Mauricius a Reunion - vstup do ráje

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mauricius
Název ubytování Mauricius a Reunion - vstup do ráje
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 112 603 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotel Hilton Mauritius Resort & SPA se nachází v překrásném prostředí tropické zahrady, přímo na pláži. Centrum Flic en Flac na západním pobřeží ostrova je vzdáleno cca 4 km. V centru najdete řadu obchodů, restaurací, barů a místních atrakcí.

Pokoje
Luxusně zařízené a prostorné pokoje (40 m²), mají velkou koupelnu a balkon nebo terasu s výhledem na oceán. Dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky pro dítě), jsou vybaveny satelitní televizí s DVD/CD přehrávačem, centrálně řízenou klimatizací, mini-barem (za poplatek), příslušenstvím pro přípravu kávy a čaje. Deluxe pokoje mají oddělené postele nebo manželskou postel.

Místní kategorie
*****

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přímý let charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým typem na Mauricius, transfery: letiště - hotel - letiště, program viz níže,vnitrostátní přelety, letištní taxy, ubytování v hotelu Casuarina - jak je v popisu hotelu (možnost doplatku do hotelu Le Meridien), služby polského zástupce během odbavení - vedoucího skupiny během výletů, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (jak je popsáno v popisu), jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) jsou ve výši asi 150 EU a zahrnují: vstupenky, odletové taxy, průvodce a spropitné.Výlety v okolíDoporučujeme využít fakultativní výlety, během kterých poznáte dvě z nejoblíbenějších činností na Mauriciu: parasailing a chůzi na dně oceánu v průhledné helmě naplněné vzduchem.

Milovníci zvířat si mohou zaplavat s delfíny, průzkumníky pozveme na trekking k vodopádům Les Sept Cascades.

Teplé vody Indického oceánu jsou nádherným místem pro odpolední lenošení strávené na katamaránu, ale také na prozkoumání podmořského světa korálových útesů a potopených lodí.

Rybáře zveme na rybolov obřích marlinů a buclatých bonitů. S trochou štěstí můžete také chytit zelenozlatou rybu - delfin.ProgramPoloostrov Le Morne Brabant • gepardi, lvi, zebry, obří želvy a opice v parku Casela • čajové a vanilkové plantáže • vulkán Piton de la Fournuaise • vodopád "Nevěstin závoj" • "Buvolí nos" • odpočinek v tyrkysové laguně, • zajímavé vodní sporty - procházka po dně oceánu, prosklená ponorka

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let)​.
Setkání na letišti Frédérica Chopina ve Varšavě, u odbavovacích přepážek cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady. Přímý let na Mauricius.

Den 2
Přílet do Mauricius podle plánu. Následně navštívíme koloniální dům Labourdonnais - místo, které nám odhalí životní styl elity Mauricia z 19. století. Krásný, zrestaurovaný dům postavený v roce 1859 má mnoho tajemství a okolní krásná zahrada s tropickými rostlinami je přehlídkou místního dědictví. Potom navštívíme nejstarší botanickou zahradu na jižní polokouli, která zabírá plochu téměř 37 ha. Uvidíte krásné exempláře Viktorie Královské (největší leknín světa),  vodních rostlin vyskytujících se především v povodí Amazonky, nazvaný Indy "vodní desky." Na konci dne návštívíme muzeum cukru. Během návštěvy muzea budeme znát historii cukru a Mauricia, jak cukrářský průmysl na ostrově vypadal v minulosti. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. (Trasa cca. 30 km).

Den 3
Snídaně. Návštěvu Port Louis, hlavního města ostrova, začneme z Aapravasi Ghat - skupiny budov zapsaných na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, který v letech 1849 - 1923 sloužil jako vstupní brána pro ekonomické migranty z Indie. Do dneška se zachovala hlavní brána, bývalá nemocnice a část obytných budov. Následně se vydáme do Blue Penny Museum věnovaného historii a umění ostrova. Sbírka obsahuje starožitné námořní mapy, obrazy, sochy, rytiny a známky, včetně příkladů známých poštovních známek v hodnotě jednoho a dvou centů vydaných v roce 1847 na Mauriciu. Tyto známky, vytištěné v množství 500 kusů technikou hlubotisku, jsou považovány filatelisty za jedny z nejcennějších na světě a mimořádnosti jim dodává fakt, že s největší pravděpodobností zůstalo pouze 27 kusů na celém světě. Navštívíme také Natural History Museum, kde uvidíme výstavu ptáků Dodo. Pak si prohlédneme budovu parlamentu a citadelu Fort Adelaide, pevnost z roku 1834 nabízí krásný výhled na hlavní město a hory Moka. Volný čas na trhu, kde si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu, ale také suvenýry za atraktivní cenu. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. (Trasa cca. 30 km).

