Hotel Coin De Mire Attitude

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mauricius, Grand Baie
Ubytování Hotel Coin De Mire Attitude
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 45 991 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Bufetové snídaně,  večeře výběrem z menu. Fakultativně light all inclusive zahrnující plnou penzi a místní alkoholické a nealkoholické nápoje.

Popis ubytování

PolohaMenší hotel sestávající z patrových vilek vystavěných v tropické zahradě je situován v nejsevernější části ostrova, nedaleko městečka Grand Baie, jehož centrum s různými obchůdky, restauracemi a zábavou je vzdáleno cca 4 kilometry. Přímo u hotelu zastávka autobusu. Vzdálenost od letiště cca 65 kilometrů.VybaveníRecepce, restaurace, bar, dva bazény s terasou na opalování a obchůdek. WI-FI (zdarma).UbytováníDvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny koupelnou se sprchou, WC, klimatizací, stropním ventilátorem, trezorem, telefonem a televizí. Vysoušeč vlasů na vyžádání k zapůjčení na recepci (za poplatek).Sport a zábavaPlážový volejbal, kulečník, stolní tenis, jeden tenisový kurt, vod­ní sporty (kajak, šlapadla, šnorchlování). Za poplatek potápěčské centrum, masáže a půjčovna kol.PlážMenší pláž pokrytá jemným pískem se nachází cca 30 metrů od hotelu. Přístup na pláž je přes místní komunikaci a po několika schodech. K dispozici je několik slunečníků a lehátek.Tipy pro správnou volbu- rodinná atmosféra - příjemné prostředí tropické ­zahrady

Popis lokality ubytování

Popis destinaceOkřídlené heslo tvrdí, že bůh nejdříve stvořil Mauritius a pak podle něho okopíroval ráj. Snad i proto se jeho jméno stalo synonymem pro perfektní dovolenou s nádechem luxusu. Ostrov je štědrý na vůně a barvy, kosmopolitní, spontánní a přátelskou společnost, harmonické sladění ras kultur a náboženství. Téměř celý ostrov je lemován korálovým útesem, takže vody omývající pláže jsou klidné bez příboje a jenom s nepatrným rozdílem mezi přílivem a odlivem. Po celé délce pobřeží leží tradiční i nově vznikající rekreační střediska, kde ubytování podle svého vkusu najde každý. Právem je ostrov ideálním cílem pro sportovně zaměřené návštěvníky, kteří vyhledávají perfektní koupání v kombinaci se sportovním vyžitím na četných golfových hřištích, tenisových kurtech nebo i atraktivní potápění. Vyrovnané klima zde panuje po celý rok. Přesto má dvě hlavní sezony – horké, vlhké léto a suchou chladnější zimu. V létě od listopadu do dubna dosahují teploty přes 30 stupňů Celsia, období od prosince do března je také typické výskytem krátkých vydatných dešťových přeháněk. Od května do října panuje zima s teplotou „jenom“ do 28 stupňů. V časovém úseku od září do listopadu je nejmenší výskyt srážek.Země a její lidéMauritius náleží do souostroví Maskarény společně s Réunionem, Komorami a několika menšími ostrovy. Leží v Indickém oceánu na jižní polokouli východně od Madagaskaru a je přibližně 60 km dlouhý a 50 km široký. Vnitrozemí ostrova je hornaté, nejvyšší hora přesahuje 800 metrů nad mořem. Zalesněné hory se vyskytují především v jihozápadní části. Arabové a Malajci znali ostrov od 10.století, ale neusídlili se zde. Portugalci jej objevili v r. 1505, ale ani oni zde nezaložili kolonii. Prvními kolonisty byli Holanďané, ty vystřídali Francouzi a pak Britové. V r. 1968 získal ostrov nezávislost, v r. 1992 se stal republikou. Mauricijci jsou etnicky smíšení a jejich předky byli Indové, Evropané, Afričané i Číňané. Střed a sever ostrova jsou hustě osídleny. Mauritius má většina z nás spojený především s vyhynulým ptákem dronte mauritijským (dříve měl nelichotivý název blboun nejapný) a známkou Modrý Mauritius, která je ke spatření v muzeu v Port Louis.Tipy pro správnou volbu✱ sezóna koupání po celý rok
✱ nádherné pláže s jemným pískem
✱ kombinace: koupání, golf, tenis
✱ bez únavného časového posunuČedok PLUS✱ komfortní dálkové lety s Emirates
✱ výhodné letecké spoje přes Dubai
✱ výhodné parkování na letišti v PrazeZákladní informaceOficiální název: Republika Mauricius
Politický systém: parlamentní demokracie
Rozloha: 2 040 km2
Počet obyvatel: 1,250.000
Hlavní město: Port Louis
Úřední jazyk: francouzština, angličtina, kreolština
Dorozumění: angličtina
Náboženství: 50 % hinduismus, 30 % křesťanství (zejména římští katolíci), 17 % islám
Místní měna: mauritijská rupie (MUR) (31,- MUR = 1,- USD)
Peníze s sebou: USD nebo EUR, platby úvěrovými kartami běžné
Místní čas: SEČ + 3 hodiny (při letním čase + 2 hodiny)
Elektřina: 220/240V, adaptér nutný
Vstupní formality: cestovní pas s minimální platností 6 měsíců od data vstupu a vstupní povolení, které se uděluje na letišti při příletu bezplatně. Zákaz dovozu potravin včetně ovoce.
Místní doprava: v osídlených oblastech zabezpečují dopravu autobusy a taxi (málokdy používají taxametry), turisté si mohou vypůjčit auta, motocykly nebo jízdní kola. Pro okružní prohlídky se využívají také helikoptéry.
Očkování a lékař: očkování není povinné a zdravotní rizika jsou nízká. Doporučuje se zejména očkování proti žloutence typu A a B. Místní zdravotní péče je na dobré úrovni. Zdravotní rizika a aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.Sport a zábavaSportovní aktivity
Většina větších hotelových areálů nabízí bohaté sportovní vyžití. K dispozici jsou tenisové kurty, stolní tenis, různé míčové hry, plážový volejbal atd. Mauritius je rájem pro milovníky golfu, k dispozici je celá řada hřišť, jenž jsou dosažitelná prakticky z každého hotelu. Na plážích najdeme celou řadu vodních sportů jako jsou šlapadla, kajaky, plachetnice, windsurfing nebo šnorchlování. Mauritius je také tím pravým místem pro milovníky hlubokomořského rybolovu.

