Mexiko - velká conquista (de luxe)

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko
Název ubytování Mexiko - velká conquista (de luxe)
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 71 688 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely 4* nebo 5* (místní kategorie) - pohodlné a komfortní.

Pokoje: klimatizované, vybavené koupelnou a WC, televizorem a telefonem.

Vybavení: restaurace a bar, bazén nebo zahrada.

Strava: americká snídaně (servírované porce, nejčastěji se skládá z: ovoce, míchaných vajec, smažené slaniny nebo klobásy, pečiva, croissantu, malého balení džemu a másla, 1 sklenice džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, hlavní jídlo - většinou drůbež, někdy ryby, saláty nebo vařená zelenina, brambory, rýže nebo tortilly, dezert).
V hotelech ve městech Cancún, Riviera Maya a Acapulco služby programu All Inclusive (s výjimkou první noci v hotelu ihned po přistání v Cancúnu).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: dopravu charterovým letounem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letounem do Cancúnu a vnitřní přelet na trase Mexico City - Cancún, letištní poplatky, ubytování v 3* nebo 4* hotelech (14 nocí v hotelu), dopravu klimatizovaným autobusem nebo mikrobusem, stravu dle popisu ubytování, péči polsky mluvícího průvodce v Mexiku, služby zástupce Rainbow Tours během odbavování na letišti ve Varšavě, turistický program viz. níže, pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel (celkem cca 50 USD), poplatky za průvodce v navštěvovaných objektech (cena závisí na počtu zájemců, obvykle kolem 35-40 USD), vstupenky do navštěvovaných objektů (cca 150 USD), fakultativní výlety (uvedené v programu zájezdu) a další osobní výdaje.VízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců.JinéLet
Komfortní letoun Dreamliner LOT (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě Economy poplatek za cateringové služby obsluze Sky Baru. V ceně třídy Premium a Business je zahrnuto bohaté menu, včetně alkoholických a nealkoholických nápojů a zvýšený limit pro zavazadla. Ve všech třídách je k dispozici individuální zábavný systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací  ZDE. Pokud let nemůže být realizován letounem Dreamliner, společnost LOT zajistí jiný letoun s podobným standardem (přímý let).

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.ProgramChichén Itzá a pyramida Kukulkan • Palenque a Chrám slunce • Acapulco a Skála smrti • Mexico City • All Inclusive v Acapulcu a Cancúnu!

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
Sraz na stanovištích Rainbow Tours 3 hodiny před odletem letadla. Let charterovým letounem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým typem (přímý let). Aktuální letový řád sledujte na r.pl\rozklady. Přílet do Cancúnu, pasové odbavení, setkání s průvodcem, doprava do hotelu v Cancúnu nebo na Mayskou riviéru večeře a nocleh.

Den 2
Po snídani check-out z hotelu a cesta do Chichén Itzá (památka UNESCO), kde mimo jiné navštívíme: stupínkovou pyramidu Kukulkan s výškou přes 55 m, stěnu lebek, Chrám tisíce bojovníků, hřiště pro pelotu a astronomickou observatoř. Pro zájemce možnost výletu (za poplatek cca 20 USD) - možnost vidět jednu z mnoha krasových studní na Yucatánu - zájemcům doporučujeme koupel v křišťálově čisté vodě cenote Ik Kil (mějte připravené ručníky a plavky). Ti, kteří se výletu nezúčastní, mají volný čas v Chichén Itzá. Poté doprava do Meridy. Cestou krátká návštěva Izamalu, návštěva kláštera Panny Marie Jukatánské. Po příjezdu do Meridy se večer projedeme kočáry starým městem a Paseo Montejo - luxusní ulicí, na které si prohlédneme vily ve francouzském stylu z 19. století a jeden ze symbolů Meridy - Památník nezávislosti. Poté krátká prohlídka centra města Merida. Prohlédneme si centrální náměstí, katedrálu, radnici, Dům Montejo a Guvernérský palác. Večeře a nocleh v Meridě. Trasa cca 360 km.

Den 3
Po snídani, cestou do Celestúnu, se zastavíme v městečku Uman na krátkou procházku a návštěvu místního tržiště. Prohlídka Celestúnu, kde se nachází jedna z nejzajímavějších přírodních rezervací v Mexiku, která je útočištěm plameňáků, pelikánů a kormoránů. Poté doporučujeme oběd v jedné z místních restaurací specializovaných na mayskou kuchyni (například kuře či vepřové ze studené pece). Poté cesta do Uxmalu, prohlídka mayského náboženského centra, kde se nachází Guvernérský palác (největší pre-kolumbijská budova v Americe), Pyramida kouzelníka s chrámem na jejím vrcholu, klášter a "Quadrangulo de las Monjas" neboli "čtyřhran jeptišek" sestávající se ze čtyř dlouhých budov na vyvýšené platformě a tvořící náměstí.Krátká večerní procházka starým městem Campeche (památka UNESCO). Prohlédneme si Pozemní a Mořskou bránu, obranné pevnosti, okouzlující promenádu s pouličními sochami a hlavní náměstí s radnicí a katedrálou. Večeře a nocleh v Campeche. Trasa cca 390 km.

