Májské dobrodružství a podmanivá historie v Mexiku

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Mexico City
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 63 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vraťte se zpátky v čase a objevte fascinující historické dědictví Mexika spojené se známou stezkou Májů. Start v Mexiko City, v jednom z nejfantastičtějších měst. Objevte top ten středního Mexika. Nechte se překvapit krásou vnitrozemí Mexika a vydejte se do kolébky mexických rytmů. Nechte si od těchto míst vyprávět jejich fascinující příběhy, které sahají až do dávné historie Mexika. Poté leťte do Chiapas. Prozkoumejte poklady jihu, mystické archeologické části věnované Májům, barevná města s moderní májskou kulturou, džungli a pláže připomínající ráj v mexickém Karibiku. Celý zájezd je laděn velmi komfortně, přesuny jsou letecké, případně luxusními autobusy. Zájezd organizujeme pouze v malých skupinách. Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Snídaně

Program zájezdu

1.den

Odlet z ČR

2.den

Přílet do Mexiko City Budete ohromeni velikostí města od chvíle kdy dorazíte, přesunete se do hotelu, po check-inu máte volný čas k prozkoumání města. Mexiko City je zajímavou mozaikou kontrastů. Je to perfektní místo pro začátek vašich cest po Mexiku.

3.den

Projížďka městem a antropologické muzeum Poznejte jedno z největších a nejvíce vzrušujících měst! Toto kulturní město s rodilými Indiány 'Nahuatl' a španělským kulturním dědictvím je obrovským pulzujícím srdcem země. S průvodcem si užijte návštěvu historického centra zapsaného na seznam kulturního dědictví UNESCO. Naše dobrodružná a zajímavá cesta zahrnuje také 'Zocalo', srdce města, kde navštívíte Metropolitní katedrálu, jednu z nejstarších a největších v Americe a Národní palác, domov známých nástěnných maleb Diega Rivera. Uvidíte také pozůstatky chrámu Mayor, což je jeden z nejdůležitějších chrámů Aztéků v jejich antickém hlavním městě Tenochtitlan. Poté projedeme krásnou Paseo de la Reforma Avenue k Chapultepec parku. V minulosti letní sídlo pro vysoké vrstvy Aztéků, nyní největší park v Mexiko City a zároveň jeden z největších parků na světě. Navštívíme muzeum antropologie 'každé pondělí zavřeno'. Toto muzeum je považováno za jedno z nejlepších svého druhu na světě. Zde můžete obdivovat proslulé Aztécké kameny, model Tenochtitlánu, fascinující tržnici Diorama, obrovské kameny Olmec hlav z džungle Tabasco a Veracruz, společně s mnoha dalšími zajímavými poklady.

4.den

Pyramidy Teothuacan a svatyně Guadalupe Teotihuacán, 'místo, kde bylo stvořeno božstvo', je jednou z nejpůsobivějších částí země. Historie Teotihuacana je záhadná. První budovy byly zkonstruovány kolem 20 stol. př. n. l. V době jeho prosperity mohlo mít město tehdy 200 000 obyvatel.. V těchto letech byl Teotihuacán největším městem na americkém kontinentu a jedním z největších měst na světě. Do té doby, než město v 8 století obyvatelé opustili, byl Teotihuacan pravděpodobně nejvýznamnějším kulturním centrem dějin Mexika. Během této exkurze s průvodcem narazíte na kouzlo a záhady Teotihuacanu. Obdivujte a vyšlápněte si na Pyramidu slunce a měsíce. Projděte Avenue of Dead 'alejí smrti', navštivte chrám Quetzalcoatl s jeho unikátními kamennými sochami, Chrám motýlů a Pevnost. Vyrazíme se z hotelu velmi brzy, abychom stihli místo než sem začnou přijíždět ostatní turisté. Předtím, než se vrátíte zpět na hotel, uděláme ještě zastávku u svatyně Virgin od Guadalupe, pouť ke svatému místu pro miliony Mexičanů a lidí z celého světa.

5.den

Tula - Queretaro - San Miguel Dnes opustíme velké město. Odjíždíme do Tuly. Kdysi po pádu Teotihuacanu, byla Tula hlavním městem Toltéků a jedním z nejmocnějších měst své doby. Nejslavnějšími archeologickými budovami je chrám Tlahuizcalpantecuhtli, působivá pyramida s nádhernou sochou toltéckých válečníků 'Atlantes' na jejím vrcholu. Budeme poté pokračovat do Queretara, do atraktivního města, které hrálo významnou roli v historii Mexika. V Queretaru si také užijeme oběd. Po krátké cestě kolem zachovalého historického centra zařazeného na seznam památek UNESCO se vydáme do San Miguel de Allende, do jednoho z nejkrásnějších historických měst Mexika. Nechte si ukázat nejlepší místa ve městě a to včetně 'Parish of San Miguel', dále ikonický kostel z období neo gotického stylu s růžovou bonbonovou věží. Tato bizarní věž byla stvořena podle návrhu nevzdělaného Indiána Zefrina Gutierreze v pozdním 19. století. V hlavní kapli uvidíte ctěný obraz Crista de la Conquista, vytvořeného z kukuřičných stonků a orchideí Indiány v Patzcuaro v 16. století. Večer budete mít volný čas na večeři a načerpání atmosféry nočního města. Dobrá příležitost také pro nakupování suvenýrů.

6.den

San Miguel de Allende - Guanajuato Ráno pojedeme kousek do města Atotonilco. Zde navštívíme kapli postavenou v 16. století. Na jejích stěnách a stropech můžete vidět střet a zároveň splynutí evropské a prehispánské kultury. Budeme pokračovat do města Dolores Hidalgo, což je malé město, kam otec Mexika, Miguel Hidalgo doručil slavný 'Grito de Dolores” 'pláč za nezávislost'. Tento pláč symbolizuje začátek Mexické nezávislosti v počátcích 19. století. Večer přijedeme do Guanajuato. Po check-inu v hotelu chystáme noční jízdu osvětleným centrem města.

