Mexiko - Pohoda na Yucatánu - Riviera Maya a příro

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko, Střední Amerika - Karibik, Mexiko
Název ubytování Ubytování Amx+Mpb+Exi
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 47 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy, přílet do CANCÚNU, přejezd do státu Quintana Roo, do "bílého města" MÉRIDY na nocleh.

2. den:

na konci cesty, kterou se dnes budeme ubírat, leží rybářské městečko CELESTÚN, které střeží nejen břeh Mexického zálivu, ale je jakousi branou do království plameňáků. Právě tady začíná CELESTÚNSKÁ BIOSFÉRICKÁ REZERVACE, domov nejen vznešených plameňáků, ale i volavek, krokodýlů či mořských želv, které se tu hojně líhnou. Díky naší lodičce, kterou poplujeme mezi mangrovníky, se tak k těmto zvířatům dostaneme co nejblíže. Odpoledne návrat do Méridy, kde zažijeme noční život v tomto překrásném koloniálním městě, kde nás čeká tradiční yucatánský večer s hudbou a ochutnávkou místních specialit, např. limetková polévky „sopa de lima“. Nocleh.

3. den:

hned ráno nás čeká nejslavnější mayské naleziště CHICHÉN ITZÁ s dominantou Kukulkánovy pyramidy a s Velkým míčovým hřištěm atd. Po prohlídce vyrážíme na bílé pláže Mayské riviéry, ale po cestě se ještě schladíme v jezírkách s podzemní vodou v hlubokých jeskyních, které jsou v mayském jazyce nazývány cenoty. Našimi oblíbenými jsou CENOTY X´KEKEN a SAMULA, které jsou hluboko v podzemí a přístupné skrz obří tunel. Ubytování v hotelu v plážovém letovisku na břehu Karibibu - PLAYA DEL CARMEN.

4. den:

relaxace u moře, možnost vodních sportů, noční život na místní hlavní třídě Avenida 5, které se neřekne jinak než La Quinta.

5. den:

výlet do místa s nejkrásnější panenskou pláží s tyrkysovou vodou na březích mexického Karibiku - TULUM. Prohlídka archeologické lokality z období úpadku mayské civilizace, která je umístěna na útesu. Koupání na místní pláži. Návrat do Playa del Carmen.

6. den:

volný den na pláži, fakultativně výlet za zábavou na magické místo, které potěší i pobaví milovníky přírody, ale i rodiny s dětmi - PARK XEL-HA - unikátní ekologický svět s tyrkysově modrou lagunou, delfináriem, akváriem. Mísí se tu sladká voda z řeky a slaná z moře, budete mít unikátní možnost šnorchlovat a pozorovat pestrobarevný podvodní svět, čekají na vás cesty skrz džungli a špičkový servis v podobě all inclusive pití a stravy (mezinárodní i tradiční mexická kuchyně). Zpět na ubytování.

7. den:

relaxace u moře, individuální volno.

8. den:

výlet na k nejvyšší pyramidě Nonoch Mul (42 m) na poloostrově Yucatán, která leží v mayské vesničce COBÁ. Prohlídka impozantní skupiny pyramid v pralese, na které si budeme moci nejen sáhnout, ale dokonce na ně můžeme i vylézt. Na zpáteční cestě na náš čeká návštěva opičí rezervace PUNTA LAGUNA. Návrat na hotel.

9. den:

individuální program, v případě zájmu fakultativně krátký přejezd trajektem na protější korálový ostrov COZUMEL, možnost zapůjčení skútru a okružní projížďka kolem ostrova se zastávkami na koupání a opalování.

10. den:

volný den, poslední nákupy dárků a suvenýrů.

11. - 12. den:

snídaně, odjezd na letiště, dle letového řádu odlet do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.