Potápění
Díky velkému množství podmořských korálových útesů je potápění na Mauritiu skutečným požitkem. K dispozici je celá řada potápěčských center, současně všechny větší hotelové areály mají svá potápěčská centra. Pro začátečníky se zde naskýtá možnost absolvovat potápěčský kurz zakončený potápěčskou licencí.
Orientační cena ponoru: 2 hodiny včetně lahví se stlačeným vzduchem: 1600,- Kč


Po koupání…
Pobyty na východním a jižním pobřeží jsou převážně organizovány v prázdninových resortech uprostřed přírody. Večerní vyžití je zajištěno v rámci těchto hotelových resortů. Na západním a severním pobřeží je možnost večerní zábavy ve střediscích Flic and Flac a Grand Baie, kde jsou k dispozici restaurace, bary či obchody.

Rent-a-car
Pronájem vozu na Mauritiu Vám zprostředkují ve většině hotelů. Podmínkou k pronájmu je mezinárodní řidičský průkaz a věk minimálně 23 let. Vzhledem k omezenému značení na silnicích doporučujeme klientům využít spíše služeb taxi. Tento způsob cestování je i finančně výhodnější než pronájem vozu. Cenu se doporučuje s řidičem dohodnout předem.

Gastronomie nákupy
Chuťově výrazná kuchyně shrnující kulinářské tradice Francie, Indie, Afriky a Číny. Místní lidé často jedí kari s rýží nebo místním chlebem čapati, rozšířené je ochucování šafránem, skořicí, kardamonem, hřebíčkem a bylinami. Hojně jsou využívány ryby a drůbež. Oblíbené jsou sladkosti. Z nápojů je třeba zmínit místní třtinový rum, místní pivo Phoenix je označováno za jedno z nejlepších na světě (!).
K nejoblíbenějším suvenýrům patří modely lodí, textilní výrobky, místní čaj a rovněž místní rum.

