Mauricius - rajská dovolená

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mauricius
Název ubytování Mauricius - rajská dovolená
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 36 607 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha a pláž
Hotel Casuarina Resort & SPA se nachází na severozápadním pobřeží ostrova, v těsné blízkosti nádherné pláže, 5 km od živé vesnice Grand Bay. Pláž s bílým pískem je vzdálena přibližně 100 m - Trou aux Biches, je vyhlášená jako jedna z nejhezčích na ostrově (stačí přejít místní komunikaci). Lehátka, slunečníky a plážové ručníky k dispozici bez příplatku.

Pokoje
V hotelu Casuarina Resort & SPA jsou dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky pro dospělého nebo dítě). Všechny pokoje jsou vybaveny satelitním TV, telefonem, individuálně nastavitelnou klimatizací, trezorem, minibarem, příslušenstvím pro přípravu kávy a čaje a vysoušečem vlasů.

Strava
Snídaně a večeře.

Místní kategorie
***

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

Výlety v okolíDoporučujeme využít fakultativní výlety, během kterých poznáte dvě z nejoblíbenějších činností na Mauriciu: parasailing a chůzi na dně oceánu v průhledné helmě naplněné vzduchem.
Milovníci zvířat si mohou zaplavat s delfíny, průzkumníky pozveme na trekking k vodopádům Les Sept Cascades.
Teplé vody Indického oceánu jsou nádherným místem pro odpolední lenošení strávené na katamaránu, ale také na prozkoumání podmořského světa korálových útesů a potopených lodí. Rybáře zveme na rybolov obřích marlinů a buclatých bonitů. S trochou štěstí můžete také chytit zelenozlatou rybu - delfin.ProgramPort Louis • pták Dodo - symbol ostrova • země sedmi barev • tyrkysové laguny • korálové útesy • obří želvy v parku Casela • Viktorie královská • aktivní odpočinek, potápění, rybaření, parasailing

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady. Přímý let na Mauricius.

Den 2
Přílet na Mauricius podle letového řádu. Volný čas na odpočinek. Ve večerních hodinách večeře v hotelu. Dovolená na Mauriciu je skvělým nápadem jak strávit evropskou zimu v teplém, příjemném klimatu. Ostrov má hodně co nabídnout. Kromě nádherných pláží s jasným, měkoučkým pískem a tyrkysovou vodou uvidíte nádherné korálové útesy, tropické rostliny, zajímavá zvířata a četné přírodní kuriozity, jako například zemi sedmi barev v okolí pohoří Chamarel.

Den 3
Snídaně. Následně se vydáme ke koloniálnímu domu Labourdonnais - toto místo nám odhalí životní styl mauricijské elity z 19. století. Krásný obnovený dům postavený v roce 1859 má mnoho tajemství, okolí a krásná zahrada s tropickými rostlinami je vizitkou místního dědictví. Poté se vydáme do nejstarší botanické zahrady na jižní polokouli, která zabírá plochu téměř 37 ha. Doporučujeme shlédnout krásné exempláře Viktorie královské, vodní rostliny vyskytující se především v povodí Amazonky, nazvané podle indiánů "vodní talíře". Na konci dne návštěva muzea cukru. Během návštěvy muzea se seznámíme s historií cukru a Mauricia a uvidíme, jak kdysi vypadal cukrářský průmysl na ostrově. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa asi 30 km).

Den 4
Snídaně. Návštěvu Port Luis, hlavního města ostrova, začneme u Aapravasi Ghat - skupiny budov zapsaných na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, které v letech 1849 - 1923 sloužily jako vstupní brána pro ekonomické migranty z Indie. Do dneška se zachovala hlavní brána, bývalá nemocnice a část obytných budov. Následně se vydáme do Blue Penny Museum, věnované historii a umění ostrova. Sbírka obsahuje starožitné námořní mapy, obrazy, sochy, rytiny a známky, včetně příkladů známých poštovních známek v hodnotě jednoho a dvou centů vydaných v roce 1847 na Mauriciu. Tyto známky, vytištěné v množství 500 kusů technikou hlubotisku, jsou považovány filatelisty za jedny z nejcennějších na světě a mimořádnosti jim dodává fakt, že s největší pravděpodobností zůstalo pouze 27 exemplářů na celém světě. Navštívíme také Natural History Museum, kde uvidíme výstavu ptáků Dodo. Následně si prohlédneme budovu parlamentu a přejedeme k pevnosti Fort Adelaide (známe jako Citadela). Z pevnosti z roku 1834 se rozprostírá nádherný výhled na hlavní město a hory Moka. Volný čas na trhu, kde si lze koupit čerstvé ovoce a zeleninu, ale také suvenýry za atraktivní cenu. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa asi 30 km).

Den 5
Po snídani se vydáme na Trou-aux Cerfs - vyhaslý kráter sopky a nejvyšší bod města Curepipe. Vědci se domnívají, že se vulkán může každou chvíli probudit. Následně přejedeme do okolí pohoří Chamarel. Zajímavostí tohoto místa je země měnící se mnoha pastelovými barvami. Celek tvoří nádherný obraz vytvořený přímo přírodou. Okolí Chamarel je známé díky pěstování kávy. Tento den navštívíme také park Casela, kde na 14 ha endemického lesa budete moci potkat zajímavé ptáky, stejně jako zebry, lvy, gepardy, želvy a mnohé opice. Prohlídku zakončíme návštěvou v nejzápadnější části ostrova - na poloostrově Le Morne Brabant. Toto okouzlující místo bylo v roce 2008 zapsáno na seznamu UNESCO. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa asi 120 km).

Den 6
Po snídani zveme na podmanivý výlet na čajové plantáže, kde krom tohoto skvělého nápoje objevíme, jak se vyrábí rum a éterické oleje. Během cesty uvidíte pěstování vanilky. Následně pojedeme ke Ganga Talao ležícímu v nadmořské výšce 1800 m - sopečnému jezeru, u kterého se nachází nejposvátnější místo v hindském náboženství na Mauriciu - chrám zasvěcený Šivovi. Dalším bodem programu bude La Vanille Crocodile Park, malebná a idylická přírodní rezervace na ploše více než 3,5 ha. Můžeme se tam setkat s krokodýlem nilským, obří želvou a krásnými motýly. Před návratem do hotelu (za hezkého počasí) zastavíme u vodopádu Rochester. Večeře, přenocování. (Trasa asi 100 km).

Den 7
Volný den na odpočinek, opalování a koupání. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 8
Po snídani volný čas. Transfer:
- Klienti pokračující v pobytu na Mauriciu - transfer do vybraného hotelu.
- Klienti vracející se do Polska - transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 9
Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění!
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.CenaZákladní cena zahrnuje: přímý let charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým typem na Mauricius, transfery: letiště - hotel - letiště, program viz níže, letištní taxy, ubytování ve vybraném hotelu (v závislosti na vybraném termínu - 7 nebo 14 nocí) - jak je v popisu hotelu, služby polského zástupce během odbavení a delegáta - vedoucího skupiny během výletů, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (jak je uvedeno v popisu), další jídla a nápoje a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) jsou ve výši cca 150 EUR a zahrnují: vstupenky, odletové taxy, průvodce a spropitné.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.