Mauricius - Božský ostrov s bělostnými plážemi a v

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mauricius, Afrika, Mauricius
Název ubytování Ubytování Mus
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 49 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinaceMauricius - na pobřeží tohoto malebného ostrova najdete překrásné poloprázné pláže s bílým pískem, modrými lagunami a vyhřátým mořem. Na Mauriciu též naleztete korálové útesy, které Vás přímo vybízejí k šnorchlování, jež patří k nezapomenutelným zážitkům. Mauricius nabízí jedny z nejhezčích pláží v Indickém oceánu, nádhernou a pestrou přírodu, korálové útesy a vynikající kuchyně. To vše vám umožní strávit na ostrově Mauritius nezapomenutelnou dovolenou.

Program zájezdu

1. den:

z ČR odlet dle letového řádu.

2. den:

Přílet na MAURICIUS, transfer na hotel. Ubytování dle možnosti hotelu a procházka po krásné bělostné pláže přímo u hotelu, koupání, lenošení, večeře.

3. den:

snídaně, celodenní výlet do botanické zahrady PAMPLEMOUSSES, která patří mezi jednoznačně nejkrásnější botanické zahrady ostrova, založenou již roku 1786 a můžete zde obdivovat nespočetné množství různých druhů rostlin, např. i obrovské vodní lekníny Victoria regia, pocházející z Amazonie. Obrovské bílé květy této rostliny se rozevírají odpoledne a druhý den ráno, když se zbarví dorůžova, umírají. Dále jsou zde stromy stovky let staré, dekorativní zlaté bambusy a mnoho druhů palem, fíkovníky, ebenové stromy, mahagonové stromy a další zajímavé dřeviny. Při zpáteční cestě se ještě zastavíme u nejhezčího zámku celého ostrova LABOURDONNAIS, který byl dokončen roku 1859 a je jednoznačně nejpůvabnější ukázkou koloniální architektury, který byl nedávno celý zrekonstruován. Příjezd na ubytování, večeře.

4. den:

snídaně, celodenní fakultativně lodní výlet k ostrovu, kterému se přezdívá dělostřelcův klín COIN DE MIRE, dále až do laguny ILE PLATE, kde budeme mít dost času na šnorchlování, či jen tak lenošení na překrásných bělostných pláží, můžeme i obdivovat zachovalou flóru i faunu na ostrově. Během plavby na velmi pohodlném katamaránu bude zajištěno zdarma občerstvení i výborný oběd.

5. den:

snídaně, odjezd na celodenní turistiku v národním parku BLACK GORGES, kde se projdeme kolem jediného mohutného vodopádu CHAMAREL, který padá z výšky 95 m. Poté dojedeme ještě na prohlídku unikátní místní zajímavosti a tou je ZEMĚ SEDMI BAREV, kde se země zbarví dle slunečního svitu do pestré palety barev. Dále navštívíme i palírnu rumu s možností ochutnávky velmi zajímavého maurícijského rumu. Odjezd zpět na ubytování, večeře.

6. den:

snídaně, celodenní volno u moře, večeře. Fakultativně možnost pronájmu kol a cyklistické poznávání severozápadní části ostrova. Dále vám může průvodce fakultativně zajistit plavbu ponorkou - BLU SAFARI - což je pohodlná ponorka, díky které se můžete podívat do hlubin (až 35 metrů) Indického oceánu.

7. den:

snídaně, odjezd na polodenní prohlídku PORT LOUIS, hlavního a největšího ostrova, kde se projdeme největším bulvárem města, navštívíme centrální trh, kde se ještě zachovala atmosféra každodenního života místních s možností nákupu neuvěřitelného exotického ovoce či zeleniny, přejedeme do bývalého koloniálního města MOKA, kde si nenecháme ujít prozkoumání kreolského sídla EUREKA, Přesun na hotel, večeře.

8. den:

snídaně, celodenní volno u moře.

9. den:

snídaně, celodenní výlet do jižní části ostrova, kde se nejdříve stavíme u svatého jezera GRAND BASSIN, nazývané také Ganga Talao a nachází se v kráteru vyhaslé sopky. Je považováno za nejposvátnější místo na Mauriciu. Hinduisté ho považují za posvátné jezero, ke kterému chodí uctívat boha Šivu. Poté se přesuneme ještě na prohlídku nejlepší čajové plantáže na ostrově BOIS CHERI TEA FAKTORY, kde se nejen dozvíme historii čaje na Mauriciu, ale i ochutnáme a případně můžeme nakoupit i tento lahodný čaj. Přejezd zpět na hotel, večeře

10. den:

snídaně, poslední den u moře, možnost fakultativně plavby lodí s proskleným dnem, kde můžete pozorovat pestrobarevné živočichy nebo krásně zbarvené korály. Večeře.

11. den:

snídaně, dle letového řádu odjezd na letiště a odlet do ČR.

12. den:

přílet do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.