Den 4
Po snídani doprava do Palenque a prohlídka zdejšího archeologického naleziště - města opuštěného v desátém století indiány z neznámých důvodů a znovuobjeveného teprve v sedmnáctém století. Prohlídka chrámu (pouze zvenčí), velkolepého královského paláce s četnými komnatami a chodbami pokrytými reliéfy, chrámů Slunce a Kříže (datované do doby VII. století) s četnými nápisy. Večeře a nocleh v Palenque. Trasa cca 390 km.

Den 5
Po časné snídani následuje cesta do Národního parku Aqua Azul - chvíle relaxace u vodních kaskád obklopených zelení, pro zájemce také možnost koupání. Pokud návštěvu Aqua Azul nebude možné uspořádat - místo ní bude na programu návštěva vodopádů Misol Ha. Dále doprava do San Cristobalu - hlavního města "indiánského" státu Chiapas, krátká prohlídka - včetně návštěvy "španělského města" seskupeného kolem hlavního náměstí (Zócalo), katedrály, barokního kostela Santo Domingo. Večeře a nocleh v hotelu v San Cristobalu. Pro zájemce (za poplatek cca 10 USD) možnost návštěvy muzea a jadeitové dílny. Trasa cca 270 km.

Den 6
Po snídani pro zájemce výlet do San Juan Chamula - Indiánské vesnice obývané mayskými potomky - Tzotzil, dodnes zachovávajících tradiční styl života (zemědělství a řemesla) a oděv (bílé a červené sarapes, klobouky z palmového listí). Upozornění! Je zde zakázáno fotografovat!. Návštěva tradičního indiánského tržiště. Doprava do národního parku Kaňonu Sumidero, kam se přeplavíme ořes řeku Grijalva. Úchvatná příroda, překrásné výhledy, skály stoupající do výšky někdy až 1000 m, různé druhy ptáků -  to vše činí návštěvu kaňonu nezapomenutelnou. Poté krátká návštěva v krásném městečku nad řekou - Chiapa de Corzo. Doprava do Tehuantepecu. Ubytování v místním hotelu nebo v nedalekém Juchitanu. Večeře a nocleh. Trasa cca 400 km.

Den 7
Po časné snídani se vydáme jednou z nejkrásnějších výhledových tras, vedoucí pohořím Sierra Madre do Oaxacy. Cestou prohlídka Mitly - náboženského centra a pohřebiště Mixteců a Zapoteců. Doproučujeme oběd v jedné z místních restaurací (Mitla a okolí jsou známé pro nejlepší jídlo v Mexiku, můžete zde ochutnat například mexické národní jídlo - kuře v čokoládě a kaktusový salát). Poté návštěva tradiční malé mexické továrny alkoholu s červem - mezcalu. Cestou do Oaxacy návštěva města Maria del Tule, kde spatříme největší strom v Mexiku (3000 let, obvod 58 m). V pozdních odpoledních hodinách procházka koloniálním starým městem Oaxacy. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 400 km.

Den 8
Po snídani prohlídka nejstarší archeologické zóny v Mexiku - Monte Alban (památka UNESCO). Monte Alban je starobylé hlavní město Zapoteců, umístěné na kopci. Uvidíme zde tzv. severní a jižní platformu, fotbalové hřiště, observatoř a stěnu tanečníků. Poté cesta do koloniální Puebly, známé jako "město andělů" (památka UNESCO). Návštěva historického centra: Plaza de Armas, staré město s koloniálními domy, kostel Santo Domingo, Růžencová kaple. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. Trasa cca 350 km.

Den 9
Po snídani check-out z hotelu a cesta do Choluly. Prohlídka kostela z dob dobývání, postaveného na jedné z největších pyramid na světě. Při dobré viditelnosti možnost pozorování slavné "sopečné páry" - Popocatapetl a Ixtacichuatl. Poté doprava do "města věčného jara" - Cuernevacy, hlavního města státu Morelos. Program: návštěva katedrály a místního Zocalo (hlavního náměstí). Odpoledne odjezd do Acapulca. Ubytování v hotelu a čas na odpočinek po dlouhé cestě. V hotelu v Acapulce služby programu All Inclusive! Trasa cca 450 km. 
Ve večerních hodinách pro zájemce úžasná představení skoků do vody ze Skály smrti - La Quebrada (cca 25 USD). 

