Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Honduras, Guatemala, Belize
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 81 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tato varianta naší mexické stavebnice nabízí komplexní trasu, jež prodlužuje zájezd Mexiko – velká poznávací cesta o návštěvu jižních sousedních států, které jsou s Mexikem úzce propojeny společnou mayskou historií a kulturou. Po lehce komfortnějším mexickém programu, kde se budeme přesouvat pronajatým autobusem s místním řidičem, zamíříme dále již v menší skupině poněkud náročnějším cestovatelským stylem, ale ani zde nezapomínáme na občasné odpočinkové dny. Ostatně slabší turistická infrastruktura těchto zemí oproti Mexiku ani jinou možnost nenabízí, pokud chceme zachovat bohatost programu. Přesouvat se zde budeme pronajatými minibusy, loděmi a občas i veřejnou dopravou. O to více se ale dotkneme zdejšího života, indiánského folkloru a tradic, bezkonkurenčně nejživějších v rámci celé Střední Ameriky. Obzvláště tradiční indiánské trhy jsou pastvou pro oči i objektiv fotoaparátu. Vždy bude také dostatek času na návštěvu příjemných restaurací s vyhlášenými místními specialitami.Klima:Tropické, vzduch obvykle 25–31°C, bez velkých výkyvů. Jde o optimální termíny v tzv. suché sezoně.Průvodce:Iveta Bořánková, Táňa Murcová – specialistky na Latinskou Ameriku.Velikost skupiny:Zájezd je v úvodní části programu v Mexiku (1.-15. den) spojen se zájezdem Mexiko - velký poznávací okruh. Počet klientů tak může přesahovat v této části programu maximální hranici 18 osob stanovený pro jeden zájezd.Poznámka:U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA.Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více zde.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
 

Program zájezdu

1. - 14. den

Program v Mexiku absolvujeme pronajatým autobusem, společně s naším mexickým okruhem.

15. den

Pobřeží Karibiku - volný odpočinkový program; koupání, šnorchlování aj.

16. - 17. den

Belize - přesun do tohoto ministátu, prohlídka hlavního města Belize City; městečko San Ignacio v půvabném tropickém údolí řeky Macal; přesun do Guatemaly, do poklidného městečka Flores ležícího uprostřed jezera Petén Itzá.

18. - 19. den

Tikal - největší mayská památka, město ukryté v deštném pralese; jezero Izabal, koupání v Aguas Calientes - horké sirné prameny; loďkou po tropické řece do Livingstonu (typické karibské město s odlišným černošským osídlením). Následně přejezd lodí do Puerto Barrios. 

20. den

Honduras – ruiny slavného mayského města Copán a dále do Antiguy.

21. den

Jezero Atitlan - projížďka loďkou s působivými panoramatickými výhledy na tři okolní sopky.

22. den

Návštěva indiánských trhů v Chichicastenangu nebo Solole; podvečerní prohlídka Antiguy.

23. den

Antigua Guatemala  - volný den v historickém hlavním městě s bohatou koloniální architekturou, fakultativně výlet s výstupem na činný vulkán Pacaya. 

24. - 25. den

Volno u jezera Atitlan; odpoledne přejezd do Guatemala City, letecky zpět do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.