Golf
Ostrov Mauritius je rájem pro milovníky golfu a nabízí celkem 10 golfových hřišť, z nichž dvě jsou určena pro skutečné profesionály. Většina golfových hřišť je ve vlastnictví přilehlých golfových hotelů a slouží přednostně hostům těchto hotelových zařízení. Některá golfová hřiště jsou z tohoto důvodu nepřístupná externím zájemcům. Atraktivní golfová hřiště jsou snadno a rychle dostupná z našich hotelů, které poskytují výhodu kombinace koupání na atraktivní pláži s hraním golfu. Čedok má k dispozici také nabídku specializovaných golfových hotelů. Proto zájemcům o intenzivní hraní golfu na vyžádání připravíme speciální aranžmá s ubytováním ve vybraném specializovaném golfovém hotelu přímo u golfového hřiště.

Pro začátečníky a rekreační golfisty:
Hotel Sugar Beach *****, západní pobřeží, doporučený golf v golfovém klubu Tamarina
Hotel Maritim ****, severozápadní pobřeží, doporučený golf 9 jamkové golfové hřiště přímo v areálu hotelu Nabídku těchto hotelů najdete na následujících stránkách tohoto katalogu.

Pro zájemce o intenzivní hraní golfu:
Heritage Awali Golf Spa Resort ****
Heritage Le Telfair Golf Spa Resort *****
Nabídku těchto hotelů najdete v našem katalogu Exclusive Travel Čedok.


Golfové hotely pro ty nejnáročnější:
Hotel Constance Belle Mare Plage *****
Luxusní hotel leží přímo na pláži na východním pobřeží u slavného profesionálního hřiště „The Legend“ (18 jamek, Par 72) a dále v blízkosti neméně slavného hřiště „The Links“ (18 jamek, Par 71).

Paradis Hotel Golf Club *****
Luxusní hotel leží na překrásné pláži přímo u stejnojmenného golfového hřiště (18 jamek, Par 72) na východním pobřeží ostrova.

Hotel Le Touessrok *****
Luxusní hotel situovaný na východním pobřeží ostrova obklopený 5 nádhernými plážemi nabízí hru na třech golfových hřištích:
- 18 jamkové nedávno otevřené profesionální hřiště (Par 72)
- 9 jamkové hřiště Gary Player (Par 33) u hotel OneOnly Le Saint Géran
- 18 jamkové hřiště „The Links“ (Par 71) u hotelu Belle Mare Plage

The Legend
Skutečně legendární osmnáctijamkové hřiště navržené jihoafrickým šampionem Hugh Baiocci v americkém stylu. Hřiště leží na překrásné pláži a kolem laguny a je proslulé svými mnoha vodními překážkami, které vyžadují opravdu přesnou mušku. Fairwaye procházejí mezi stromy a ústí na pěkné greeny. Světoznámá a doslova legendární je jamka 17, která se hraje 153 metrů přes vodu laguny na poloostrovní green - jedinečný zážitek pro každého hráče. Hřiště je přístupné pouze hostům ubytovaným v hotelích Belle Mare Plage a Le Prince Maurice. Par 72, 6 037 metrů.
Orientační cena green fee: 3 000,- Kč

Le Paradis Golf Club
Osmnáctijamkové hřiště láká svou exkluzivní polohou na romantickém poloostrově vybíhajícím do moře lemovaném devíti kilometry bílých písčitých pláží. Je situováno na východním pobřeží ostrova se zajímavou kulisou hory Le Morne Brabant v pozadí. Zajímavá Par 4 zahajovací jamka leží jen 20 metrů od pláže. Atraktivně umístěná jezírka a bunkery stejně jako tropická vegetace činí z tohoto hřiště napínavou výzvu pro hráče golfu všech úrovní. S délkou 5 899 metrů nabízí toto Par 72 hřiště vše, co si srdce golfisty může přát.
Orientační cena green fee: 2 900,- Kč

One Only Le Touessrok
Překrásné osmnáctijamkové hřiště navržené Bernhardem Langerem je situováno v překrásné poloze s výhledem na lagunu i na oceán. Hřiště je technicky náročné ale příjemné. Také zde se na řadě jamek odpaluje přes vodu celkem devíti umělých jezírek. Stromy na fairwayích a velké bunkery se zářivě bílým pískem dotvářejí estetiku tohoto teprve nedávno vybudovaného hřiště, které se však ihned po svém zřízení zařadilo mezi nejlepší hřiště světa. Délka hřiště činí 6 480 metrů, Par 72.
Orientační cena green fee: 3 700,- Kč