Den 10
Po snídani celodenní odpočinek v Acapulce - nejznámějším mexickém letovisku nad Tichým oceánem, čas pro opalování a koupání v moři. Pro dobrovolníky za poplatek (cca 40 USD) plavba po zálivu a možnost pozorování jedinečného západu slunce nad Pacifikem. Nocleh v Acapulce.

Den 11
Po snídani check out z hotelu a odjezd do Mexico City. Cestou návštěva Taxco - "stříbrného města". Až do dnešního dne se zde nacházejí aktivní stříbrné doly. Město je také známé pro své krásné tradiční šperky (možnost nákupu v jedné z mnoha galerií stříbra). V programu je také prohlídka koloniálního centra města a krásného kostela Santa Prisca. Pro zájemce ve večerních hodinách folklórní večer na náměstí Piazza Garibaldi, za poplatek (cca 40 USD) - ukázky mariachi, kohoutích zápasů, umění práce s lasem a lidového tance. Trasa cca 420 km.

Den 12
Po snídani prohlídka historického centra města Mexico City (památka UNESCO) - hlavního město Mexika a aztéckého města před jeho dobytím. V rámci programu: Náměstí Zocalo, zříceniny Velkého chrámu Aztéků, katedrála, Národní palác s freskami Diega Rivery (z politických důvodů není palác vždy otevřen pro veřejnost), průjezd hlavním městským bulvárem Paseo de la Reforma do parku Chapultepec a návštěva Antropologického muzea (bohatá sbírka předmětů předkolumbovských kultur nalezených na území archeologických výzkumů po celém Mexiku). V případě dostatku času, možnost výletu pro zájemce (za poplatek cca 25 USD) - cesta do čtvrti Xochimilco, známé pro největší květinový trh v hlavním městě a vodní kanály, plavba ozdobnými loďmi po kanálech za zvuků hudby mariachi. Cestou do čtvrti Xochimilco průjezd kolem aztéckého stadiónu, hlavní arény olympijských her z roku 1968 a mistrovství světa ve fotbale z roku 1970. Večeře a nocleh v hotelu.

Den 13
Po snídani návštěva Náměstí Tří kultur, místa poslední bitvy konkvistádorů a Aztéků a spojeného také s brutálně potlačeným protestem studentů v roce 1968. Poté návštěva svatyně Panny Marie Guadalupské, patronky Jižní a Severní Ameriky a Mexika. Poté cesta do 50 km vzdáleného Teotihuacanu (památka UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřící mezi největší pyramidy na světě a Chrám opeřeného hada. Na konec návštěva tradiční dílny obrábění obsidiánu. Doporučujeme oběd v jedné z místních restaurací (například Jaguar nebo Teocalli, kde lze také shlédnout představení aztéckých tanců). Doprava na letiště v Mexico City - v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách let do Cancúnu. Doprava do 4* hotelu s programem All Inclusive. 
Upozornění! V závislosti na hodinách letů a dostupnosti míst v letadle, se může let konat až 14. dne časně ráno - v tomto případě bude zákazníkům zajištěn nocleh v Mexico City. 

Den 14
Odpočinek v Cancúnu nebo Mayské riviéře (Riviera Maya).
Pro zájemce možnost výpravy motorovým člunem přes mangrovy směrem ke korálovému útesu nedaleko Cancúnu, kde je možnost potápění ve vodách druhého největšího korálového útesu na světě. Účastníci sami řídí motorový člun. Doba trvání výpravy cca 2,5 hodiny. Cena cca 95 USD. Dále nabízíme výlet do Tulum - archeologické zóny, která se nachází na krásném pobřeží Karibského moře (cca 80 USD.).

Den 15
Po snídani check out z hotelu. Doprava na letiště v Cancúnu. Let charterovým letounem společnosti LOT do Varšavy (přímý let).

Den 16
Přílet do Polska.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo obráceno. Průvodci neprovázejí po navštěvovaných objektech.
- Nedoporučujeme využívání letištních směnáren v Cancúnu vzhledem k nevýhodnému kurzu měn. Peníze lze směnit v hotelu v Cancúnu nebo následující den v bance či směnárně na trase zájezdu.
- V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Vezměte prosím na vědomí, že se Mexico City nachází ve výšce nad 2000 m n. m., je vhodné vzít si s sebou teplé oblečení.
- Zájemce prosíme o drobné dárky pro děti (např. kuličková pera, hračky).
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.

Zájezd ve verzi De Luxe nabízí kromě nezapomenutelného zážitku z prohlídek, cest a návštěv zajímavých míst, také další výhody např.: max. 20 osob v autobuse, kvalitní 4* hotely s klimatizací. A jako vždy garantujeme také profesionální a pečlivě vybrané průvodce a řidiče.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.