Mexiko a Guatemala

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Střední Amerika - Karibik, Mexiko
Název ubytování Ubytování Mey
Typ ubytování Turistický hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 59 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. – 3. den

přílet do MEXICO CITY - prohlídka hlavního města, prezidentský palác, katedrála, ruiny aztéckého TENOCHTITLANU, nejlepší muzeum mezoamerických kultur, starověké město bohů TEOTIHUACÁN se Sluneční a Měsíční pyramidou, západ slunce na vrcholu Latinskoamerické věže, noční přejezd luxusním busem mexickými horami.

4. den:

koloniální město OAXACA DE JUAREZ, muzeum s poklady zapotéckých hrobek, zlatá Růžencová kaple, hlavní město Zapotéků MONTE ALBÁN, fakultativně jeden z nejstarších stromů Ameriky v EL TULE - dva až tři tisíce let starý cypřiš.

5. - 6. den:

přejezd na pobřeží PACIFIKU – rybářský přístav PUERTO ANGEL, koupání a šnorchlování v rajských zátokách s ochutnávkou mořských plodů, noční přejezd komfortním autobusem do CHIAPASU.

7. - 8. den:

indiánské i koloniální město San Cristobal De Las Casas se skvostnou katedrálou a malebným indiánským tržištěm, nejlepší nákupy indiánských suvenýrů, přejezd pronajatým mikrobusem do GUATEMALY.

9. den:

PANAJACHEL - městečko na březích jezera ATITLAN s působivými výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů, za příznivého počasí projížďka lodí po jezeře s návštěvou indiánských trhů v SANTIAGU DE ATITLÁN.

10. - 11. den:

přejezd do oblasti Peténu – živé turistické městečko FLORES na ostrůvku v jezeře Petén Itzá, návštěva největší mayské lokality TIKAL - město v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, zdejší chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule.

12. - 13. den:

přes řeku Usumacinta do Mexika - městečko PALENQUE, pověstné modré kaskády AQUA AZUL a 35 m vysoký vodopád MISOLHA s tajemnou jeskyní, prohlídka sugestivních mayských ruin PALENQUE v Lacandonském pralese - krajková architektura mayských chrámů, palác s observatoří, podzemní hrobka mayského vládce Pakala. VILLAHERMOSA, prohlídka archeologického parku LA VENTA se skanzenem nejstarší americké civilizace - OLMÉKŮ a ZOO se zástupci živočišné i rostlinné říše Chiapasu a Tabasca, noční přejezd luxusním linkovým busem do Meridy.

14. - 15. den:

poloostrov YUCATAN, koloniální „město sisálu“ MERIDA, mayská města v džungli - Čarodějova pyramida a Guvernérův palác v UXMALU, Kukulkánovo město CHICHEN ITZÁ se sluneční observatoří, pradávné mayské studny CENOTY.

16. - 17. den:

TULUM - jediné mayské město na mořském pobřeží, koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku, relaxace na bílých plážích pod palmami.

18. - 19.den:

přesun na letiště CANCÚN, návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.