7.den

Guanajuato - Mexico City V minulosti důležité hornické centrum Guanajuato čerpalo bohatství ze svých velkých zásob stříbra. Toto město je skutečný poklad mezi mexickými historickými městy. Budete překvapení jeho krásou, větrnými uličkami, jeho plazuleas 'prehispánské archeologické naleziště' stínované indiánskými vavříny, jeho širokou rozdílnost dekorativných stylů a jeho kuriózních podzemních ulic. Ráno dále prozkoumáme město. Užijete si prohlídku trhu Hidalgo, divadla Juarez, Univerzity, 'alej polibku”, Alhondiga de Granaditas a památník El Pipila. Poté pojedeme do města Tepotzotlan na krátkou návštěvu místa, kde se nachází působivý kostel 'nyní muzeum Vice Regal'. V pozdním odpoledni zamíříme zpět do Mexiko City. Volný večerní program.

8.den

Mexiko City - volný den Den plný nakupování, osobních aktivit nebo průzkumu města a okolí. Doporučujeme výlet barevným kanálem Xochimilco na tradiční 'trajinera”. Nebo navštivte 'La Casa Azul de Frida Kahlo” v Coyoacan, což je krásná a klidná čtvrť, s historickou architekturou a atmosférou malé vesnice. Je možné využít mnoho dalších možností jako je třeba denní výlet do Puebla a Cholula nebo Cuernavaca a Taxco. V případě zájmu vás samozřejmě průvodce vezme na některou z dalších zajímavých výletů v Mexico City.

9.den

Cesta do Chiapas V určený čas proběhne transfer z hotelu na letiště, odkud poletíme do Tuxtla Gutierrez. Přistání by se mělo uskutečnit před 13 hodinou. Přílet na letiště Tuxtla Gutierrez - hlavní města krásné Chiapas. To nejlepší ze dne nás čeká v kaňonu Sumidero, kam pojedeme lodí. Kaňon dosahuje výšek tisíce metrů. Obdivujte nádherné tvary skal a užijte se divočinu na pobřeží řeky Grijalva 'krokodýli, opice, ptáci,..'. Mimo jiné budete míjet také historicky významné město Chiapa de Corzo během cesty do San Cristobal de las Casas.

10.den

Domorodá etnika V plánu je dnes exkurze plná kouzel a mysterióznosti. Navštivte domorodé vesnice San Juan Chamula a Zinacantan v Chiapaské vrchovině. V těchto komunitách se stále odráží komplexní etnikum a domorodci stále demonstrují různé zvyky a víru vyjádřené v tradicích pohanského a křesťanského původu. Zajímavostí je, že San Juan Chamula si drží svou unikátní autonomii uvnitř Mexika. Odpoledne je ve znamení volnočasových aktivit. Doporučujeme vám prozkoumat nádherné město San Cristobal de las Casas s jeho mnoha atrakcemi, barvitou tržnicí, katedrálou a muzeem nefritů.

11.den

Pozůstatky Palenque - Campeche Dnes navštívíme Palenque, jedno z nejdůležitějších míst májského světa. Lakamha, město vzkvétající v 7. století, známé svými obyvateli - Máji. Město vzkvetlo za vlády legendárního krále Pakala, jehož hrobka byla nalezena v Temple of the Inscriptions 'chrám'. Přestože existují větší májská města, je i Palenque domovem krásné architektury, soch a řezbářské práce Májů. Opět vyrazíte brzy ráno a užijete si návštěvu města s průvodcem, bez turistů. Obdivujte působivé stavby a stejně tak dech beroucí přírodní prostředí světového bohatství. Po této návštěvě si dáme oběd a pak pokračujeme do pobřežního města Campeche - místo, kam poprvé vkročili Španělé. Campeche se často stávala místem útoků anglických, francouzských a německých pirátů. Z tohoto důvodu byly kolem města vybudované obranné zdi. Po příjezdu si užijete panoramatickou cestu tímto barvitým městem.

12.den

Campeche - Uxmal - Merida Na cestě do Meridy navštívíme Uxmal 'jehož překlad znamená 'třikrát postaveno”', který se nachází v regionu Puuc. Uxmal, také na seznamu světového dědictví UNESCO, je považován za jedno z nejreprezentativnějších májských měst, co se týká dominantní architektury celého regionu. Prozkoumejte Magicianské pyramidy, Quadrangle of the Nuns, palác guvernéra a Ballgamský soud. Po obědě pokračujeme do Meridy, jinak nazývané 'Bílé město”, kde si užijeme panoramatickou projížďku včetně Montejo Avenue k památníku Motherland, hlavnímu náměstí, ke katedrále a vládnímu paláci.

13.den

Merida - Chichen Itza - Cancun Na konec raného klasického období, kolem roku 600, byla Chichen Itza jedním z prominentních májských měst. V dnešní době je Chichen Itza bezpochyby nejlépe zachovaným májským místem na Yucatan peninsula a nedávno bylo město také zapsáno na seznam nových sedmi divů světa. V Chichen Itza najdeme rozlišné architektonické styly, stejně jako proslulé památky jako je chrám Kukulkan ''El Castillo”', soud Bellgame, Platform of the Skulls 'lebky', Chrám Jaguára, observatoř, Tisíc sloupů a Sacred Cenote. Předtím, než budeme pokračovat do Cancunu, vychutnáme si oběd a osvěžující plavání. Končíme v hotelu Cancun.

14.den

Odlet do ČRZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.