Den 4
Po snídani pojedeme na Trou aux Cerfs - neaktivní kráter sopky a zároveň nejvyšším bodem města Curepipe, vědci věří, že se vulkán může každou chvíli probudit. Pak projedeme hory kolem Chamarel. Zvláštností tohoto místa je země v mnoha pastelových barvách. Celek této krajiny tvoří krásný obraz vytvořený přírodou. Okolí Chamarel je také známé pro pěstování kávy. Dále ještě navštívímepark Casela, který se rozprostírá na 14 ha endemického lesa, kde budete moci vidět zajímavé ptáky, stejně jako zebry, lvy, gepardy, želvy a mnoho dalších. Procházku zakončíme návštěvou nejzápadnější části ostrova - poloostrov Le Morne Brabant. Toto okouzlující místo bylo v roce 2008 zapsáno na seznam UNESCO. Návrat do hotelu, večeře a nocleh. (Trasa cca 120 km).

Den 5
Po snídani zveme na podmanivý výlet na čajové plantáže, kde krom tohoto skvělého nápoje objevíte, jak se vyrábí rum a éterické oleje. Během cesty uvidíte pěstování vanilky. Následně pojedeme na Ganga Talao v nadmořské výšce 600 m - sopečné jezero, u kterého se nachází nejposvátnější místo v hindském náboženství na Mauriciu, chrám zasvěcený Šivovi. Dalším bodem programu bude La Vanille Crocodile Park, malebná a idylická přírodní rezervace nacházející se na ploše více než 3,5 ha. Můžeme se tam setkat s krokodýlem nilským, obří želvou a krásnými motýly. Před návratem do hotelu zastavíme u vodopádu Rochester. Večeře, nocleh. (Trasa asi 100 km).

Den 6
Snídaně v hotelu a ranní let na ostrov Réunion. Přílet kolem 11:00, začátek výletu. Neuvěřitelně zelený, rajský ostrov Réunion to je především slunce, tyrkysový oceán, krásné zátoky, plantáže ananasu a vanilky a tropická džungle plná divokých orchidejí a rostlin nevyskytujících se nikde jinde. Najdeme zde i osvěžující vodopády, sopky a lávová pole. Prohlídku Reunionu začneme od města Salazie, které se nachází v krásném údolí uprostřed banánových plantáží. Cestou budeme obdivovat nádherný výhled na hory, robustní, masivní svahy, malebné vodopády, včetně slavného "Nevěstina závoje" a dole neuvěřitelně zelené, rozlehlé tropické lesy a ve slunci zrající banány, jež je třeba rozhodně ochutnat. Procházka městečkem, během které uvidíme malý, historický kostelík. Přejezd do půvabné, malebné vesnice Hell - Bourg, jež je známá svou barvitou, kreolskou architekturou. Návrat na pobřeží a přejezd do hotelu. Ubytování, volný čas na odpočinek, večeře a nocleh. (Trasa cca 100 km).

Den 7
Po brzké snídani se vydáme na jih ostrova ve směru Saint Pierre, cílem naší cesty bude Piton de la Fournuaise (2632 m nad mořem) - nejslavnější sopka na ostrově, která je ještě aktivní. Čím dál více na jih lze vidět měnící se krajinu, z džungle se dostaneme k terénu vytvořenému ztuhlou lávou. Region, do kterého se vydáme, to jsou obrovské pláně plné tamarindu a akáciových stromů. Pokračujeme na jihozápadní pobřeží ostrova, zastavíme se v městečku Bous Court, které nabízí krásný výhled na vesničku Grand Bassin, ležící v malebném údolí. Následně sjedeme z hlavní silnice a vydáme se do Nez de Boeuf (Buvolí nos), kaňonu, jež je ve skutečnosti vnitřkem staré sopky. Projedeme přes Plaine des Sables malou, ale velmi barevnou rovinu na úpatí sopky, která oplývá měsíční krajinou. Zastávka na vyhlídce Pas de Bellecombe (v nadmořské výšce 2311 m), z tohoto 300 metrového okraje lze vidět překrásný výhled na sopku Piton de la Fournaise. V odpoledních hodinách navštívíme muzeum Cité du Volcan, následně projedeme jedinou cestou protínající ostrov k vesnici Piton Sainte Rose. Pro obyvatele Reunionu je to zvláštní místo. Po vulkanické erupci v roce 1977 láva dosáhla až do tohoto bodu, ale zastavila se přímo před místním kostelíkem, tím jej nezničila. Místní lidé věří, že je to prostě zázrak. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 250 km).

Den 8
Po snídani volný čas na balení a poslední nákupy, vystěhování z hotelu, následuje výlet do hlavního města ostrova St. Denis. Prohlídku začneme procházkou podél pobřežní promenády, zvané Barachois. Navíc uvidíme radnici, katedrálu, kostel sv. Jakuba a čínskou pagodu. Následně se vydáme na ovocnou a zelinářskou tržnici a do botanické zahrady. Přelet na Mauricius. Pro klienty vracející se zpět - transfer na letiště. Osoby, které prodlužují svůj pobyt na Mauriciu - transfer do vybraného hotelu. 

Den 9
Přílet do Polska.

Upozornění!
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo zrušeno.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.