíme do odjezdu všech návštěvníků a vychutnáme si jej v celé jeho kráse.

5.den

Přejezd do horského města Midlet, které se nachází v oblasti středního Atlasu. Zde navštívíme Marocký Klondike- Mibladene a El Ahouli, ruiny dřívější hornické osady. Nalezneme zde akvadukty, provazové mosty, dlouhé tunely a podobné pozůstatky.

6.den

Přejezd do hor Středního Atlasu, návštěva vodopádu Oum er Rbia, procházka okolo nedalekého jezera, možnost kratšího treku do hor, kde se nám mohou naskytnout krásné scenérie.

7.den

Fes je nejstarobylejší vladařské město, nejzachovalejší středověké město arabského svět. Fes je město, kde na Vás tradice a historie dýchá na každém kroku, Fes je také ale znám díky svým koželužnám.

8. - 11.den

Opravdový relax nás čeká na jedné z nejkrásnějších pláží v celém Maroku, která se nahází v klidném prázdninovém letovisku Asilah. Možnost výletů k Herkulovým jeskyním a útesům, k laguně Bousseham, kde je možno pozorovat plameňáky.

12.den

Cassablanka – prohlídka města, které sloužilo jako kulisa pro řadu známých filmů Projdeme si její historickou část, ale bulváry plné života

13.den

Odlet do ČRZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.