Golf Club Tamarina
Oblíbené osmnáctijamkové golfové hřiště se nachází na západní straně ostrova. Hřiště navržené společností Rodneyho Wrighta je opravdu nepřekonatelné díky své rozloze, umístění a překrásným výhledům na blízké pohoří a modré laguny. Začátečníci na ploše přesahující 43 hektarů najdou také driving range, putting a chipping green. Pokročilí hráči jistě ocení mírně zvlněný terén s upravenými bunkery, náročnější odpaly přes řeku Rempart a skvěle střižený trávník. Par 72, délka hřiště činí 6 800 metrů.
Orientační cena green fee: 1 500,- Kč

The Links
Typickým rysem tohoto osmnáctijamkového golfového hřiště situovaného na východním pobřeží ostrova a navrženého Rodney Wrightem je otevřený terén s pahorky a terénními vlnami s pohledem na kulisu horských hřebenů v pozadí. Podobně jako „The Legend“ patří k nejznámějším hřištím ostrova, je však méně exponované. Délka hřiště činí 5 900 metrů, Par 71.
Orientační cena green fee: 2 900,- Kč

Saint Géran Golf Course
Golfové hřiště leží na východním pobřeží ostrova, přímo na překrásné pláži. 9 jamkové golfové hřiště situované ve stínu bezmála 4000 kokosových palem nalézá své příznivce v řadách začátečníků i profesionálů. Technicky středně náročné hřiště láká svým zajímavým terénem se skrytým jezírkem u čtvrté jamky i náročným tee na jamce šesté. Zkušení hráči potřebují ke zdolání Par 33 hřiště o délce 2 248 yardů asi jednu a půl hodiny.
Orientační cena green fee: 1 800,- Kč

Trou aux Biches Golf Course
Uprostřed palem a tropické vegetace se nalézá toto devítijamkové hřiště o délce 1 813 yardů. Leží v severozápadním cípu ostrova. Technicky zdařile založené fairwaye a greeny činí ze hry na tomto Par 32 hřišti skutečný požitek. Driving range, putting a chipping green umožňuji sbírat golfové zkušenosti i úplným začátečníkům.
Orientační cena green fee: 1 500,- Kč

Golf du Château
Tři roky staré osmnáctijamkové hřiště navržené architektem Petrem Matkovichem leží na jihozápadním pobřeží ostrova. Umělá jezírka, řeky, tropické stromy a bunkery se sněhobílým pískem nabízejí hráčům nezapomenutelné zážitky. Opomenuti nezůstanou ani začátečníci, které čeká cvičné devítijamkové hřiště a upravený driving range. Par 72, délka hřiště činí 6 498 metrů.
Orientační cena green fee: 1 500,- KčStřediskaVýchodní pobřeží ostrova
Jedná se o návětrnou stranu ostrova, kde může být větší vítr a vlny. Tak jako celý ostrov i východní pobřeží je chráněno korálovým útesem. Celá oblast má spíše přírodní charakter s tím, že hotely jsou vystavěny v přírodě mimo turistická centra.

Jižní pobřeží ostrova
Tato část ostrova je charakteristická pěknou přírodou, zatím téměř nedotčenou turistickým ruchem. K dispozici jsou větší pláže s jemným pískem, korálový útes je od břehu vzdálen cca 500 – 600 metrů, laguna mezi útesem a pobřežím je poměrně hluboká a umožňuje dobré podmínky pro plavání. V této části ostrova jsou k dispozici především větší hotelové resorty, které nabízejí veškeré vyžití.

Západní pobřeží ostrova
Najdeme zde jedny z nejhezčích pláží v rámci celého ostrova. Korálový útes je od pobřeží vzdálen cca 400 metrů, v laguně je dostatečná hloubka na dobré plavání. V městečku Flic and Flac, které je oblíbeným rekreačním místem i pro stálé obyvatele ostrova, jsou k dispozici restaurace, obchůdky, diskotéka a kasino, existuje tedy možnost zábavy i mimo hotelové areály.

Severní pobřeží
Turisticky nejrozvinutější oblast. Pláže jsou zde spíše menší s dobrými podmínkami k plavání. Jakýmsi centrem této oblasti je městečko Grand Baie, kde je k dispozici dostatek restaurací, obchůdků, diskoték a barů. Toto městečko je současně nejoblíbenějším a nejživějším přímořským střediskem ostrova.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.