Mexiko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Mexiko
Typ ubytování Cabañas a hostel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 26 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Domorodé národy Střední Ameriky vtiskly dnešnímu Mexiku nádhernou, nepopsatelnou atmosféru, do dnešní podoby dotvářenou dramatickým a mnohdy bolestivým propojováním světa jejich potomků se západní civilizací. Seznámíme se nejen s hlavními památkami Mayů, Aztéků, Olméků, Toltéků i Zapotéků, ale také s běžným životem dnešních Mexičanů. Navštívíme tropické pralesy Tabasca a Yucatánu, hory i nížiny Chiapasu a náhorní polopouštní planiny středního Mexika. Města nás okouzlí příjemnou atmosférou a často rozsáhlou koloniální architekturou. Zcela určitě nahlédneme pod pokličku vyhlášené mexické kuchyně. Poznáme i věci tak prozaické jako bělostné pláže i zelenavé šero tropického pralesa, třesknou hudbu roztomilých mariachi s velkými klobouky, ... chutě tequily ani mezcalu snad není potřeba zmiňovat. Parádním zpestřením programu bude koupání v moři i občasné výlety turistického charakteru. Zájezd není náročný fyzicky jako spíše množstvím delších přesunů a teplým klimatem.

Popis lokality ubytování

Program1. - 4. Letecký přesun do MEXICO CITY, jednoho z největších měst světa.Zde poprvé nahlédneme do života běžných Mexičanů. Prohlídka města: ohromné Archeologické muzeum, jedno z nejlepších na světě, ruiny aztécké Velké pyramidy, největší mexické náměstí Zócalo, Prezidentský palác s unikátními nástěnnými malbami od Diega Rivery, náměstí Tří kultur, moderní čtvrť s mrakodrapy kolem Paseo de la Reforma, rozlehlý park Chapultepec s mnoha jezírky a královským palácem, nevynecháme ani náměstí Garibaldi s hudebníky mariachis. Pro zájemce další a další muzea už jen na vaší volbě.. Vyškrábeme se na vrchol Pyramidy Slunce a pyramidy Měsíce v největším předkolumbovském městě Mexika – TEOTIHUACANU . Noční přejezd do státu Oaxaca.

5. - 6. Navštívíme koloniální město Oaxaca se stále živými tradicemi, bohatě zdobenými barokními kostely, barevnými trhy a vynikajícími kulinářskými specialitami. Město je proslavené také skvělou čokoládou a alkoholickým nápojem mezcal. Dále nás budou čekat ruiny zapotéckého města MONTE ALBAN, které se tyčí na kopcích ve výšce asi 2.000 metrů nad třemi údolími. Se zájemci podnikneme fakultativní výlet do hor k travertinovým kupám a jezírkům HIERVE EL ÁQUA, popř. k mixtéckým vykopávkám v městečku MITLA. Navštívíme také nejstarší tisovec (stáří přes 2.000 let) na území Ameriky – „ahuehuete“ s obvodem kmene neuvěřitelných 58 m, výrobnu alkoholického nápoje mezcal a tkalce barevných oaxackých textilií.

7. - 9. Přesun k moři. Na překrásných písečných plážích okusíme mohutnost a sílu největšího z oceánů – PACIFIKU. Zde si budeme užívat slunění, koupání a procházky po útesech a při drinku zažijeme neopakovatelnou večerní atmosféru. Pro zájemce zorganizujeme fakultativní návštěvu chovné stanice želv v Mazunte a lodní výlet v mangrovové přírodní rezervaci s krokodýly a leguány ve Ventanille, nebo lodní výlet po moři spojený s koupáním a šnorchlováním. Následuje noční přejezd do San Cristóbalu.

10. - 11. Horský stát Chiapas je domovem největí populace indiánů v jižním Mexiku. Pestře oděné potomky Mayů potkáme v příjemném koloniálním městečku SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS, uprostřed horského údolí a navštívíme jedny z nejpestřejších indiánských trhů nejen s rukodělnými výrobky, ale i zemědělskými produkty. Město nabízí i dvě zajímavá muzea drahých kamenů, které se nachází v okolních horách - muzeum Jadeitu i muzeum Jantaru. Se zájemci vyrazíme na fakultativní výlet a plavbu lodí téměř tisíc metrů hlubokým vápencovým kaňonem SUMIDERO. S trochou štěstí zde budeme moci pozorovat nejen vodní ptactvo, supi a leguány, ale také opice a krokodýly.

12. - 14. Přesuneme se do pralesní části Chiapasu, kde navštívíme perlu mayské architektury – ruiny pyramid a Chrám nápisů v PALENQUE. Podnikneme výlet do džungle k vodopádu MISOL HÁ a travertinovým kaskádám AQUA AZÚL s možností krásného koupání poblíž vodopádů. Prales si užijeme dosyta díky ubytování v chatkách přímo na okraji národního parku - ranní návštěva opic, tukanů či aguti není vzácností.

15. - 18. Zavítáme do státu Tabasco u MEXICKÉHO ZÁLIVU, do elegantního města Villahermosa. Zde kromě historického centra navštívíme především pralesní park LA VENTA, kde se budeme moci seznámit s unikátní kulturou Olméků a jejich tajemnými, obřími sochami. Noční přesun na poloostrov YUCATÁN. Prohlídka univerzitního, bílého města MÉRIDA a jeho zajímavostí. Navštívíme obchody, kde prodávají nejkvalitnější mexické hamaky. Vyjedeme si na výlet za poznáním originální mayské architektury a kultury do ruin UXMALU  a dalších mayských měst (SAYIL, KABAH, ...) na trase RUTA PUUC. Navštívíme maysko-toltécké památky v CHICHÉN ITZÁ  se slavnou Kukulkanovou pyramidou a observatoří Karakol.

19. - 21. Přejezd k pobřeží Karibiku, do národního parku Tulúm s neskutečně bílými písečnými plážemi. Ubytujeme se v typických cabañas mezi kokosovými palmami přímo na pobřeží a na závěr si zde budeme užívat parádní koupání. Návštěva mayského opevněného pobřežního města TULÚM. Kdo bude chtít, bude si moci ještě vyzkoušet fakultativní šnorchlování nebo potápění na druhém nejdelším korálovém útesu světa, se zájemci vyzkoušíme koupel v posvátné jeskynní "cenotě". Přejezd do CANCÚNU, odbavení a odlet zpět domů.

Zahájení programu: Mexico City
Ukončení programu: Cancún   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.